Jump to content

Dwa pakiety


mundak

Recommended Posts

Witam, chciałbym zwiększyć pojemność mojego akumulatora Ni-MH 1000mAh dodając dwa akumulatorki w koszyku Energizer 1.2V 2500mAh. Czytałem o łączeniu szeregowym i równoległym ale w zadnym łączeniu nie jestem pewien.

Link to comment
Share on other sites

Żeby zwiększyć pojemność, trzeba połączyć akumulatorki równolegle. Łączenie szeregowe zwiększa napięcie.

 

Przy okazji zmień tytuł. "Połonczenie" to trochę dziwne słowo.

Link to comment
Share on other sites

Chcecie zepsuć przyszłego może miszcza modelarstwa takimi uwagami :!: :!: :rotfl:

lepiej tego nie łącz bo jesli zrobisz to tak samo błędnie ja napisałeś to tragedia gotowa...Ale pamiętaj, że lączymy akumulatory tej samej pojemności Możesz więc albo zrobić "nowy koszyczek" na 2500 mAh lub do już istniejącego dodać 1000 mAh ale...

Te które już masz nie są nowe (?) , a dodając nowe mogą się nierównomiernie rozładowywać. Więc najlepiej pakietuj zawsze nowe ogniwa i nie w koszyczku tylko lutowane. A... pamiętaj też o nr 999.

I jeszcze jedno - to ma być pakiet napędowy silnik czy np serwa i odbiornik? Jeśli napędowy to pewnie te Energizery mają mniejszy prąd rozładowania i dodając do tych "modelarskich" oslabisz pakiet zamias wzmocnić.

Link to comment
Share on other sites

Mam takie pytanie zapomniałem napisać w temacie kiedyś przy odłączaniu pakietu od modelu złączyłem dwa styki akumulatora i już nie raz na nim latałem ale poprostu jestem ciekawy czy one są odporne czy miałem jakieś szczęście :) i wtedy coś serwa zaszalały i teraz jak skręcam na max to chyrczy trochę tak jak by zębatka nie mogła wejść do końca.

Link to comment
Share on other sites

Na rysunku po stronie koszyczka masz zamienione bieguny + i - . Marek miał rację byś narysował to co chcesz zrobić; im więcej odpowiadam tym większe problemy. Jak chcesz połączyć te dwa pakiety :?: :?: :?: By to było połączenie równoległe do do starego pakietu 9,6V musisz podłączyć też 9,6V, a nie 2,4V. Nawet nie próbuj tego z rysunku łączyć.

Link to comment
Share on other sites

jak bys mógł coś jeszcze powiedzieć na temat 4 od dołu mojej odpowiedzi

Chodzi o zwarcie? Nie zawsze krótkotrwałe zwarcie jest szkodliwe. Ale jak mogłeś dokonać zwarcia przy podłączonym odbiorniku i serwami? mówisz cały czas o pakiecie napędowym skoro 9,6V. Czyli; pakiet podłączony do regulatora, regulator wtyczką do odbiornika i przewodami do silnika. Mogłeś co najwyżej odwrotnie podłączyć napięcie czyli + pakietu z - regulatora i - pakietu z + regulatora ale wtedy spalasz regulator. Odbiornik cały tym bardziej serwa. Dwa razy niestety tak spaliłem regulator, jeden raz pakiet 8cel KAN na skutek zwarcia zaczął mi sie palić w kieszeni spodni... :idea:

Link to comment
Share on other sites

Na początku moje styki bardzo cieczko się odpinały więc ja śrubokrętem pomagałem i dotknąłem dwóch styków i postała iskra, serwo zaświrowało.

Przy cieczce, zawsze samce świrują... A iskra sobie postała i w końcu pewnie poszła... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.