Skocz do zawartości

HSP 1:8


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam taki samochodzik, http://www.nitrotek.pl/modele/samochody-spalinowe/tornado.html , został przerobiony pod silnik elektryczny bezszczotke, i od kąd jeździ na silniku elektrycznym, pojawiły się problemy w mechanizmem różnicowym, a mianowicie: bywa tak że ten mechanizm się wyłącza, i tylne koła obracają się z taka samoą prędkościa, lub odwrotnie, kręca się za szybko, co może być tego przyczyną? Rozbierałem ów mechanizm, nic w nim nie było niepokojącego, przy zmianie na silnik elektryczny wymieniłem również podwozie na Tamiya Carbon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to biega, źe przy zakrętach wyłącza się mechanizm różnicowy, albo nie te koło co trzeba sie za szybko kręci, przykład:skręcam w lewo - prawe koło powinno kręcic się szybciej, a tak nie jest, u mnie czasami przy skręcie w lewo lewe koło się szybciej obraca, o to mi właśnie chodzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłącza się mechanizm różnicowy

Tam nie ma się co włączać i wyłączać,działa cały czas.Wniosek z tego że model jest źle wyważony (co w przypadku monsterów ze względu na wysoki środek ciężkości jest normalne) zrywa przyczepność przy skręcie.Jedynym wyjściem jest zmiana oleju w dyfrze na gęstszy aby uzyskać efekt szpery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nic nie rozumiecie, może w temacie niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony w samochodach, mój problem polega na:

Normalnie powinno być:

1. Skęram w lewo - prawe koło obraca się szybciej aby zatoczyć półkole samochodem, skręcam w prawo - lewe koło obraca się szybciej itp.

U mnie jest:

1.Skręcam w lewo - lewo koło obraca się szybciej przez co uniemożliwia skręt, podobnie jest przy skręcaniu w prawo, a czasami mechanizm różnicowy się CAŁKOWICIE WYŁĄCZA, nawet przy skręcaniu, i samochód w zakręty wchodzi poślizgiem, gdyz oba koła kręca się z jednakową prędkością,

Prościej juz tego nie wytłumaczę, nie wiem czy jest to wada do samodzielnego naprawienia, czy muszę dokupić nowy mechanizm różnicowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.