Skocz do zawartości

Jak lutować goldy


szewo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jest to bardzo proste:

-Najpierw umieść golda np.w imadle,lub zrób dziurkę w deseczce i wsadź tam golda.

-Wlej trochę cyny do golda(~do połowy) i podgrzewaj cały czas

-Wsadź kabelek,trzymając go mocno i powoli zabierz lutownicę od golda.

-Trzymaj aż cyna zrobi się twarda

-i Gotowe ;)

 

Dobrze by było jakbyś zabezpieczył to rurką termokurczliwą,bo inaczej łatwo zrobisz zwarcie dotykając + z -(czerwony kabel z czarnym)

 

Mam nadzieje że pomogłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na goldy wymyśliłem sobie fajny sposób, pewnie jest łatwiejszy. Łapie Golda w 3cią rękę (taki stojak), ten otwór boczny mam tak aby był łatwo dostępny i tam wsuwam cynę a od góry grzeje lutownicą, jak sie mocno nagrzeje gold i cyna będzie tam w stanie ciekłym wsadzam przewód ten co chce przylutować ale cały czas grzejąc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś właśnie lutowałem goldy do nowego akumlatora.Najpierw odizolowałem ok 3 mm kabelka i lekko skręciłem wystające przewody.Obracając golda wpalcach wcisnąłem go na wystające druty.Zawsze kilka z nich wystaje ale nie ma co się tym przejmować .Lutowałem GOLDY 2mm na nieco grubsze przewody.Potem już cyna i grzanie lutownicą.Lutuję przez boczny otwór .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Odizolowujesz przewód na ok 4mm

- Pobielasz. Po pobieleniu powinna wyglądać mniej-więcej tak:

Dołączona grafika

Zakryta cała miedź, ale jak najmniej lutowia

- Strzelasz z wiatrówki w zeszyt 100k w twardej oprawie(format dowolny)

- w otwór po śrucie wsadzasz golda

- w otwór w goldzie wkładasz grot lutownicy

- między grot lutownicy a powierzchnię golda wpychasz tinol. Powinien łatwo chwycić się ścianki. Dalej prowadzisz tak, żeby "oblepić" lutowiem całą powierzchnię otworu

- bez wyjmowania grotu przykładasz pobielony przewód do otworu. Dobrze jest przytrzymać chwilę(2-3s) przewód nad otworem zaraz obok grotu, żeby się trochę podgrzał. Wyjmując grot wkładamy przewód. Jeśli "skleił" się dobrze zostawiamy, jeśli zrobił się zimny lut przykładamy grot jeszcze na chwilę.

Dołączona grafika

Przejście między lutowiem w goldzie w przewód powinno być gładkie

- kiedy lutowie się zestali wyjmujesz przewód z goldem z otworu i zostawiasz na kilka minut do wystygnięcia

Jeśli lutujesz baterię, to pamiętaj, żeby nigdy nie był odizolowany więcej niż jeden przewód. Nie odizolowujemy drugiego przewodu zanim nie obkurczymy termokurczki na pierwszym

 

Nie używaj cyny, bo bez dodatkowego topnika nic nie zlutujesz, lepszy jest tinol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja goldy lutuje zawsze w imadle jak Lukasz. Tylko najpierw przed zalutowaniem golda nalezy na kabel zalozyc koszulke termokurczliwa, po lutowaniu naciagnac na golda i nagrzac np. Nad kuchenka. Ja juz kilka razy zapomnialem o tej koszulce i musialem rozlutowac, bo chociaz moglem teoretycznie zalozyc taka o grubszej srednicy, to ona po nagrzaniu dalej bylaby luzna i nie spelniala swojej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja goldy lutuje zawsze w imadle jak Lukasz. Tylko najpierw przed zalutowaniem golda nalezy na kabel zalozyc koszulke termokurczliwa, po lutowaniu naciagnac na golda i nagrzac np. Nad kuchenka. Ja juz kilka razy zapomnialem o tej koszulce i musialem rozlutowac, bo chociaz moglem teoretycznie zalozyc taka o grubszej srednicy, to ona po nagrzaniu dalej bylaby luzna i nie spelniala swojej funkcji.

Ile razy ja to miałem-z tą koszulką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem po raz kolejny ten filmik i zastanawiam sie jak facet polutuje np grubsze przewody do goldów 2mm ?

Mój standart to właśnie goldy 2 mm i innych nie używam ,a przewody w akumlatorach zawsze są nieco grubsze.

Koledzy używajcie lutowia jak najcieńszego i jeszcze mała uwaga lutujemy najpierw "dziewczynkę " i zakładamy koszulkę termokurczliwą a potem dopiero "chłopca"

Zaraz pewnie znajdą się oponenci goldów 2mm ,stosuję je od zawsze i nie mam problemów z zasilaniem ,a większych prądów jak 35 A nie używam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.