Skocz do zawartości

Mój RWD-5 bis


TOMEK.CEKALA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Temat chyba trudny do wykonania praktycznie, raz że trzeba to zrobić jednakowo na dwóch płatach a dwa jak usztywnić odkształcony płat żeby nie wrócił do poprzedniego stanu. Czy wykonuje się to np. poprzez jakieś namaczanie woda dźwigarów i usztywnienie do wyschnięcia czy może poprzez podklejenie w tym czasie kesonu w takiej pozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy jeśli zrobię spód płaski to będzie dobrze

Nie będzie.Pomyliliście temat wzniosu i zwichrzenia.Nie oto chodziło Tomkowi,patrząc na jego rysunek.

Nie możesz złożyć tego skrzydła na dolnej powierzchni.Możesz zlikwidować wznios ogólny pomiędzy połówkami płata,ale musisz pozostawić autonomiczny wznios każdej połówki wynikający z jej konstrukcji.Z polskiego na nasze górna płaszczyzna pozioma ,dolna się wznosi.Trzeba je składać "na plecach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie w projekcie są żebra a ja chcę zastosować konstrukcje całą z listewek gdyż jestem nowicjuszem i o wiele łatwiej będzie mi to potem wyregulować.Dzięki za pomoc. Prace jak na razie prą do przodu i tu są fotki dalszych prac. Dołączona grafika ImageShack.usDołączona grafika

Uploaded with ImageShack.usDołączona grafika

ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja chciałbym cały kadłub i częściowo skrzydła okleić balsą 1mm czy to jest aby na pewno dobry pomysł jak myślicie?.

Zły pomysł, ma wyglądać jak oryginał czyli pod pokryciem odwzorowana konstrukcja kratownicy. Więc nie kombinuj tylko kryj folią albo papierem japońskim wtedy możesz malować w/g wybranego konkretnego przykładu. Jednak jeśli tego nie robiłeś jeszcze to polecam folię. Srebrną też można dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.