Skocz do zawartości

Co to za samolot


sebamor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 630
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To ja tak z grubej rury.

Zaznaczam z góry, że nie wiem co to jest :-)

To jest mój pierwszy model plastikowy jaki sklejałem, gdy miałem parę lat. Kupiony w kiosku, chyba w zestawie kliku samolocików. To był dwupłatowiec, wielkości pudełka od zapałek.

Byłbym zobowiązany za pomoc w ustaleniu tożsamości.

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=7501

 

Jak się nie uda to to znajdę coś łatwiejszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm być może , być może.

W międzyczasie ustaliłem, że prawdopodobnie to model z serii Mikro 144 ZST Plastyk.

Bedzie pewnie jednym z nich http://i554.photobucket.com/albums/jj435/JGucwa/NOWY/SPIS.jpg

Chyba można uznać. Nie sądziłem, że tak łatwo pójdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznaję serię. To model z serii "Mini Modele". Nie dam głowy, ale produkowała je chyba jakaś spółdzielnia inwalidów. Niebieskie opakowania z żółtawym obrazkiem.

Sprzedawano je w kioskach po parę złotych, zarówno pojedyncze jak i zestawy po 4 lub więcej różnych modeli.

Kupowałem je kiedyś jako emulatory zabawek. No cóż, w tamtych czasach o zabawki było naprawdę trudno. Głupia piłka "do nogi" to był majątek. :?

 

A tak, dzieciak stał do kiosku godzinę w kolejce (bo gazety mieli przywieźć), kupował "Ekspres Wieczorny" i "Kurier Warszawski", a resztę się skrzętnie zbierało i co jakiś czas można było sobie kupić za to Spittfire'a czy Karasia w wersji Mikro.

 

Coś mi się kojarzy, że dawali tylko modele maszyn alianckich i nie były bardzo dokładne.

No cóż, w tamtych czasach to co "niemieckie" było złe i niepoprawne politycznie.

 

To mi wygląda na szczątki R.A.F. S.E.5 - Ale kształt statecznika nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.