Skocz do zawartości

P-51 Mustang - rozeznanie i budowa


merlin71

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dokładnie ten model P-51D Top Flite. Latałem nim z trzema silnikami ASP i określiłbym je tak:

- .61 AII dźwięk jak motorynka, za mało mocy,

- .91 AII dźwięk jak WS-ka, mocy w sam raz, ale silnik zaraz się rozleciał,

- FS120 AR dźwięk coś jak kosiarka, mocy nadmiar (gdybym tylko umiał, na pewno by wisiał).

Model był cudowny, istne Golden Edition. Niestety, wreszcie zaatakowałem nim drzewo... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Fokker, na tej angielskiej stronce znalazłem plany Mustanga ale nic mi sie tam nie odpala , klikałem w ten koszyczek z boku żeby je kupic i nic :( albo ja coś nie umiem znowu albo co ? pawel, jak mógł byś to proszę o plany na zales16v@wp.pl co do budowy to przyznam sie że zaczynam wątpić pomału, nie wiem jak bedzie ale plany chętnie bym podejrzał z ciekawości chociaż. Zbraku gotowych zacząłem sam wykreślać sylwetkę samolotu coprawda nie modelu ale w skali 1:7 : Dołączona grafika wykreśliłem też profil NACA 2415 długość przy styku z kadłubem, może nie az tak dokładnie do końca, ale orientacyjnie, tak narazie. Zirolli to potężne i piękne maszyny z tego co w necie wykukałem... :]

Jeśli chodzi o wątpliwości to przyznam że skutecznie zgasiliście Panowie mój zapał, może nie do końca ale jednak :( Muszę przyznać że na początku wkurzyło mnie to trochę bo pytałem o sprawy techniczne, materiały, plany itd. Myslę sobie "loża szyderców" jakas ? :] ale po pewnym namyśle to jednak chyba macie rację, dłubiąc tak w wolnych chwilach w domu trochę conieco przy niewielkich możliwosciach finansowych to gdzie mi tam do realizacji... naprawie wicherka i może póżniej rwd-9 poskładam a na mustanga to chyba narazie jak z motyką na słońce... :] pozdrawiam wszystkich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podniosę troche temacik bo podupadł znacznie :mrgreen: jak pisałem wcześniej rozrysowałem częściowo P-51 w skali 1:7

 

Dołączona grafika

 

to już dokońcony rysunek i cześciowo naniesione rozmieszczenie elementów i linie w modelu

 

a że jestem uparty i chociaż wszyscy mówią "nie" ja dalej upieram sie na "tak" :

 

Dołączona grafika

 

wydłubałem statecznik pionowy i ster kierunku :mrgreen: profil klasyczny - NACA 0009, muszę jeszcze wyciąć miejsce i dorobic klapkę trymera...

 

zaczołem też pomalutku kadłub :

 

Dołączona grafika

 

pokrycie boków - balsa 3mm

wszystko na podstawie instrukcji zestawu "kit" z Top Flite

mam już też kilka pomysłow na swoje zmiany i modyfikacje ...

to narazie tyle. Pozdrowionka ! a i czekam na komentarze ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.