Skocz do zawartości

GUPPY 2250 relacja z budowy


tomasxxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

....

platy sie kleja,dzis jeszcze szpachlowanko kadluba jutro szlif i laminowanie

Trochę nie ta kolejność. Ja bym surową balsę zalaminował potem szpachlował i szlifował gotowy laminat. I tak musisz laminat szlifować, a szlifu pod laminatem i tak nikt nie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdelciu i nici z laminowania zapomnialem ze dzis sobota zona zapedzila do sprzatania jak to ona twierdzi mojej rupieciarni :crazy: ,wracajac jeszcze do tematu wzniosu niestety w planach nie ma kata uniesienia tylko wymiar w cm jest tam {5 cm } czyli po przeskalowaniu jak dobrze kumam musze zrobic 7,5 cm czy pozostac przy 5 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiar zrób na 7,5, ucho też Ci się wydłuży o 50% i stawiam litra, że kąt (zmierzony kątomierzem) będziesz miał taki sam jak w oryginalnych proporcjach :wink: .

 

P.S.

Analogicznie postąp z centropłatem

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Miejsce (kolor czerwony), które zaznaczyłem na Twoim zdjęciu jest "piętą Achillesową" tego modelu. Skup się dobrze, aby dokładnie zalaminować. Jeżeli możliwe to nawet dookoła włącznie z łożem płata.

Jeszcze jeśli chodzi o bowden wysokości zamontuj go tak, aby miał luz wzdłużny w stateczniku pionowym (kolor niebieski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji zadam pytanie. Czy wie ktoś po kiego w planach kadłub jest właśnie dzielony na 2 części? Miejsce zaznaczone przez kol. Kijuik, na czerwono. W swoim Guppym też to zalaminowałem ale i tak uważam że to trochę słabe rozwiązanie.. Przecież w normalnym wymiarze Guppy zmieścił by się na jednej desce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łamałem kadłub Gupika wiele razy... :D Ale w miejscu które zostało zaznaczone tylko raz i to jakby wzdłuż osi modelu (tak jak idą słoje) po zasadzeniu kadłuba w pole do połowy łoża płata :lol:

Z moich doświadczeń wynika że słaby jest przód (podcięcie pod kabinkę) i miejsce tuż za kabinką (mocowanie płata)

Ale i tak gdzieś musi puścić :)

 

Czy wie ktoś po kiego w planach kadłub jest właśnie dzielony na 2 części?

 

Może po to żeby nie marnować balsy i energii na szlifowanie z 6mm do 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadlem na takiego malego pomysla coby skubnac troche wagi z platow a mianowicie po pokryciu balsa {platy juz pokryte} wyciac tak jak na foto czerwony kolor krawedzie wyciecia zamknac balsa 1,5 i wstawic kilka polzeberek co o tym sadzicie :?:

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozwiązanie. Warto sprubować , chociaż dużo nie zyskasz :) . Wyjmiesz trochę styropianu i pokrycie balsowe. Za to dodasz trochę balsy, kleju. Czy będzie duże osłabienie konstrukcji ? Raczej nie. Do złudzenia przypomina płaty konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelicze temat zwaze plat wylicze powierzchnie ktora chce usunac potem policze ile materialu poszoby na takie rozwiazanie oczywiscie tez zwaze jak wyjdzie spora roznica to zastosuje pomysl Jarku czy mozesz podac mi jaka wage ma twoj gupik bo tak zastanawia mnie w jakiej wadze sie musze zmiescic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój GUPPY wersja moto po wielu kolizjach, krasach i odbudowach osiągnął masę 560 gr. Właśnie przed chwilą zważyłem gotowego do lotu.

Ale inaczej. Sprubujmy tak.

Autor w tabeli na planie podaje obciążenie płata 16 max 24 gr/dm2.

Guupy w oryginale przy powierzchni 20,4 dm2 powinien ważyć 320 max 480 gr.

Jak widzisz tę normę mój przekracza i lata. Ale to wersja z napędem :wink: .

GUUPY powiększony o 50% ma powierzchnię 46,42 dm2 (wyliczyłem przy pomocy kartki i kalkulatora).

Analogicznie zachowując oryginalne obciążenie powinieneś wykonać model w wadze 743gr max 1120gr.

Jak będzie miał kilogram będzie cacy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

platy oklejone obustronnie pozostaly uszy z jednej stronki calosc bedzie wygladala mniej wiecej tak dodam ze ja mam 198 cm wzrostu i z gupiczka zrobi sie gupiczysko :D

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

kadlub zalaminowany niestety matą brak plotna calosc byla zawinieta w folie streczowa z tego powodu takie zakladeczki ale nie jest zle poszlifuje sie i bedzie cacy

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki klej używałeś do oklejania płata ?

 

Mata szklana to nieporozumienie. Chodzi o to, że na 100% masz nierówną grubość poszycia. Teraz przy szlifowaniu jak wspomniał kolega Malker będzie masakra. Nie lepiej było poczekać i zaopatrzyć się w tkaninę ?

No i napewno takie pokrycie jest cięższe i słabsze niż tkaninowe. Nie rób tego w przyszłości. Matę stosuje się w szkutnictwie, gdzie waga ma mniejsze znaczenie niż tutaj. W celu otrzymania dużej wytrzymałości trzeba dawać kilka warstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma biedy z pylem kozystajac z ladnej pogody po godzinie szlifowania wyszlo cos takiego

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

platy klejone SOUDALEM D4B4,wieczorkiem moze rzuce wszystko na wage zobaczymy jak to wyglada,wszystko zwazone jak narazie komplet wyszedl 740 gr nie wiem czy to duzo czy nie jeszcze troche dojdzie podkladowanie japonką,lakier folia na platy plus graty moze sie zmiescimy w 1100.Kadlub pokryty filerkiem pozostala ostatnia faza szlifu po niedzieli malowanko zobaczymy jak to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.