Skocz do zawartości

Samochód RC Jaki wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

nie masz pojęcia o samochodach a doradzasz :x

 

elyseo napisz ile masz $ do wydania to wybiorę ci samochód

Mi chodzi o to co lepiej kupić Samochód zdalnie sterowany z silnikiem spalinowym na paliwo modelarskie czy z silnikiem elektrycznym :?: szukam coś w cenie do 500-600zł a jak trzeba będzie to może więcej. I dugie pytanie to co jest tańsze w utrzymaniu bo z tego co wiem to 5l paliwa modelarskiego kosztuje 100zł ale nie wiem ile pali tego paliwa taki spalinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że chyba lepszy był by spalinowy, nie masz porblemu z akumulatorkami które się rozładowują tylko bierzesz sobie karnisterek paliwa i jeździsz

No jasne, al ni mozna zapominać o grzałce do świecy, pompce paliwa, albo duzęj strzykawie, no i o rozruszniku który wcale niemało kosztuje. Samochodu nie odpalisz za koło z palca, tak jak w samolocie za śmigło. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedna sprawa: nowy czy używany?

Bo używaną spaline kupić za 500zł komplet razem z 2l paliwa na start.

Ja mimo wszystko polecił bym Ci elektryka. Mniej problemów niż ze spaliną, tym bardziej że na spalinie trzeba się znać żeby sobie ją dobrze wyregulować. W elektryku podpinasz akumulator i jeździsz. Zawsze możesz sobie dokupić 2 akumulatory za +100zł i śmigać przez godzinę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bym miał 5l tego paliwa modelarskiego za 100z

A gdzie sprzedają za tą cenę?
http://allegro.pl/paliwo-modelarskie-samochodowe-15-i1400986240.html

 

1. A gorzej się ustawia ten spalinowy silnik w RC niż każdym innym gaźnikowcu ?

2. Dajcie linki do dobrych z elektrycznym silnikiem samochodów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, ale niewiesz jaki % nitrometanu w paliwie będziesz potrzebował. 15 % to takie nie do jazdy extremalnej. Jeśli silnik potrzebuje np. 20 % lub 25 % to 5 l kosztuje 200zł. Łatwo niema. No ale życzę udanych zakupów. Może lepiej coś z buggy, więcej terenu mogą zaliczyć niż torówka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.