Skocz do zawartości

Aparatura Lanyu 4ch 27hz


sławek

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt widzę nie odważył się opisać aparatury z chińskich popularnych na Alledrogo zestawów serii TW-7xx a że jestem posiadaczem takiego ustrojstwa to może moja opinia komuś się przyda.

Zacznijmy od wad

-pasmo 27hz jest to bardziej samochodowe ale nie spotkałem się z problemami w locie (zasięg,zakłócenia...) więc nie wiem czy to wada.

-chyba tak na prawdę jedyny problem z takim pasmem to dokupienie odbiornika na 4 kanały (gdyby orginalny uległ ziemi :) )

-brak gniazda na kabelek do symulatorów (ale z drugiej strony nikt na takim radiu nie zrobi modelu trudnego i skomplikowanego by pilot wymagał treningu przed monitorem)

-wykończenie nadajnika to coś pomiędzy ESKAYem a radyjkami zabawkowymi (ale nie jest rażąco złe)

Zalety

-posiada rewersy i trymery na wszystkich kanałach

-posiada mixer delta

-łatwość zmiany MODE (jeśli chcemy zachować mixer po zmianie mode z fabrycznego wystarczy zamienić miejscami 4 kabelki na płytce -szczegóły zainteresowanym na priv)

-gniazdo ładowania aku nadajnika

-zasięg wystarczający -nie powiem dokładnie jaki ale latając nawet szybkim depronowym jetem nic się nie działo tak że można uznać TEORETYCZNIE że do 300m powinno być ok

-lekki odbiornik

Mam te LANYU od chyba 3 lat i nie mam jak na razie żadnych problemów ,a że czasami można je dostać w cenie około 60zł po rozbitkach (nadajnik i odbiornik) to jako tańszą alternatywę od ESKAYA mogę polecić mniej zasobnym w portfele początkującym .Przypomnę tylko że największą moim zdaniem wadą jest problem z dokupieniem drugiego odbiornika.

PS ostatnio widzę że w modelach TW-7xx zaczynają się pojawiać takie apki na 2,4 ghz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie.

 

Moje doświadczenie z tymi aparaturami jest niewielkie. Posiadam cztery samoloty serii TW, z tego dwa od zeszłego roku. Oba na 35 MHz . Najpierw kupiłem Corsair-a czterokanałowego lecz z braku umiejętności dokupiłem Cessnę trzy kanałową do nauki pilotażu. Zaraz na początku był problem bo nadajnik padł. Włączyłem go na lotnisku gdy jeden z modelarzy miał jeszcze włączony swój nadajnik. Odstęp kanałów = 1. Może się sprzęgły? Nie wiem. Grunt to to, że poszedł do gwarancyjnej naprawy i od tej pory nie mam problemów. Przelatane kilkanaście ładowań, Cessną, (bo Corsair-em nie czuję się jeszcze pewnie, choć też oblatany) bez problemów. Zasięg jak dla mnie spory. Do granicy rozpoznawalności. Samolocik niewielki ale miałem kłopoty z określeniem jego kształtu. Blisko linia wysokiego napięcia, a i tak 200 m było na bank. Latałem też z kamerką 1,2 GHz. Lot bez problemów nie licząc kłopotów z utrzymaniem prawidłowego toru lotu, kamerka z baterią ważyła tyle co akumulator, a była umieszczona centralnie na płacie skrzydła. Model podskakiwał i ciężko się prostował lecz reagował prawidłowo na moje poczynania. A mimo moich skromnych umiejętności jakoś udało się wylądować w całości. Zamierzam wykorzystywać kamerkę do lotu „na monitor” a podobno przy radiach 2,4 GHz kamery o tej częstotliwości sprawiają kłopoty. Poza tym niższe częstotliwości zaczynają być „ciche”, może więc te aparatury dla początkujących (jak ja) będą tanią alternatywą.

Przecież samoloty giną a aparatury zostają, jak tylko ocaleje odbiornik.

 

Pozdrawiam Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy nadajników Lanyu 27mhz-często odbiorniki można kupić na Allegro ale nie w dziale aparatury a w dziale ZDALNE STEROWANIE/ CZĘŚCI I AKCESORIA :) np http://allegro.pl/odbiornik-do-motoszybowcow-tw-738-742-4ch-27mhz-i1434378954.html

A ja szukałem zawsze w Aparaturach .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Sory że tak odświeżam temat ale mam pytane odnośnie tej apki.

To będzie moja pierwsza aparatura, więc czy taka będzie w miarę dobra?

http://abc-rc.pl/p/81/2502/rc-aparatura-lanyu-6ch-2-4ghz-mode-2--hity-cenowe-gwarancja-najlepszej-ceny.html

Wygląda na tanią ale nie wiem czy nie warto dorzucić 60zł i kupić hobby king 6ch.

chciałem też polatać na symulatorze ale może jakiś tani depronowy wolnolot to zastąpi.

Proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatura to najważniejszy element w całym modelarskim wyposażeniu. Lepiej kupić ją raz, droższą, ale pewną, niż kupić tanio, wkurzać się na nią i tracić modele i co roku rozglądać się za następną.

 

Na pewno HK6 byłaby lepszym wyjściem, ale nawet ona nie jest warta szczególnego polecenia.

 

Najlepiej się jeszcze trochę wstrzymać i kupić przyzwoitą aparaturę z komputerem "prawdziwym" na pokładzie, a nie tylko z kostką pamięci.

 

Wiem, że dla nastolatka to wydaje się koszmarnym wydatkiem, ale jest do osiągnięcia. Choć może wymagać to cierpliwości.

 

Najlepszym wyjściem byłoby odłożenie chociaż z 300zł. Możesz też szukać okazji na giełdach - nie musi to być koniecznie nowa aparatura i to 2,4GHz choć to modnie wygląda.

Może równie dobrze być używana, markowa, 35MHz z drugiej/trzeciej ręki.

Np. MX-12 czy jakaś Turnigy, Sanwa, Hitec itp.

 

Akurat zakup aparatury to ten moment, gdzie trzeba się poważnie zastanowić co wybrać z oferty rynkowej i z czym warto się przespać.

Tu pośpiech i emocje są najmniej wskazane. To nie jest silniczek za 30zł, który się wymienia przy byle okazji.

Wiem, że oferty kuszą bo takie jest ich zadanie. A tobie się wydaje, że to wielki wydatek na twoje kieszonkowe, ale tu naprawdę łatwo utopić cenne pieniążki w impulsywnym zakupie.

A potem się męczyć i ponosić dodatkowe koszty.

 

Naprawdę poważnie się zastanów, czy nie poczekać jeszcze z miesiąc, dwa i kupić dobry sprzęt, który wystarczy na kilka lat i do różnych modeli.

Zapamiętaj sobie życiową radę:

 

Jak masz mało pieniążków, to nie stać cię na tandetę. Bo w ogólnym rachunku kosztuje o wiele drożej, niż jednorazowy "drogi" zakup dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zrobię tak jak radzicie, a co do tej aparatury t9x to potrzebował bym jakiś poradnik lub chociaż manual po polsku.

Narazie znalazłem tę http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=8992 chciałbym właśnie żeby w zestawie był odbiornik.

z tego co wywnioskowałem to teraz na nią bym zapłacił 157zł +wysyłka?

"A propos" to jaka jest cena wysyłki z tego sklepu oraz z kont oni to wysyłają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.