Skocz do zawartości

Hydra


Borik

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że chciałbym rozpocząć przygodę z lataniem przeglądałem internet w poszukiwaniu taniego i prostego modelu, który bym mógł wykonać tanim kosztem no i natrafiłem na takie oto cudo:

Hydra

Wiem że nie jest łatwo pilotować taki samolot (?) ale zawsze można nim się pobawić na wodzie czy na śniegu. W całości wykonany jest z pianki pod panele podłogowe 3mm i wzmocniony prętami węglowymi.

 

Na początek zabrałem się za wydrukowanie i sklejanie planów:

 

Dołączona grafika

 

Wszystko dokładnie powycinałem i zabrałem sie za sklejanie:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Następnie zabrałem się za klejenie sterów do tego celu użyłem taśmy z podkładem tkaninowym (mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi)

 

Dołączona grafika

 

Następnie klejenie środka:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

No i klejenie sterów:

Dołączona grafika

 

Skończyłem na takim etapie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Całość budowy trochę trwała ale dziś dopiero znalazłem trochę czasu na założenie posta. Wiem, że nie jest idealnie ale to mój pierwszy model jaki robię sam.

 

Mam jeszcze kilka pytań do bardziej doświadczonych:

 

1. Jaki silnik i regulator mam kupić do tego modelu? Najlepiej żeby był dostępny na sklep.modelarnia.pl bo będę mógł podjechać do sklepu i odejdą koszty przesyłki.

 

2. Czym tzn.jakim papierem wyszlifować model i czy muszę uzupełnić klejem jakieś drobne ubytki? Kleiłem to wszystko UHU por (tylko pręt węglowy wkleiłem poxipolem

 

3. Kwestia malowania, nie chce go malować bo pewnie jego żywot nie będzie zbyt długi ale jeśli miało by to poprawić jakoś jego właściwości lotne czy pływające to go pomaluje.

 

Oczywiście wszelkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Budowałem i Latalem Dokladnie tym modelem. Ster kierunku kompletnie nie reaguje. To co masz zrob stale, i w srodku wstaw ruchomy ster kierunku. Ster-Lotki trzeba bedzie troche przyciąć ale to nie pogorszy właściwości lotnych. Silnik jaki mialem to emax 2822+18A regulator+3s 1300 lipol. Pływaki wypełnij pianką uszczelniajaca. Zeby lepiej sie ślizgal wystarczy dol pływaków podkleic taśma pakowa. A no i ta konstrukcje ster-lotek i sterow kierunku wzmocniłem prętami węglowymi 1,5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz tak jak poniżej?

Dołączona grafika

 

Ster-Lotki trzeba bedzie troche przyciąć ale to nie pogorszy właściwości lotnych

 

Czyli mam przyciąć ster wysokości? Dlaczego?

 

 

Mam jeszcze pytanko chciałem dziś po pracy podjechać po silnik i regulator i wybrałem cos takiego:

 

Silnik RAY CD2830/09 - Pelikan

 

Regulator DL 22A+ - Pulso

 

Będzie taki zestaw odpowiedni do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o to chodzi jak na foto. No i tak jak pisze Sebastian. Przy wychylani steru kierunku bedzie wadzil o ster-lotki. Ster kierunku zostaw tak jak masz tylko podetnij ster-lotki. Sa zdublowane wiec nic sie nie stanie jak beda mialy troche mniejsza powierzchnię.

Pamietaj zmechanizować tylko ten środkowy. Skrajne sa bezskuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian dobre prawi we wszystkim - posłuchaj go :wink:

 

Wyposażenie zaproponowane przez Ciebie jest dobre (chociaż silnik, trochę ciężkawy), ale drogie. Można trochę zaoszczędzić kupując silnik Emax'a + Regiel HW (tak jak z resztą proponował sebamor ) co jest równie dobrym rozwiązaniem :D

 

2. Czym tzn.jakim papierem wyszlifować model

Generalnie małym ziarnem. A co do malowania, to polecam kolorową taśmę pakową - wystarczy kilka pasków na krzyż, a model trochę usztywniony, no i na kolorowo - a pamiętaj, że co ładnie wygląda, to i ładnie lata :wink:

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy mogę zastosować zamiast 3 serw 2? Jest to mój pierwszy model latający (poza Lamą V3). Czyli na lotki (mam nadzieje że dobrze pisze ale jak nie to mnie poprawcie) jedno serwo. Model latał by tylko góra dół i prawo lewo ale na początek to chyba by mi wystarczyło a jak go nie rozbije to dołożę serwo jak się podszkolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza i najważniejsza sprawa, to jaką masz aparaturę, bo jeśli nie da się na niej zainstalować miksera delta to raczej tym nie polatasz, no chyba że chcesz się tylko poślizgać to wystarczy jedno serwo :wink: .

Tutaj masz jak musisz mieć zrobione aby móc latać:

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=6349

Z tym, że ty daj jeden ster kierunku na środku i do niego poprowadź jeden popychacz a te 2 boczne zostaw jako podpory dla górnych sterów :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Hydra ma już kadłub, zamontowany silnik i przerobiłem ster kierunku tak jak radziliście. Zaraz będę wzmacniał stery prętami węglowymi 1.5mm i podłącze ster kierunku. Co do mixera to jest już on mi niepotrzebny bo wczoraj zakupiłem Turnigy 9x. Poprzednio chciałem wykorzystać radio od Lamy Esky 0404.

 

Postaram się wstawić jakieś nowe zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.