Skocz do zawartości

JAK Z 5v otrzymać 3,7 ?


Artur z kołobrzegu

Rekomendowane odpowiedzi

No faktycznie tak jest Leszek, masz wszystkie karty elementów w głowie czy sprawdzałeś przed chwilą :D.

 

Zmontowałem przed chwilą układzik w pracy, zasilanie 6V dioda zenera 3,3 V chyba 0,5W + rezystor. Obciążenie daliśmy ~450mA, w sumie myślałem że dioda będzie się bardziej grzała, ale tak nie jest.

Leszek nie jestem elektronikiem, ale wydaje mi się jednak że tak może to sobie pracować. Jakaś tam mała kamera chyba więcej prądu nie będzie brała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z tym grzaniem to tak, że kiedyś jakieś tam układy ograniczające napięcie z zenerką porobiłem i się grzały. No ale dlaczego, no bo zasilanie było na wejściu o wiele większe, no ale przeświadczenie że się grzeje już zostało. Tak jak pisałem, nie jestem elektronikiem (z zawodu automatyk pracuje jako informatyk i programista, a wcześniej konstruktor), lubię tylko od czasu do czasu coś tam sobie zlutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ze za duzo przdu plynelo przez Zenerka. To sie grzal.

W omawianej sytuacji pobor pradu przez kamerke jest staly, powiedzmy 200mA, Zenerek by trzymac napiecie potrzebuje powiedzmy 20mA, rezystor 8ohm to mniej wiecej zapewni (przy 5V zasilania) i cacy. Tyle ze te 20mA idzie w cieplo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meteor szukałem stabilizatora po miejscowych sklepach elektronicznych , ni ma .

te 20mah może iśc i w Ciepło , nie jest to tak dużo , byle działało .

Panowie jak powinien wyglądać układ z zenerkiem ?

Czy moglibyście naszkicować ?

byłbym zobowiązany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam kolejny problem , bateria w tej kamerze tzyma strasznie krótko , jest to akku litowe - jedna cela .

Zamieniłbym ją sobie na cele lipola , tylko że ta oryginalna cela ma oprócz + i - jeszcze wyjście o nazwie T .

W kamerze również mam 3 gniazda + , - i to tajemnicze T .

 

Czym jest to T ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.