Skocz do zawartości

HITEC OPTIC 6 jaki odbiornik


lisartur

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie posiadam aparaturę HITEC OPTIC 6 35MHz i chciałbym dokupić odbiornik do niego.

Wiem że większość zaraz powiem kup oryginalny

Ale niestety kosztuje 290zł

Co byście mi zaproponowali w przyzwoitej cenie tak do 80-100zł

I jeszcze jedno czy jest możliwość aby odbiornik bez kwarcu pracował z aparaturą z kwarcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z nadajnikiem Optic najlepej współpracują fabryczne odbiorniki Hiteca. Nowe można kupić już od 90zł, zależnie od liczby kanałów. Równie dobrze dogadują się Jeti Rex, cena podobna. Z tych najtańszych latałem też na E-sky (ok 50zł) ale czasem pojawiały się delikatne 'kopnięcia', zwłaszcza w mieście. Nie polecam natomiast odbiorników Corony, zwłaszcza z syntezą, nie mam z nimi dobrych doświadczeń.

 

Co do kwarcu to nie ma takiej możliwości. Kwarce są po to by odbiornik i nadajnik pracowały na dokładnie takiej samej częstotliwości, dlatego są niezbędne. Wyjątkiem jest synteza, gdzie nie wkłada się kwarca, a potencjometrem ustawia odpowiednią częstotliwość. No i 2,4 Ghz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
false, to nie potencjometr tylko przełącznik wielopozycyjny którym w sposób zapewne pośredni (poprzez procesorek) sterujesz stopniem podziału dzielnika pomiędzy VCO a komparatorem fazy. Potencjometr w układzie syntezy nie ma nic do roboty i dlatego go tam nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

false napisał/a:

Nie polecam natomiast odbiorników Corony, zwłaszcza z syntezą, nie mam z nimi dobrych doświadczeń.

 

 

Jak najbardziej polecam.

A ja jak najbardziej podzielam zdaniem Fokkera - Corona z syntezą spisuje się bardzo dobrze. Czyli 2:1 :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najlepszym odbiornikiem jaki współpracował z Optikiem (z modułem syntezy) była Corona sześciokanałowa z podwójną przemianą z syntezą, aczkolwiek czytałem gdzieś o problematycznej partii tych odbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.