Skocz do zawartości

Yak 54 (rozp. 144cm) położenie płaszczyzny śmigła


tom4cad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do zrobienia łoże pod silnik SK5055 do Yak'a 54 z Black Horse.

- Jaka powinna być odległość płaszczyzny śmigła od np krawędzi natarcia?

Są jakieś wytyczne? Znając gabaryty modelu można to jakoś wykreślić?

- jest na forum wątek o robieniu łoża z cięgien i płytek węglowych, nie mogę go zlokalizować, prosił bym o link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jedyne wytyczne to długość maski silnika . To do niej i do sposobu montażu ( mocowany za czy przed wręgą silnikową) silnika projektujesz tzw domek silnika .

Tu masz link z przykładem wykonania :

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=35023&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, ale maskę mogę przesunąć ok 30mm w przód - tył. Czy te 30mm nie będą miały znaczenia dla właściwości "lotnych"?

Mocowanie silnika z linku powyżej - no powiem, na pierwszy rzut oka, to drgania własne (masa silnika ze śmigłem na paru sztywnych prętach węglowych) powinny rozwalić mocowanie i wprowadzić model w makabryczne wibracje. A jednak działa :-)

 

/t4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, ale maskę mogę przesunąć ok 30mm w przód - tył. Czy te 30mm nie będą miały znaczenia dla właściwości "lotnych"?

Raczej nie, tym przesuwaniem w którąś ze stron po mojemu powinieneś kierować się wyważeniem. Postaraj się tak wysunąć/cofnąć silnik, aby wyważyć model bez zbędnego balastu ołowianego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.