Skocz do zawartości

EGP Termika


andrewsky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie masz urządzenie, że możesz stworzyć taki wykres?

Najprostszy GPS Logger zapisuje co sekundę pozycje, prędkość wysokość.

Oczywiście odczyt po wylądowaniu można wyświetlić np w Google Earth.

track

Po otwarciu tego tracka w Google Earth i kliknięciu prawym na tracklog (w pasku bocznym) i wybraniu Pokaż profil wysokości względnej można analizować przebieg lotu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej uważajcie z tymi loggerami gps, potrafią zakłócić rc. Widziałem już kilka rozbitych modeli przez to. Jeden rozwalił się o asfalt, było co zbierać w promieniu 50m, gopro hd również do kosza. To samo - a nawet bardziej - tyczy się telefonów komórkowych na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie by te wydarzenia miały co kolwiek wspólnego z GPS, to nie te pasma.

GPS pracuje w 2 pasmach:

- w pasmie L1 nadawany jest podstawowy sygnał fali nośnej GPS o częstotliwości 1575.42 MHz

- w pasmie L2 ma częstotliwość 1227.6 MHz

Jeśli gps by powodował problemy to moglibyśmy zapomnieć o lotach z FPV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne aby odbiorniki sygnału GPS powodowały zakłócenia. One tylko odbierają.

Przecież sygnał GPS nadawany jest z satelitów, których moc jest ogromna i sięga na cała kulę ziemską , gdyby powodowały zakłócenia sygnały GPS to loty były by niemożliwe nawet bez odbiornika GPS... :roll:

 

Tutaj w czymś innym tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co zrobiłeś Easy Gliderem jest dla mnie, jako totalnie początkującego, zupełnie niesamowite. A właśnie z chęci szybowania pod chmurkami zakupiłem sobie ostatnio prosty model elektroszybowca do nauki. Jak to możliwe, że nie straciłeś z oczu i byłeś w stanie sprawnie sterować modelem na wysokości ponad 600m? I w jaki sposób z takiej wysokości bez żadnego sprzężenia zwrotnego byłeś w stanie stwierdzić, że model faktycznie znajduje się w kominie? Poprostu ustawiłeś się pod chmurką w słoneczny, bezwietrzny dzień i byłeś tego pewien czy może była w tym jakaś wiedza tajemna? :)

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalnie doświadczonym szybownikiem- latam od roku i kilka Easy Gliderów już "zamęczyłem" ;-)

Nie oszukujmy się ,modelem z odległości 400m bardzo ciężko się steruje zwłaszcza w wietrzny dzień i gdy jest przodem lub tyłem.Dlatego podczas wznoszenia na silniku nie udaje mi się wznieść wyżej niż 300-400m.Podczas szybowania wszystko jest bardziej przewidywalne, jeśli jest dobrze wyważony i wytrymowany i mamy go prawie nad głową to wiedząc o kierunku wiatru daje się nim zapanować.Ja na wszelki wypadek co pewien czas wylatywałem spod wpływu tej chmury (chyba małej, bo patrząc z dołu krążyłem prawie po jej obwodzie) w obawie przed przegapieniem momentu kiedy model z krzyżyka zamieni się w kropkę.

Te GPSLoggery mają jakąś wadę systemową-zawyżają wysokość nad poziomem morza o jakieś 30 m- ta łąka ma 90m 652-120=532m

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.