Skocz do zawartości

[P] Plany deproniaka w stylu Wicherka 5


przytek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam gorącą prośbę do bardziej obytych modelarzy:

 

Poszukuję planów jakiegoś ciekawego depronowego górnopłata do relaksowego latania.

Siedzę od dwóch godzin na necie, czeszę goglarkę, rcgroups, rcuniverse, czeskie strony etc i nic.

Znalezienie siedemsetnej wersji extra 300 to pikuś ale..... spróbujcie znaleźć plany deproniaka na pakiet 2S 500 mAh do nauki latania, ew dla fanu cośo dużej stateczności "wicherkowatej" - ZEROOOOOOOOOOOOOO.

3D, 4D, 5D, 6D!!!!!!!!! - tego pełno, ale dla dzieci..... jakoś kiepsko

 

Poszukuję planów deproniaka w stylu Wicherka 5 dla mojego syna.

 

Ciekawostka- Michał lata np moim mini malibu, kreci petle, beczki, startuje z chodnika ale nie ląduje. Wolałby coś normalniejszego, coś co pozwala się cieszyć lotem a nie skupiac ciągle uwagę. Chłopak ma 9 lat. Po dzisiejszej lotach oraz dzentelmeńskiej rozmowie ustaliliśmy wspólnie założenia jakie ma spełniać nowy model:

 

1 waga do lotu ok 300-500 gram

2 Materiał- depron 2/3/6 mm biały

3. Górnopłat z lotkami

4. Rozpiętość +/- 650 mm.

5. Na pakiety 2S 500 mAh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A wystarczyło zajrzeć do "Od czego zacząć" i przyjrzeć się planom RWD-5 by Skazoo lub Toto-0 bądź Zefirka by PiotrP.

Właśnie że nie wystarczylo- RWD 5 i toto-o nie spelniaja założeń. Nie ta wielkość i nie pod takie pakiety.

 

Edit sprawdziłem wszystkie trzy wersje zefirka Piotra i to też nie to. Ale dziękuję za dobre chęci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło zajrzeć do "Od czego zacząć" i przyjrzeć się planom RWD-5 by Skazoo lub Toto-0 bądź Zefirka by PiotrP.

Właśnie że nie wystarczylo- RWD 5 i toto-o nie spelniaja założeń. Nie ta wielkość i nie pod takie pakiety.

 

Edit sprawdziłem wszystkie trzy wersje zefirka Piotra i to też nie to. Ale dziękuję za dobre chęci :)

zawsze można plany przeskalować, dasz 70% i z głowy

 

300-500g , bezwietrzna pogoda :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal przeszukuję sieć w poszukiwaniu gotowych planów małych, szkolnych modeli.

 

Można wiele rzeczy ale nie poszukuję planów do przeskalowania ;). Można również narysować własne plany ale ja poszukuję gotowych po to aby syn mógł z kilku zaproponowanych wybrać jeden który wykona przy mojej pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na Lazy Bee?

 

Tu masz relację o tym modelu

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=21422

 

Lotki można jej dorobić, ale jest to model, który sobie świetnie daje radę bez nich.

 

Ale po prawdzie dla młodego człowieka, wymienione wcześniej modele spokojnie by wystarczyły. To, że byłyby o 35cm większe w niczym, nie przeszkadza. A nawet bardzo pomaga.

Ja Zefirkiem latałem na pakiecie 860 2S z silnikiem TP 2712 - ledwo 350g ciągu, przy 450g masy modelu.

Nie są to jakieś kosmiczne przekroczenia waszych pierwotnych założeń.

 

Z dorobieniem lotek też nie ma problemu. To samo w RWD-5, czy Toto-0.

 

Jeżeli masz aparaturę z komputerem, to może pomyśl o MK-34?

 

Jest to co prawda halowy, dwupłatowy akrobat do aeromusicalu (w pierwotnej wersji), ale jeżeli zrobisz go a normalnej technologii, bez walczenia o masę wyjdzie całkiem zgrabny samolocik do latania w spokojnych warunkach (nie lubi wiatru). Będzie ciut większy 0,8m, masa wyjdzie pewnie ok 250-300g, z odpowiednim napędem polata i na pakiecie 2S 500mAh.

A po założeniu mu Expo i D/R na stery będzie całkiem posłusznym i spokojnym latadłem.

Jest lekki więc nie boi się bardzo kretów (wystarczy wyłączyć silnik i spokojnie opadnie oraz nieźle szybuje), a akrobacyjny rodowód pozwala mu ratować się z najtrudniejszych sytuacji.

Jeden pstryk przełącznikiem do D/R i masz rasowego akrobata. Pstryk - i masz spokojnego parkflyera.

 

Model jest przy tym niezwykle prosty w wykonaniu i można go produkować niemal taśmowo. Dobry budowniczy zrobi go na gotowo, w jeden dzień. Początkującemu zajmie to weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lazy Bee jest całkiem fajna :)

Widziałem juz wcześniej ale większą wersję (ponad 1m. rozpiętości)

 

MK 34, Inineony itp nieeeeeeeeeeee..... Przecież tego typu modele już mamy i stosuję w nich D/R i expo.

 

Chodzi o stateczny model wyraźnie to opisałem na początku. Radio z D/R i expo nie załatwia tej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.