Skocz do zawartości

Turnigy KeyChain Camera


a_skot

Rekomendowane odpowiedzi

Po bardzo długim oczekiwaniu dotarła wreszcie do mnie, nabyta drogą kupna, taka oto kamerka

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=13447

 

Po równie długim oczekiwaniu udało mi się w końcu przetestować ją "w powietrzu". Jako platforma użyta zastała moja łódź latająca Drake II. Głównie z tego powodu iż silnik zamocowany jest na pylonie, na skrzydle i obracające się śmigło nie wprowadza do brazu zakłóceń. Pierwotnie planowałem starty ze śniegu ale wyszło jak wyszło.

Tak oto zamontowana została kamerka na modelu.

 

Dołączona grafika

 

A oto i filmik z testowego lotu.

 

Jakość nie powala, ale od takiego obiektywu jaki zastosowano w kamerce też i wymagać zbyt wiele nie można. Pogoda też nie sprzyjała. Nieco później wyszło słoneczko i zniknęło zamglenie. Niestety nie doładowana do końca bateria nie pozwoliła na nagranie lądowania w trybie "on board" :oops: Zaletą kamerki jest jej waga i łatwość montażu w różnych modelach. Powtórzę testy w nieco lepszych warunkach z naładowaną do pełna baterią :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, taka podpowiedź, moze się przyda - moja kamerka po zakupie bardzo krótko działała. Po kilku lotach (rozładowaniach i naładowaniach) czas jej pracy się wydłużył z kilku do kilkunastu minut. To chyba nietypowe dla lipoli, ale - liczy sie efekt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... moja kamerka po zakupie bardzo krótko działała. Po kilku lotach (rozładowaniach i naładowaniach) czas jej pracy się wydłużył z kilku do kilkunastu minut.

Fakt. Problemem jest określenie czy bateria jest w pełni naładowana. Kamerka nie sygnalizuje tego w żaden sposób :( Sprawdzę, tytułem eksperymentu, czy po dorobieniu stosownego kabelka da się ją łądować ładowarką do li-poli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem do czynienia z wieloma kamerkami tego typu i w każdej najsłabszym ogniwem był akumulator. W temperaturze powyżej 10 stopni jeszcze jako tako działał i można było nagrywać bez dodatkowego zasilania, kiedy temperatura spadała to zaczynały się problemy.

Powodem jest mała pojemność akumulatora i dodatkowe "chłodzenie" w czasie lotu.

Jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie dodatkowego zasilania.

Robiłem to na dwa sposoby: Wypuszczałem kabelek z mini wtyczką z kamery i zasilałem bądź z dodatkowego akumulatora o pojemności 500-700mAh albo łączyłem z zasilaniem odbiornika - wygodniejsze rozwiązanie (brak dodatkowego obciążenia).

Akumulator z kamery demontowałem

Po tej modyfikacji kamery pracowały bezproblemowo i ograniczeniem była pojemność kart.

Porównując jakość filmów nagranych kamerkami tego typu to wydaje mi się, że kamera breloczek robi najlepsze jakościowo filmy.

Testowałem z Fly Cam One oraz Turnigy - wszystkie modele jakie się ukazały.

Obecnie zamieniłem jakość SD na HD, co pociągnęło za sobą zwiększenie masy i gabarytów ale na korzyść nieporównywalnie lepszej jakości. :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem w locie nagrywa mi tylko 2-4 minuty. Może za zimno jest. W domu zostawiłem na pół godziny włączone to się wszystko nagrało.

Ja mam tak samo, lecz muszę powiedzieć, że czasami nagra mi 6 minut lotu, czasem 3 minuty, albo pare sekund lub się zawiesi... :wink:

 

A czy ten film to coś lepszego od zwykłego gum cam czy key cam?

To jest raczej key cam wersja 8? Tutaj gość ładnie wszystko poopisywał, warto poczytać kto nie zna strony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze uzupełnienie do mojego wcześniejszego postu.

Karty które dołączone są do kamer również stwarzają problemy - ich prędkość zapisu pozostawia wiele do życzenia. Miałem takie przypadki kiedy zasilanie kamerki zmodyfikowałem a film się przycinał, wymiana karty rozwiązywała problem.

Najlepiej kamerkę kupić bez karty i dokupić kartę lepszej jakości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zeby niemiec problemu z gumcam'em (720x480) zostawialem na ladowanie (ladowarka sieciowa) na 4-5h na natepny dzien z pola wracalem z pelna karta 2gb...tak do -5'C nie zauwazylem duzego spadku wydajnosci (wczesniej ladowalem przez USB komputera i czesto po 2-3min pracy sie wylaczala - mimo iz byla nieraz do komputera tez podlaczona po pare godzin), niewiem czy to regula czy moze wyjatek ale takie zauwazylem zaleznosci, co wiecej znajomy podrzucil mi podbno niesprawna (nie wlaczala sie) a jak sie okazalo wystarczylo ja na ladowarke sieciowa na noc zostawic rano bez problemu "wstała" i nagrywala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.