Skocz do zawartości

jak należy umieszczać/mocować/przyklejać antenę 2.4GHz ?


razor

Rekomendowane odpowiedzi

no ok, widzę ze anteny tak samo działają jak dla 35MHz, tylko że są znacznie krótsze, mniej możliwości ustawienia.

w nadajniku zatem ustawię lekko w dół, a w odbiorniku ? antenę mam jedną, czy zatem ustawić ją pionowo w górę ? (tak chyba będzie najlepiej odbierała gdy model będzie daleko - i nie będzie akrobacji robił :) )

 

przy okazji pytanie, czy zatem odbiorniki Turnigy mające jedną antenę, mają gorszy odbiór od odbiorników z kilkoma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ustawić w odbiorniku tak aby była "widoczna" dla nadajnika w możliwie największej liczbie jego położeń. Zalecane jest tylko aby nie była zasłonięta bezpośrednio bryłą silnika (jeśli jest). Czyli jeśli jest taka możliwość to pionowo w górę. Opinie na temat tłumiących właściwości części węglowych są różne, ale moim zdaniem raczej się nie potwierdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Futabie 2,4GHz 6EX podstawowe odbiorniki 617 mają dwie anteny i wytyczną jest tylko to aby były ustawione względem siebie prostopadle (ostatnie 3cm). Teoretyczny zasięg podobno wynosi 3km ale dla normalnego latania to 1km to już za daleko aby widzieć model. Natomiast pożyczyłem od kolegi odbiorniczek Futaby z jedną antenką (wystający kabelek około 2cm) i ustawiłem go w środku modelu depronowego 1m rozpiętosci wzdłóż osi podłużnej. Mój syn jako mający lepszy wzrok latał w zasadzie poza zasięgiem mojego wzroku i nie było problemów z zasięgiem RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiorniki z dwoma antenami mają je dwie dlatego, że mają dwa układy wejściowe i odbiornik porównuje sygnał z obydwu, wybierając lepszy. dlatego najlepiej jak anteny są ustawione w różnych płaszczyznach. Na czułość odbiornika (zasięg) teoretycznie nie ma to wpływu tylko na bezpieczeństwo odbioru bo zawsze któraś "widzi"nadajnik(co zresztą potwierdza relacja kolegi Darka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.