Skocz do zawartości

mam niemodelarski dylemat...


Adam P.

Rekomendowane odpowiedzi

musze wybrac jedna fotke na konkurs. Z setek zrobionych przeze mnie wybralem 4 najbardziej nadajace sie :jupi: tylko ze moge wystawic tylko jedna :? I tu chcialem sie was poradzic ;D

tak wiec:

bramka nr 1

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/14c58a664eb921d3.html

bramka nr2

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a8ec7210639ef181.html

bramka nr3

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/afa09ea936f57452.html

bramka nr4

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7c194c9c0599bf66.html

zdjecie ma zawierac najbardziej przykluwajacy wzrok uklad chmor na niebie :) licze na wasza pomoc(jak cos pojdzie nie tak to bede mial na kogo zwalic odpowiedzialnosc :devil: :lol2: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabe, chłopaki, w ogóle nie przyciągają uwagi - ot chmury - byle jakie

 

Radziłbym tak:

Albo udramatyzuj jakieś zdjęcie programem do obróbki, np coś w tym stylu:

foto

Albo skadruj jakąś (byle jaką) chmurę wewnątrz jakiejś naturalnej "ramy" (furtka, okno, rura, wazon, butelka, szklanka - polecam daje niezłe psychedeliczne efekty, cokolwiek)

foto

 

Albo potraktuj temat przewrotnie i zaproponuj jakąś interesującą chmurę, w stylu:

foto

Albo odrażającą

foto

Te dwa ostatnie zdjęcia to tylko przykład trochę nie na temat. Żeby było bardziej na temat chmura powinna być w centrum uwagi (niekoniecznie w centrum kadru), a jakiś dodatek gdzieś z boku, rozmyty, przysłonięty, itp.

Możesz spróbować sparafrazować jakieś powiedzenie "głowa w chmurach" "chmurne oblicze" itepe. Albo jeszcze przewrotniej sfotografować chmurę czegoś innego (much, dzieci).

Albo wytnij z dykty chmurkę jak w komiksie gdy ktoś myśli ustaw za jakąś osobą i zrób jej zdjęcie w stylu "myślący pomysłowy Dobromir". W wyciętej chmurce byłoby widać niebo.

Wtedy wygrasz, no może nie wygrasz, ale napewno Cię zauważą. Bo z tym co pokazałeś, to raczej nie masz szans się wybić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś taki obłoczek wlazł przed obiektyw. Ciutkę niewyraźny, ale przy zmuszeniu wyobraźni do współpracy przypomina nurkującego dolnopłata.

dscf0187vj0.jpg

Shot with FinePix S5600 at 2007-08-07

Wtryniłem się w ten wątek, żeby wreszcie spróbować wstawiania fotek na Forum :crazy: . Jak na stuprocentowego komputerowego leszcza to nieźle mi ta sztuka wyszła :oops: . Pomocnymi okazały się samouczek Modelmaniaka i pokaz w praktyce w wykonaniu Henia-Tigera. Z tego miejsca składam podziękowania tym, którzy nauczyli mnie tej "skomplikowanej" :devil: czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabe, chłopaki, w ogóle nie przyciągają uwagi - ot chmury - byle jakie

 

Wiem, ze slabe i byle jakie... Chcialem mu tylko delikatnie uswiadomic, ze ja w 5 sekund znajde fotke na podobnym poziomie... Zaluje, ze wywalilem z telefonu zdjecia chmur a'la "Dzien niepodleglosci" - szczeki by wam opadly :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze fotki nie mistrzowskie i chetnie bym wybral sposob google grafika szukaj, znajomy grafika pozycz :rotfl: , ale nie moge.

czesc zasad dotyczaca zdjec ktore zapamietalem:

-1 zdjecie na jedego uczestnika konkursu

-zdjecie zrobione aparatem w telefonie

-max rozdzielczosc 1280x1024

-zdjecie "surowe" nie przerabiane

-zdjecie wlasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to mam coś w sam raz:

na pierwszy rzut oka wyglada jak powstajacy grzyb atomowy :lol:

Gdzie jest ten konkurs? Nagrody fajne? :mrgreen:

to konkurs elitarny 8) tylko dla absolwentow mojej bylej szkoly(czyli mnie :mrgreen: )

nagrody swietne, np. czekolada, baton, aparat za 150zl

Jeżeli chodzi o twoje dylematy, to najbardziej podoba mi się fotka nr 4.

pierwszy oddany glos :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dla Ciebie inną propozycję:

Weź rower i aparat, pojedź gdzieś gdzie masz ciszę, spokój i dobry widok na niebo.

Walnij się na trawie i tak długo patrz w niebo, aż nie będzie Ci się chciało wstać.

Jak do tego dojdziesz to znaczy, że jest tam coś wartego sfotografowania. :D

 

Ja tą metodę polecam :-) , sam stosuję bardzo często, choć fotek nie cykam, ot taki relaks :-)

Zresztą nawet jak nic ciekawego nie zrobisz to przyjemnie spędzisz czas :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że Motylasty coś zaszaleje :wink: .

 

Bardzo daleko mi do fotografa, mało co się znam, ale mym skromnym zdaniem:

 

Fotki słabe, wszystko psują te bloki na dole. Nie wiem co one przedstawiają na pierwszy rzut oka: czy ponure miasto, czy co.

 

Słuchasz pogody :) , jak ma przejśc front atmosferyczny, szykujesz fotoaparatt i czekasz na chmurki :) . Czasem naprawdę gitne sa. Ale najlepiej nie siedziec jak myśliwy przy oknie :) , tylko wsiąśc na rowerek i gdzieś za miasto wyruszyc :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.