Skocz do zawartości

Wycinanie w sklejce


TYTUS62

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Mam pytanie co do tego sprzętu WYRZYNARKA PRECYZYJNA piła stołowa do drewna120 W http://allegro.onet.pl/wyrzynarka-precyzyjna-pila-stolowa-do-drewna120-w-i1568266150.html . Czy ktoś ma praktyczne doświadczenie z takimi sprzętem i czy nadaje się do wycinania np. wręg,żeberek oraz ażuru w celu np,zmnioejszenia wagi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem to coś. Wygląda solidnie. Nawet działa :D . Kwestia piłek. Na tej aukcji masz 10 piłek, a ja kupiłem przez przypadek z jedną. Jak widziałem na pudełku powinny być one różne. Dzwoniłem do nich i powiedziano mi, że są to piłki do bezproblemowego kupienia w Castoramie czy czymś takim. Piłki przy końcach mają wgrzane w otwory poprzeczne druty stalowe, więc zwykły brzeszczocik z włosówki nie podejdzie, chyba, że przerobi się mocowanie. Też ją kupiłem w tym samym celu, a jak będzie w użytkowaniu to się dopiero zobaczy. Gdybyś coś dowiedział się na temat brzeszczotów to daj znać na poście, będę go podglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam podobną wyrzynarkę, oryginalne brzeszczoty wrzuć od razu do kosza :lol:

zainwestuj w dobre brzeszczoty spiralne mogą byś do ręcznej ramki plus adaptatory mocujące ( u mnie były z wyrzynarką )

i trenuj :jupi:

Ostatnio robiłem deskę rozdzielczą do Jaguara z 1977 , sklejka 12mm około 4m cięcia

i brzeszczot to przeżył i służy dalej.

Dokładność zależy od ciebie ,trening i wprawa .

Moja stała w koncie ponad rok aż kolega się zlitował i sprezentował paczkę brzeszczotów ( handel wymienny złocistym napojem)i pokazał jak i co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wycinam tylko ręczną piłką włośnicową ale ostatnio testowałem różne brzeszczociki i bardzo polecam te:

http://www.pichrt.com/

są rewelacyjne, nie ma niczego co mogło by im dorównać oczywiście poza wiązką mocno spolaryzowanego światła zwanego potocznie laserem(: . Do maszyny najlepiej brać najgrubsze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z podobnej piłki (która ma regulację naciągu brzeszczota, kąta nachylenia stołu itp.). Moim zdaniem do wycinania "z grubsza" jest dobra, ale i tak do manualnej włośnicowej nie ma porównania. Cena też nie jest aż tak bardzo atrakcyjna, a z dodatkowymi brzeszczotami miałem problem- jedynie w dużych supermarketach znalazłem (praktiker/castorama)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczną wyrzynarkę i nawet ją sobie chwalę. oczywiście nie obyło się bez małej przeróbki mocowania brzeszczotów.

Dołączona grafika

Od dołu jest podobnie. Z lewej strony wkręciłem śrubę, żeby brzeszczot miał oparcie. Wypięcie i wpięcie brzeszczotu, np. w celu zrobienia ażurów, to sekunda roboty. To co proponuje producent można o kant d... potłuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką wyrzynarkę. Do tej pory jadę na jednym brzeszczocie i jakoś daje radę.

Ostatnio dokupiłem brzeszczoty w markecie Leroy Merlin i to porządnej firmy. Nie jest to sprzęt super precyzyjny ale za tę cenę to może być.

Poproszę więcej szczegółów: jaki to przedział czasowy "do tej pory"? ile metrów cięcia, czego , jakiej grubości i twardości. "Porządna firma" to jaka?

Może ten pierwszy brzeszczot jest wykonany w jakiejś kosmicznej technologii i to za niego zapłaciłeś całą kwotę a wyrzynarka była gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stary typ wyrzynarki w której brakuje tej regulacji prędkości obrotowej silnika i to mi najbardziej przeszkadzało i przeszkadza.

Jeżeli kiedyś coś podobnego spotkam i jeżeli będzie taka możliwość sprawdzenia jak to działa w sklepie to wtedy może będę miał 2 wyrzynarki.

A właściwie 3 bo mam też piłkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z dokładnością w przypadku mojej piły jest źle,poprawia się jeżeli częściej tnę :D

Przy mniejszych obrotach mniej się by trzęsła i jeszcze mniejsza prędkość cięcia.

Z tego co pamiętam do raczej 1,5 mm sklejka to najmniejsza grubość jaką wycinałem.

Do cięcia np.sosny na mniejsze listewki i paru innych rzeczy używam malej piły taśmowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poproszę więcej szczegółów: jaki to przedział czasowy "do tej pory"? ile metrów cięcia, czego , jakiej grubości i twardości. "Porządna firma" to jaka?

Może ten pierwszy brzeszczot jest wykonany w jakiejś kosmicznej technologii i to za niego zapłaciłeś całą kwotę a wyrzynarka była gratis :)

1. Mam ją już parę lat ale używam sporadycznie.

2. Kilka metrów cięcia już jest. W tym balsa, sklejka od 2 do 6 mm, sosna, laminat itp

3. Dobra firma to np. proxon.

 

Jak tnę grubszy czy twardszy materiał to robią to wolniej by nie zniszczyć brzeszczota. Ale teraz jak kupiłem zapas to nie muszę się obawiać, że zostanę beż wyrzynarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.