Skocz do zawartości

Orion EPP - trenerek - KIT


BIZON
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

 

Witam.

 

Planuje zakup modelu Orion, a jako że jestem zielony w temacie doboru elektroniki prosiłbym o wskazanie czy poniższe wyposażenie będzie w miarę optymalnym wyborem z naciskiem położonym na cene.

 

1. Silnik EMax FC2812 + Regulator 18A + Śmigło - 80 zł

2. serwa - 3 x TURNIGY Mikro Serwo TG9e 1.5kg 9g 0,10s - 36,00 pln za 3 szt.

3. pakiet - 2200mAh

4. odbiornik - turningy

 

Całość zamkniętą w kwocie 235,00 bez kosztów przesyłki

 

Zastanawiam się jeszcze nad:

 

1. silnik tower pro BM 2410-9T SILVER -32,90

2. Regulator HK 15-18A ESC - 42,00

nie mam pomysłu co do kołpaka i śmigła

 

Ewentualnie proszę o sugestie dotyczące alternatywnego wyposażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przecież na stronie z modelem, do której link podałeś jest wyszczególnione zalecane wyposażenie, w tym pojemność baterii i wielkość śmigła.

A co do kołpaka to bym odpuścił, do takiego silnika najbezpieczniej i najtaniej mocowanie typu prop saver.

 

Pozdrawiam

 

Viper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie widzę sensu mocowania kołpaka... Wyglądu nie doda (silnik pchający), a tylko dodatkowa masa, kasa i kłopot. Mimo wszystko brałbym prop-saver.

 

1. Silnik EMax FC2812 + Regulator 18A + Śmigło - 80 zł

2. serwa - 3 x TURNIGY Mikro Serwo TG9e 1.5kg 9g 0,10s - 36,00 pln za 3 szt.

3. pakiet - 2200mAh

4. odbiornik - turningy

Dokładnie tak bym zrobił, tyle że pakiet bym dał 1500mAh - http://www.abc-rc.pl/p/81/812/akumulator-11-1v-1500mah-20c-top-win-tw-00103---hity-cenowe-gwarancja-najlepszej-ceny.html Np. taki :D

 

Zamawiaj, opisuj lataj :wink:

 

POWODZENIA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie - moja ślepota mnie przerosła - dokładny wykaz dodatków jest w opisie i dodatkowo w tym samym sklepie w cenach porównywalnych z allegro.

 

Zastanawia mnie tylko pakiet bo na stronie rcpianka .pl w pisie modelu możemy przeczytać:

Proponowane wyposażenie : Silnik 3f - 200/ 250 W - 2000 / 2300 obr/V, Regulator - 25 A ( ~ zależy od zastosowanego silnika), pakiet - 3S - 1800 / 2200 mAh, śmigło - 5x5 / 6x4, serwo- 3 szt - HXT 900, aparatura z odbiornikiem - (min 4)-5 kanałowa.

Na chwilę obecną nie posiadam pakietu 1500mAh tylko 1800mAh i myślę że z tym pakietem zacznę przygodę - zakupy niestety dopiero w maju - koniec miesiąca :(

 

Acha - takie pytanko - mam pakiety Turnigy 1300mAh 2S 20C Lipo Pack i kurde nie dałoby się ich wykorzystać w tym modelu dobierając inny silnik ? Czy to raczej gra nie warta zachodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmigła rekomendowane przez producenta to 6x4 lub 5x5.

 

Przeliczyłem na szybko wagę modelu z wyposażeniem i wyszło mi 374 gramy.

 

Założenie to oczywiście wykorzystanie pakietu Turnigy 1300mAh 2S 20C 7,4V (leżą niewykorzystane)

Wygląda to tak:

- model (elementy piankowe) - 160g

- serwa 3szt. - 27g

- pakiet - 82g

- odbiornik - 39g

- regulator - 27g

- silnik - 39g

 

śmigło udało mi się znaleźć tylko 6x5

 

Do 500g brakuje zatem 126g - ale nie wliczam tutaj wagi pozostałego osprzętu (wzmocnienia, przewody itp.) ale waga powinna się zmieścić w granicy 500g.

 

Mam tylko wątpliwości co do silnika czy podoła i to z takim pakietem.

I czy po założeniu pakietu 1800 mAh o wadze 153 g całość jeszcze będzie w miarę lotna - całość będzie wtedy ważyć 445g (waga modelu z elektroniką)

 

Będę wdzięczny za uwagi i porady w kwestii doboru silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z zamykaniem listy rzeczy niezbędnych do ulotnienia modelu prosiłbym o porade odnośnie śmigła.

Maksymalne to 6x4

I tak z oferty wybrałem następujące:

 

- Śmigło EMP 6x4E - TGS Sport Propeller

- migło GWS EP-6050 (6x5) Slow Flyer

- Śmigło APC 6x4E - LP06040E

 

i piasta mocująca: Piasta śmigła - stała 3,0/M6 kołpak Tower Pro - żółte

 

średnic wału silnika 3 mm (silnik Emax CF2805 KV2840)

 

- do tego silnika chciałbym użyć regulatora HK 25-30A + BEC 3A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.