Jump to content

Jak oszwabić fiskusa?


madrian

Recommended Posts

W związku z koniecznością odprowadzenia corocznego i bandyckiego haraczu, zwanego PIT-em. Postanowiłem nie darować państwu mojej krwawicy, lecz przekazać ją na cel szlachetny i godny uwagi. ;)

 

Mam w związku z tym pytanie:

 

Jakie znacie OPP związane z modelarstwem, na które można by przekazać nasze cenne podatki.

 

Może mój 1% nie jest oszałamiającą sumą, ale na markowe serwo uczciwej klasy starczy. :wink:

 

Jeżeli jakaś modelarnia ( chętnie z Warszawy lub okolic )stara się o nasz 1%, to prosiłbym o wskazanie jej nr KSR-a. Sądzę, że moje pieniądze bardziej się przydadzą modelarni i adeptom naszego hobby, niż premiom pana Premiera i jego świty. :P

 

PS:

Znalazłem takiego klienta:

KSR - 000028376

OGÓLNOPOLSKIE STOWARZYSZENIE MODELARZY

MAZOWIECKIE M.ST. WARSZAWA M.ST. WARSZAWA 791440138870000000011250335

 

Ale to chyba samochodziarze.

 

Znacie innych? Może jacyś modelarze lotniczy starają się o takie datki i mają status OPP?

Link to comment
Share on other sites

A ja umyśliłem sobie oddać mój 1% na fundację faceta, który prowadzi szpital, przytułek, dla uszkodzonych jeży, tak corocznie w beznadziejny sposób rozjeżdzanych na naszych drogach przez różne auta. A co mi tam. Bardzo lubię naszych "mniejszych braci"...

Link to comment
Share on other sites

...nie "mniejszych" a 'młodszych braci w rozumie'... Mam psa i (?)mają mnie trzy koty...

Cała rodzina, oczywiscie, szczepiona na wszystkie możliwe choroby, o wściekliźnie nie wspominając...

 

Jak moje pieniądze mają iść na podwyżki dla (p)osłów, to wolę, żeby skorzystały czworonogi...

Link to comment
Share on other sites

Mam na uwadze taki cel >>> Przylądek Nadziei <<<

Pieniądze tu zbierane przeznaczone są na ratunek dzieciaków takich jak Piotrek (Miszczu- Hyde Park -Mistrz w TVN).Był on tam leczony .

Wspaniali lekarze ,sprzęt na poziomie, niestety budynek to tragedia ,nie tylko pod względem technicznym-podczas leczenia Piotrka sufit spadł na łóżko,

na szczęście bez dziecka,ale też ze względu na położenie kliniki.

 

Klinika mieści się naprzeciw cmentarza.Piotrek był wojownikiem i każdy pogrzeb znosił dzielnie ale inne dzieci nie.

 

Dlatego rodzice i przyjaciele dzieci leczonych ,wyleczonych i tych którym się nie udało zbierają jak się tylko da pieniądze na nową klinikę .

Proszę więc o wszelką pomoc, w szczególności o polecenie firmom nie generującym kosztów ,ten właśnie cel.

Nie tylko o 1% ale też o pomoc poprzez akcje jak np gra CliniCity -nie ponosisz kosztów tyko ofiarowujesz swój czas przy komputerze, czy zakupy do wirtualnej kliniki.

Jak publicznie stwierdziła szefowa Kliniki takich wojowników jak Piotrek jeszcze nie było ,więc pomóżmy słabszym dzieciom.

P.S. Pieniądze które zostały z leczenia Piotra na koncie Fundacji przekazaliśmy na budowę Przylądka.

 

Chciałbym przy okazji ponownie podziękować za wszelką pomoc dla Piotra podarowaną przez modelarzy ,nie tylko materialną.

Piotr niezwykle sobie cenił odruchy serca kolegów z forum .

Link to comment
Share on other sites

Masz absolutną rację Karolu - "młodszych braci", ale one przeważnie też i mniejsze, chociaż i większe sztuki się trafiają... Mną zawładnęły i dosłownie mnie obłażą dwa koty i to , jak na razie w zupełności mi wystarcza.

Co do prośby, czy też apelu TooM,a:

Absolutnie nie neguję konieczności pomocy klinice, jak również sam uczestniczyłem w takich akcjach pomocowych organizowanych chociażby tu na forum. Jednakże słuchając o tych wszystkich "balach charytatywnych", szarpią mną bardzo różne uczucia. Nie będę wspominał, jak to kiedyś drzewiej bywało, bo w mej młodości , wiadomo, byłą czarna noc komunistycznego ucisku i totalnego zniewolenia i nie ma o czym gadać. Ale.. Przed chociażby II WW też organizowano takie bale, Jaśnie Państwo się bawiło i balowało, a ogół społeczeństwa w swej przytłaczającej masie raczej do zamożnych nie należał. I nie jest to komunistyczna propaganda, a rzeczywistość ówczesna w rocznikach statystycznych powszechnie dostępna i tam opisana. I teraz też tak jakoś mamy, albo też do tego samego dążymy /dla "naprzykładu" też sławetna reforma oświaty made by min. Handke, z jego "gimbusami", a i teraźniejszymi planami likwidacji setek szkół gminnych i tych miejskich także, nie wspominając zupełnie o "zawodówkach", których ile to się ostało?.../ i tak to w tym naszym kapitaliźmie ze wszystkim wygląda. Obszar służby zdrowia jest najdobitniejszym chyba przykładem do czego to zmierzamy i każdy w miarę normalnie myślący człek może sobie z dużym prawdopodobieństwem wyobrazić , co go czeka w przypadku poważnej choroby i konieczności korzystania z obecnej , państwowej służby zdrowia. Szwajcarska czy chociażby niemiecka opieka szpitalna to nie będzie. Z państwowego dentysty, chociaż płacę regularne składki na ubezpieczenie zdrowotne nie korzystałem już od niepamiętnych czasów, a styczniowy , drobny remont mych ostałech się jeszcze zębisków kosztował mnie grubo powyżej średniej krajowej. Zaciskałem te ostałe zębiska i buliłem, bo co miałem zrobić? Tak więc nie oddawajmy "wybitnym politykom" tego naszego 1 % i zadysponujmy nim tak, jak to uznamy za stosowne. Wszak mamy też wolność w wydawaniu własnych pieniędzy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.