Skocz do zawartości

lipol i co z nim dalej


extra22

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pakiecik 1500 nie zostal on w zaden sposob uszkodzony kret czy tam w inny sposob zadna celka nie uszkodzona i mam z nim problem jakis dziwny obiaw

 

otusz na 1 celi ma 4,17 na drugiej 0,75 a trzecia 0,15 podlaczajac go pod ladowarke sie nie laduje

 

wycztalem na forum gdzies w innym poscie ze jest jakas szansa na pobudzenie ale trzeba podnies napiecie na celach do minimalnego zeby puzniej pakiet zaczol sie ladowac ? ale w jaki sposob podlaczajac baterie prosze o pomoc pakiecikow troche mam ALE I TEGO SZKODA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaką masz ładowarkę.

Jak możesz to włącz program NIMH, daj jakiś minimalny prąd i poczekaj aż dojdą do ok 3V, wtedy daj normalnie lipol.

Jak nie masz programu NIMH to podłacz uszkodzoną celkę np do ładowarki od telefonu przez rezystor powiedzmy ze 100om i to samo jak wyżej.

 

Ale moim zdaniem to zbieraj już kasę na nowy pakiet i następnym razem pilnuj żeby go tak głęboko nie rozładować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakietow mam 3 oprucz tego no wlasnie problem w tym ze mam ladowarke e sky zwykla za 30 zl tak ze nici z tego a ten pakiecik nabylem gratisowo z innymi akcesoriami myslalem ze moze jest uszkodzony czy co mechanicznie ale wyglada jak nowka i jakies tam napecie ma jak mierzylem miernikiem cele nie napuchniete ani nie uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marcinie, kropki i Shift ci się zaciął?. Bo przeczytać ciężko.

Na temat pobudzania posłuchaj rad kolegi Sławka, więcej znajdziesz na forum.

Pamiętaj tylko, że nieostrożne 'pobudzanie li-pola może skończyć się pożarem (oraz poparzeniem), więc rób to trzymając go w jakimś niepalnym pojemniku, doniczce itp :!:

Trzeba kontrolować temperaturę pakietu!

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=29336

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=27926&highlight=lipol+pad%B3

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=31266

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem tylko skad ten rezystor wydlubac ? mam nawet ladowarke w sumie stabilizator upalony napiecia w niej jest tam taki rezystor zeby go wykorzystac i do ladowarki do tela albo skad go wziasc wiem ze dziwne zadaje pytania ale oczytalem sie tych postow z twoich linkow i kazdy robil innaczej w sumie najpewniej przez ladowarke i program do nimh ladowarka od noki ma 5 v 350mah najk by tak na chwilke i bezposrednio pod cele te co sa rozladowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem u siebie taki manewr - miałem bardzo rozładowany lipo 3s. Ładowarka zeznawała już że accu do wywalenia. Zmieniłem ładowarce żeby ładowała lipo 2s, podpiąłem to oczywiście bez balansowania celi. Poładowala tak chwilke aż napiecia sie podniosły na tyle że poszlo juz normalnie jako 3s. Pakiecik smiga do dnia dzisiejszego, co do wartości na konketnych celach to nie wiem jakie były, tego nie mierzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to w tym wszystkim chodzi aby podnieść wartość napięcia pakietu ponad próg wykrywania przez ładowarkę. Metody jak widać są różne, ale skuteczne. Najważniejsze aby dopilnować pakiet w czasie tej potencjalnie niebezpiecznej dla całości pomieszczenia operacji. :!: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po pirotechniczych prubach mam na pakiecie na wtyczce balansera napiecie kabelek zółty i czarny

 

0.01 zółty niebeski 3 .02 i niebieski czerwowny 4.16 czyli juz 2 cele jak by mialy wl;asciwy prad jak by tak pod zolty czarny podpiac ladowarke od noki na chwile 5 v 350 mha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.