Skocz do zawartości

elektroniczny revers do serw


larith

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy krążą schematy bo nie szukałem. W każdym razie temat mam opanowany, jak zapewne jeszcze kilka innych osób na forum zajmujących się elektroniką. Ja bym to zrobił na możliwie najtańszym mikrokontrolerze Atmel.. jak ATtiny13/15. Opóźnienie musi być bo jak inaczej zmierzyć długość impulsu i stworzyć odwrotny, ale to opóźnienie dokładnie jednej ramki czyli 1/50 sek. Dlatego najlepiej obydwa serwa wysterować z tego układu i zrobić elektroniczny rozgałęziacz "Y" w którym jedno wyjście będzie miało rewers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wspomniałeś o trymowaniu to przypomniał mi się projekt, który kiedyś popełniłem.

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=28635

Był przeznaczony co prawda do sterowania dwóch serw lotek z jednego kanału ale nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć go do czegoś zupełnie innego. Każde wyjście na serwo ma niezależnie ustawialne położenie neutralne i oba końcowe więc może się nada. Pomysł został kompletnie zdruzgotany przez Kolegów z Forum więc światło dzienne ujrzał tylko jeden egzemplarz - tyle sam potrzebowałem. Jakby co, służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.