Skocz do zawartości

Organizacja taniej bazy odbiorczej.


madrian

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie organizowania sobie bazy odbiorczej do Bety FPV.

Obecnie prawie rozwiązałem już problem podglądu obrazu, kupując TV przenośny Manta LCD707 (290zł) z wejściem A/V.

Jak na razie próby naziemne zaliczone pozytywnie. Stabilny obraz, bez wielkich zakłóceń. Zobaczymy jak to będzie w powietrzu.

 

Mam jednak problem z organizacją zasilania dla niego. Mam do dyspozycji ładowarkę sieciową (5V 1A DC na wyjściu) oraz przejściówkę do gniazda zapalniczki w samochodzie.

Ponieważ na dłuższy lot raczej utopią jest (przepraszam Utopia - to nie do ciebie ;) ), by samochód pracował przez 30 minut na jałowo, żeby zasilać TV. Akumulatora też szkoda.

 

Obecnie odbiornik mam zasilony z Lipo 3S 1100mAh 20C. Myślałem, żeby puścić go przez rozgałęziacz, zakończony dodatkowym gniazdem samochodowym, a dalej już dedykowanym kablem.

 

Inna Opcja to "żelówka" zasilająca całą elektronikę odbiorczo-podglądową. Tak, 12V, 4Ah.

Jaką opcję byście polecali?

 

Druga sprawa - mam kłopot z zapisem nagrania. Konkretnie nie mam czym zapisać podglądu. Obecnie obchodzę ten problem, montując drugą mikro kamerkę Turnigy, która zapisuje obraz na karcie.

W związku z napiętym obecnie planem budżetowym (będzie kilka "większych" wydatków) mam raczej ograniczone możliwości.

 

Myślałem o zakupie drugiej kamerki typu "Spycam" i "małej" modernizacji, polegającej na odpięciu sygnału z oryginalnej kamery i podłączeniu sygnału z kamery głównej Sony 420.

Kamerka po włączeniu zapisywałaby nagranie na karcie.

Ale to opcja, że tak powiem "awaryjna".

 

Coś gdzieś przeczytałem o MP4 playerach z opcją nagrywania filmów i wejściem A/V.

Może ktoś podsunąć coś więcej? To co oglądałem ostatnio w naszych "sieciówkach" typu Euro, Saturn, "Midiot Mark" itd. ;) nie widać tego typu produktów.

 

Podsunie ktoś, jakieś pomysły typu budżetowego?

 

Sorry, że tutaj, ale Forum o Bazach odbiorczych jest dla mnie niedostępne do zadawania pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Telewizor może zasilać z żelówki przez BEC5v 5a, przynajmniej ja tak robię na nawet na długie loty wszystko jest ok.

Nagrywarki ta tak ja mam pinacle który zapisuje na czymkolwiek co można podłączyć prze usb np. pendrive. Mam jeszce do nagrywania Arhos av500 im też nagrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacle kojarzy mi się tylko z programem do edycji Video. Mam laptopa, niestety nie chce w ogóle pracować z moim Easy Grabberem. Po prostu go nie widzi jako urządzenia dającego sygnał video.

 

W związku z tym, szukam rozwiązania czysto technicznego - małe urządzenie, nagrywające bezpośrednio sygnał Video na nośnik, np. kartę.

Skoro robią to wszystkie mikro kamerki, to chyba nie jest to jakaś kosmiczna technologia.

 

Docelowo chciałbym to wszystko "ubrać" w ujednolicony system, zamontowany w plecaku z którym mógłbym się przemieszczać.

Więc rozwiązania typu laptop odpadają.

 

Dodatkowo poszukuję tabeli częstotliwości nadajnika FOX 800mW 1,2GHz, konkretnie kanał 6.

Chcę zmienić antenę "bacik" na dipola "<". Ale nie wiem ile dokładnie ma wynosić długość ramion. Wiem, że będzie to między 6 i 5cm, ale nie mam żadnego sprzętu pomiarowego do dokładnego zestrojenia doświadczalnego. Potrzebuję znać dokładną częstotliwość kanału do wyliczenia długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za problem z notebookiem (że nie widzi grabbera - nie rozpoznaje urządzenia? czy w ogóle nie reaguje gdy go wtykasz w port?) ? może masz windows7 ?

 

co do aku z samochodu, raczej go nie zamęczysz, w samochodzie masz 12V i pewno 40-60Ah (jeśli to większy samochód) - jak widzisz, to 10x więcej niż ten Twój żelowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu masz kalkulator do przeliczenia częstotliwości na długośc elementu w antenie :wink:

 

http://www.csgnetwork.com/antennagpcalc.html

 

dajesz trochę dłuższą (parę milimetrów) i docinasz mierząc pobór prądu przez nadajnik - chodzą słuchy ,że jak maleje to dobrze a jak się zwiększa to przerywamy skracanie (lub poziom sygnału RSSI jeśli go masz "wyciągniętego" z odbiornika . ) Ale jak dasz od razu taka długość jak wychodzi z kalkulatora to również będzie OK - w stosunku do oryginalnych antenek z zastawów . (uciętych na środek pasma nadajnika - a zazwyczaj na środku to wypada ,że wstrzelamy się na harmoniczną z 2,4 Ghz a to nie najlepiej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.