Skocz do zawartości

Skrzydła discuc cs


zipek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam na zbyciu szkrzydła do discusa cs i nie mam pomysłu do czego je wykorzystać a szkoda żeby leżały i się marnowały. Kadłub niestety nie przeżył kreta jakiś kret(yn) wszedł mi w pasmo i nic z niego nie zostało... Może któryś z kolegów podsunął by mi pomysł? :)

Powierzchnia skrzydeł tych skrzydeł to 32 dm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z kadłuba została tylko przednia część i ogon i szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia jak się za to zabrać... Wolę budować model od "zera" niż naprawiać... No chyba że kolega ma jakiś pomysł co do naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślę jak zrobić nowy kadłub tylko nie wiem jak się za to zabrać. Nie robiłem jeszcze w laminacie modeli i zastanawiam się jak zrobić kopyto. Myślałem nad metodą którą motylasty opisał na swojej stronie czyli "traconego styropianu" ale kurczę nie mam pomysłu jak się za to zabrać. Nie mam niczego na zwór żeby chociaż podpasować profil a z tych resztek nie nadaje się kompletnie nic. Przód jest "zapaćkany" żywicą tak tylko żeby było a ogon jest złamany tuż przy nasadzie steru kierunku. A co do zdjęcia to nie ma czego wstawiać ^^ raczej myślałem o budowie całego nowego kadłuba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to maleństwo :D coś pokombinuję z tym :) Mam sąsiada który zajmuje się obróbką styropianu i wytnie mi na swojej maszynce cały kadłub tylko muszę go zaprojektować w autocadzie :) Teraz dam se radę :) Dzięki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem. Ze styropianu kopyto a na to bezpośrednio epoxyd a potem zalać acetonem i chyba będzie dobry laminowany kadłub :) Zderzaki to co innego niż modele ale mam nadzieję że sobie dam radę. Myślałem nad 2 warstwami fliseliny szklanej a na górę żelkot. Mam nadzieję że nie będzie za ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad 2 warstwami fliseliny szklanej a na górę żelkot. Mam nadzieję że nie będzie za ciężkie.

Rady nie da. Po pierwsze potrzebujesz normalnej tkaniny szklanej. Metoda traconego styropianu wymaga również byś dużo tej tkaniny nałożył na kadłub. Jednym słowem będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi Ci o link do planow modelu Guppy, znajdziesz go bez problemu na tymze forum w dziale "Konkurs-GUPPY" w regulaminie. Tam tez w najblizszym czasie pojawia sie fotorelacje z budowy modelu (m. in. moja), wiec w razie problemow tam beda jakies wskazowki. Zawsze tez mozesz napisac do mnie na pw, jesli oczywiscie zdecydujesz sie na budowe tego kadluba-w miare swoich mozliwosci sluze pomoca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.