Skocz do zawartości

czy to jest fajne???


Hubert

Rekomendowane odpowiedzi

raczej nie znaczy tego samego :) choc odnosi sie do tego samego i pochodzenie rowniez jest wspolne, jednak slowo juz dawno, dawno wroslo w polski jezyk. Rownie dobrze mozna porownywac slowa dz...ka i pro.....tka. Niby to ta sama osoba a jednak roznica jest, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie. Wszystko zalezy od kontekstu. I jedno i drugie okresla zawod tyle ze pierwsze jest wulgarne. Zakladam ze okreslamy osobe rzeczywiscie trudniaca sie taka profesja. Inaczej rzeczywiscie pierwsze okreslenie moze byc traktowane jako okreslenie charakteru.

EDIT:

Straszne ot sie porobilo ---przepraszamy moderatora i prosimy o posprzatanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja Ci kolego odpowiem . Po pierwsze , slowo jest wykropkowane i jasnym jest ze autor ( czyli ja ;-) )nie chcial uzywac wulgaryzmu ani formy niegrzecznej z szacunku do innych. Po drugie zwaz ile lat ma mlodzian ktory ow krawat otrzymal. Potraktuj to moze jako aspekt wychowawczy.

Dziwi mnie to ze mlody czlowiek nie rozumie, nie czyje i nie widzi takiej roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że takowy argument padnie ... To może mi ktoś odpowie na pytanie - czy każdy na forum jest równy i wszyscy jesteśmy "kolegami"? Ja tak nigdy nie uważałem, ale wszyscy propagują taką idee. Powyższy krawat na pewno na to nie wskazuje.

 

Edit.

 

Rapier, ja akurat nie pije do Ciebie. Chodzi o ogół. Da się znaleźć pełno postów z przekleństwami na które admini nie zwrócili uwagi, a tutaj tak "potężny krawat" za brzydszą odmianę kupy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha...i wlasnie doszlismy moze do sedna. Gdybysmy gadali o kupie i tenze mlodzian zniesmaczony jej wygladem nazwalby kupe g..nem to byloby to zasadne i na miejscu i sam bronilbym go jesli ktos zarzucilby mu wulgaryzmy. Juz nawet prof Miodek powiedzial ze uzywanie wulgaryzmow jest zasadne jesli czemus sluzy np. wyrazeniu emocjonalnego stosunku do danej rzeczy, sytuacji.

Tutaj zas kolega mial cala palete slow jakimi moglby swoja mysl wyrazic inaczej i mniej smrodliwie ;)

Mam nadzieje ze teraz wiesz co mialem na mysli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.