Skocz do zawartości

Hydra


Borik

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje mi jeszcze pakietu. Jedyny jaki posiadam to 2s 7,4V 800mA czy na takim pakiecie w ogóle wzbije się w powietrze? Jaki pakiet polecacie? Zastanawiałem się nad 3s 11,1V 1300mA.

 

Do Hydry mam już takie wyposażenie:

 

Silnik RAY CD2830/09 - Pelikan

Regulator DL 22A+ - Pulso

Turnigy 9x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W Delcie, ani w żadnym innym modelu nie mocuje się silników bezpośrednio do depronu.

Pianka nie jest w stanie utrzymać metalowych śrub mocujących.

Dlatego do pianki przykleja się sklejkowe wręgi, a w nie wkręca się śruby mocujące sam silnik.

Może ciebie to nie przekonuje, ale tak się właśnie robi w modelach depronowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapomniałem o sklejce, ale chodzi o to że w planach silnik mocowany jest na węglowej rurce, a nie sądzę żeby silnik długo się tak utrzymał, dlatego właśnie chciałem zamocować silnik tak jak w delecie czyli domek z depronu i wręga silnika z silnikiem.

 

Chodzi o to żebym takie mocowanie :

 

Dołączona grafika

 

Zastąpił na przykład takim :

 

Dołączona grafika

 

Tylko mogę mieć problemy z haczeniem śmigła o podłoże, i zastanawiam się jak to rozwiązać, chyba żeby zrobić wysoki ten domek silnika.

 

Może ma ktoś jakiś pomysł ? Simgło 9x5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem rurkę do silnika na równej wysokości jak ta "kabinka", od przodu wzmocnione krzyżakiem z prętów węglowych opartych na dźwigarze(tym łączącym pływaki) Tą kabinke miałem z depronu 5mm. A na rurkę była przyklejona następna(tak żeby silnik był wyżej) i w niej mocowany napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem podobnie :) tylko bez wzmocnień od pływaków, bo wkręciłem jeszcze wkręta przez wręgę do mocowania, wszystko zalepiłem klejem i wzmocniłem depronem, kabinkę też zrobiłem z kawałków depronu 5 mm i wkleiłem w nią mocowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Oto zdjęcie mojej gotowej Hydry:

Dołączona grafika

Niestety przy pierwszej próbie plexa wyrwała się z rurki węglowej (kleiłem to poxipolem i wyglądało dość solidnie). Później zmieniłem trochę mocowanie silnika do rurki węglowej i było ok ale przy okazji dodałem piankę montażową w płozy i Hydra stała się za ciężka do latania. Ster kierunku kiepsko reagował i tez go przerabiałem. Ślizgała się bardzo fajnie ale po jakimś czasie znów wyrwał się silnik tym razem odkleiła się rurka węglowa od depronu (mój błąd bo kleiłem płaty depronu na przodzie punktowo zamiast porządnie kleju dać).

 

Obecnie jestem w trakcie klejenia nowej Hydry jak znajdę trochę czasu to wrzucę zdjęcia. Mam nadzieje że tym razem oblot się uda :).

 

Jak idzie reszcie budowa Hydry? Skończył ktoś kleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast ładować piankę w pływaki, wylaminuj je od zewnątrz jedną warstwą tkaniny szklanej i żywcy epoksydowej. Będzie szczelnie i mocno, i w miarę lekko.

 

I sugerowałbym wykonanie porządnego mocowania silnika, w formie domku z cienkiej sklejki ażurowanej. Silnik podparty jednopunktowo będzie miał tendencje do odginania się przy pracy i zmiany kierunku wektora ciągu. Możesz też poszerzyć kadłub o kilka centymetrów. Da ci to większą powierzchnię nośną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki modelik, wg mnie powinien być bardzo lekko zrobiony.

Mój miał 200g do lotu i napęd o ciągu 270g (silnik samoróbka bo wtedy to było modne).

Latał trochę jak shock, czyli na stosunkowo dużych kątach: http://www.hubert.evosoft.pl/hubert/hydro2.wmv

Kolejne naprawy i wzrost wagi całkowicie psuły model.

 

Ciekawe, jak to widzą inni, bo kilka lat minęło i pewnie sporo się w tej sprawie zdarzyło.

Edit:

Mój opis modelu na mikro silniczku i mikro zasilaniu: http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=5124&postdays=0&postorder=asc&highlight=hydrolot&start=18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze lepiej, tylko że cała idea hydry polega na tym, że można ją zrobic w 1 wieczór niskim kosztem - u mnie 20zł paczka depronu ( starczy na kilka modeli ) i 9zł klej

 

W weekend zrobiłem swoją hydrę ( wersja bez lotek bo chce sie poslizgać po wodzie ) jak pomaluje to pokaże bo wczoraj szpachlowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiam się nad zrobieniem Hydry z laminatu, ale tylko do ślizgania na wodzie. Zastanawia mnie jednak waga jaką uda się uzyskać. Hydra z depronu (waściwie pianki pod panele podłogowe) ślizgała się bardzo fajnie zarówno na lodzie jak i pozruku. Teraz właśnie kończę nową z pianki i mam zamiar się nią wzbić w powietrze. Postaram się porobić jakieś zdjęcia i wstawić jak będzie gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba tak skomplikowane elementy z laminatu szklanego chyba są tylko dla bardziej doświadczonych.

Pływaki każdy osobno by mógł zrobić, a ta płyta środkowa to by chyba starczyła z depronu 5/6mm wzmacnianego podłużnicami węglowymi.

Ale taki cały model z laminatu po wyszpachlowaniu, wyszlifowaniu i pomalowaniu będzie bosko wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zrobic z Depronu i na to Laminat. Dac troche wzmocnień na Deprom tak zeby włókno to chwyciło. Potem troche szpachli, farba i zawał serca po położeniu na wagę. Jezeli chcesz zrobic z Laminatu to wersja minimum 50% wieksza od pokazanej w tym temacie. Tym sie przyjemnie lata ale przy małej wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.