Skocz do zawartości

15c a 20c


Sanczo

Rekomendowane odpowiedzi

Ogniwa i pakiety modelarskie to te, które możemy kupić w sklepach modelarskich, są one oznaczane poza pojemnością także liczbami, np. 10C, 15C, 20C - określa to, jaki maksymalny prąd rozładowania może zostać użyty. Dla pakietu 1000 mAh 10C możemy podpiąć silnik, który pociągnie max. 10A. 2000 mAh 10C może dać już 20A prądu itd...

 

Temat o LI-PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tych samych parametrach tylko że 20c jak rozumiem max prąd jaki może oddać to 20A dodam ze regulator mam na 50A więc chyba wszystko będzie ok?

...czyli żle kombinujesz. 20C czyli 20 x pojemność twego pakietu. Podałeś 20A - skąd to wziąłeś? Miałeś pakiet 4s 1000mAh ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. 2,2A x 15 = 33A, 2,2A x 20 = 44A Taki prąd maksymalny wyciągniesz. Jesli regulator ma 50A ciągłego prądu to spokojnie wszystko pasuje. Upewnij się czy jednak te 50A regulatora to nie max. krótkotrwałe, jesli tak to ciągły prąd jest mniejszy i te 44A mogże być zbyt dużo dla tego regla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli regulator ma 50A ciągłego prądu to spokojnie wszystko pasuje. Upewnij się czy jednak te 50A regulatora to nie max. krótkotrwałe, jesli tak to ciągły prąd jest mniejszy i te 44A mogże być zbyt dużo dla tego regla

Zainteresowanemu nie chciało się nawet zajrzeć do linku podklejonego w tym dziale nie wspominając już o wyszukiwarce. Wyczerpujące odpowiedzi padły w pierwszej odpowiedzi a kontynuowanie tej dyskusji jak widać - wprowadza co najwyżej zamieszanie i nic więcej.

 

Prąd pobiera silnik a nie pakiet czy regulator. Sugerowanie iż wydajność regulatora musi być zgodna lub wyższa od wydajności pakietu jest SZALEŃSTWEM i absolutnie nie ma nic wspólnego z prawidłowym doborem regulator-pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd pobiera silnik a nie pakiet czy regulator. Sugerowanie iż wydajność regulatora musi być zgodna lub wyższa od wydajności pakietu jest SZALEŃSTWEM i absolutnie nie ma nic wspólnego z prawidłowym doborem regulator-pakiet.

A czemu Ty Marcin uważasz wszystkich, którzy odpowiedzą przed tobą za idiotów :!: Chcesz powiedzieć, że nie mam pojącia o czym piszę :?: :!: Oczywiście, że to silnik pobiera. Uznałem - chyba jednak trochę pochopnie, że autor też wie o czym pisze więc nie rozwidziłem się własnie by nie wprowadzać zamieszania. Chciałem tylko nieco wyjasnić bo autor sam sie trochę pogubił nie wiedząc do końca czy ma pakiet oddający 20 czy 44A. Jeśli też pogubił się z wielkością pakietu lub z poborem silnika to nieszczeście gotowe.

Tak więc na koniec SZALEŃSTWEM jest Marcin twoja wielokrotna próba uczynienia z siebie góru polskiego modelarstwa... a nie wyjasnianie zagadnienia które być może ktoś nie do końca zrozumiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.