Jump to content

Porządny model na początek


sensei

Recommended Posts

Siemanko,

Chciałbym zacząć przygodę z modelarstwem (najpierw heli z kamerką, a może kiedyś sam coś zbuduję).

Szukam modelu sporawego (żeby bez problemu latać przy nieperfekcyjnej pogodzie), a co za tym idzie, żeby podniósł też kamerkę.

Oczywiście nie za drogiego, bo dopiero zaczynam.

Znalazłem całkiem (według mnie) niezłą ofertę, a mianowicie: Double Horse 9053

Jeśli chodzi o kamerkę, to na początek myślałem o czymś tanim z allegro (bezprzewodowa, żeby mieć coś na styl FPV(żebym miał podgląd z niej np. na laptopie))

tylko zastanawia mnie ich zasięg (zarówno modelu i kamerki)

 

Proszę o porady i ew. inne pomysły (jeśli ktoś ma odpisywać w stylu 'poszukaj w google' lub 'poszukaj na forum' to proszę o wstrzymanie się od zużywania klawiatury)

Link to comment
Share on other sites

Zacznij może jednak od czegoś prostszego, znacznie prostszego...

I jeszcze jedna uwaga; nie ty będziesz decydował kto i co ma odpisać. Będziesz pisał mądrze i z sensem to otrzymasz wyczerpujące odpowiedzi. Jeśli zostaniesz przy tym poziomie to możesz liczyć na porady "doświadczonych" równolatków.

Link to comment
Share on other sites

Czy lamka V4 będzie w stanie podnieść kamerkę (jeśli da się nią latać na zewnątrz) ? Czy gdy będę chciał latać FPV to lepiej będzie zainwestować w inny model

I czy ona ma duży zasięg (jeżeli udałoby się zamontować kamerkę) (lamka V4 na 2.4GHz)

 

Fokker, przepraszam jeśli uraziłem cię w jakimś stopniu. Rada ode mnie: szanuj każdą osobę, dopóki nie udowodni, że nie jest tego warta

Link to comment
Share on other sites

Lama V4 ma zasięg około 300 metrów na tej aparaturze i do FPV taki nie za duży helikopter się nie nadaje ,bardziej można tam wsadzić jakąś małą kamerkę typu brelok .Helikoptery tego typu raczej mają mały udźwig i zauważ ,że lama V4 ma 2 wirniki (co-axial) czyli jest bardzo stabilna ,przeznaczona głownie dla początkujących .Do FPV bardziej nadaje się samolot

Link to comment
Share on other sites

Przypuszczam, że różnica w cenie tego co Ci zaproponuje, w porównaniu z tym Double Horse będzie ZNACZNA, ale jakością, prostotą i pewnością sterowania - z przewagą mojego typu. :wink:

 

Walkera Lama 400D

 

Zaczynałem na tym swoją przygodę z helikami - przywiozłem sobie taką zabawkę z Hong Kongu, gdzie kosztowała mnie ok. 400zł. Jedyna różnica - moja Lama była w budzie Eurocopter'a EC-135 Air Zermatt. Przy dobrej pogodzie robisz zawis, idziesz do domu na Teleexpres, wracasz i model dalej jest w tym samym miejscu. W dodatku to już AŻ :lol: 4 kanały!

Pewnie latałbym nią dalej, gdyby nie teść i jego (NIE)umiejętny przelot nad blaszanym garażem... :evil:

 

Mocy ma wystarczająco żeby wozić małą kamerkę, chociaż FPV w heli to z Twoimi umiejętnościami trochę nie ten czas.

Link to comment
Share on other sites

Po prostu szukam czegoś czym będę mógł się "cieszyć" przez dłuugi dłuugi czas, gdyż bogaty nie jestem i nie mam zamiaru kupować kilku helikopterków (jeden do latania w pomieszczeniach, jeden na zewnątrz i tak dalej)

 

Chcę poświęcić trochę czasu odpowiedniemu wyborowi i dlatego założyłem tu temat

Link to comment
Share on other sites

Za dużo panie filmików na Youtube. Zaaaa dużo! Zacznij od lamy v4, jeżeli aż tak Cię fascynują Heli, co do wiekszych heli, szczerze mówiąc to nie wiem czy wiesz zabójcze maszyny, to nie jest zabawka za 20 zł z tesco, co wypakujesz z kartonu ,wsadzasz bateryjkę i latasz, takie maszyny potrafia zrobić dużoo ,na prawdę dużo krzywdy... O Fpv pomyśl jak już będziesz potrafił dobrze latać. BA! Nawet bardzo dobrze...

Link to comment
Share on other sites

Po prostu szukam czegoś czym będę mógł się "cieszyć" przez dłuugi dłuugi czas, gdyż bogaty nie jestem i nie mam zamiaru kupować kilku helikopterków (jeden do latania w pomieszczeniach, jeden na zewnątrz i tak dalej)

 

Chcę poświęcić trochę czasu odpowiedniemu wyborowi i dlatego założyłem tu temat

Niestety jest ten problem, że modele przeznaczone do lotów w pomieszczeniach są zwykle lekkie i małe (względy bezpieczeństwa i manewrowość), zaś do lotów zewnętrznych są duże i cięższe (Konieczność przeciwstawienia się warunkom atmosferycznym).

 

W rezultacie, właściwie nie ma śmigłowca "uniwersalnego".

Model, który nadaje się do lotów w pomieszczeniach, na zewnątrz będzie wymagał idealnie spokojnej pogody.

 

Pewnym kompromisem jest BIG LAMA. Większa siostra mniejszej lamy. Jest ona w stanie unieść małą kamerę typu "spy cam", jakich pełno na Allegro, ale nie uniesie sprzętu FPV (kamera, nadajnik, dodatkowe zasilanie).

Nie mówiąc już o tym, że zestaw do FPV będzie cię kosztował tak gdzieś drugi model.

Ten śmigłowiec radzi sobie na dworzu, ale ze względu na jego rozmiary, w pomieszczeniu już nim nie polatasz, chyba że na jakiejś ogromnej hali.

 

Śmigłowiec tych rozmiarów to już potencjalny zabójca, zdolny np. przeciąć ci tętnicę szyjną, czy wyłupić oko. Skórę w każdym razie tnie wirnikiem jak masełko.

 

Dlatego nie traktuj modelu śmigłowca nigdy jako zabawki. To nie jest zabawka.

Dlatego też nie należy się zbliżać do pracującego śmigłowca na mniej niż 10m.

Na pewno nie jest to zabawka dla dzieci, które "chcą się pobawić" i nie umieją zachować ostrożności.

 

I nie kupuj nic poniżej 4 kanałów (4ch). 4 kanały to dla śmigłowca absolutne minimum.

Poniżej, są tylko pseudo zabawki udające śmigłowiec.

 

Wszystko to jest na forum, a forum to nie lista dyskusyjna, lecz zbiór wiedzy, który należy sobie przyswoić. Nie jesteś pierwszy, który ma takie dylematy, a skorzystanie z doświadczeń tych kilkuset ludzi przed tobą nie jest powodem do wstydu.

Co więcej modelarz musi niestety wykazać cierpliwość i chęć pogłębiania wiedzy.

Liczenie na otrzymanie gotowego dania na talerzy nie przyniesie ci tu poklasku i sukcesu.

 

Niestety na tym forum liczy się wartość człowieka, a nie wiek. Nie ma z tego tytułu taryf ulgowych. Jakoś twoi rówieśnicy, a nawet młodsi koledzy umieli użyć :szukaj: i nie wachali się zapytać :google:

Dlaczego dla ciebie mamy robić wyjątek?

Link to comment
Share on other sites

takie maszyny potrafia zrobić dużoo ,na prawdę dużo krzywdy... O Fpv pomyśl jak już będziesz potrafił dobrze latać. BA! Nawet bardzo dobrze...

 

Popieram w 100% duży T- Rexiu może dużo złego narobić

 

 

 

Niepamiętam, żeby ktoś tutaj latał FPV na Heli

Jest parę osób na forum i co najmniej dwie z KRK

 

 

Pozdrawiam

Wiesiek

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś również zastanawiałem się czy nie kupić Lamę (również jako początkujący). Miałem okazję nią polatać parę razy wcześniej i moje spostrzeżenia były takie:

- cena za model i nadajnik, który może również posłużyć do symulatora jest ok

- cena i dostępność części zamiennych i do modowania też jest ok

- możliwości latania w domu uważam są bardzo ograniczone i przypadkowe uszkodzenie heli czy czegoś w domu (lub siebie) jest możliwe.

Znajdą się tu tacy co przelecą nią przez dziurkę od klucza ale Ty piszesz, że jesteś początkujący.

Idealnie byłoby latać Lamą np. na sali gimnastycznej. Jak masz takie możliwości to byłoby super.

- możliwości latania na dworze są, ale przy idealnych warunkach, które nie zdarzają się tak często jak byśmy sobie tego życzyli

Podsumowując, dla początkującego pilota, Lama może okazać się trudna do latania w ciasnych pomieszczeniach i na dworze nie czekając na idealne warunki. Najlepiej byłoby mieć dostęp do jakiejś sali gimnastycznej, wtedy ok.

 

Ponieważ nie miałem dostępu do dużej sali pomyślałem, że potrzebuję jednak czegoś mniejszego do domu i zdecydowałem się na blade mcx.

- droższy od lamy, dodawany w zestawie nadajnik nie przyda Ci się do niczego innego ale można również kupić taniej bez nadajnika jeśli posiadasz swój pracujący w DSM2 (ja akurat miałem Spektrum DX5e)

- droższe części zamienne i mniej opcji modowania

- dużo mniejszy i lżejszy od lamy przez co bez problemu polatasz w domu ćwicząc faktycznie latanie a nie starając się nie przyłożyć w meblościankę

- przez swoją małą wagę dużo bardziej odporny na krety i bezpieczniejszy dla otoczenia

Co tu dużo mówić, fajnie się nim lata do pokoju. Zaliczyłem nim kilka kretów ale dalej daje radę. Ostatnio widziałem, że hobbyking ma w ofercie 'kopię' blade mcx w sensownej cenie,

która wygląda identycznie jak oryginał. Może ktoś na forum już ją oblatał i podzieli się wrażeniami...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11061

 

Oczywiście blade mcx nie podniesie Ci kamerki a zwykła Lama chyba z bólem ale prościej i taniej rozpoczniesz przygodę z modelarstwem. A do kamerki to również proponowałbym samolot.

Jeśli chcesz kupić jeden śmigłowiec do pomieszczeń i na dwór to cóż, ja jeszcze takiego (dla początkującego) nie widziałem..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.