Skocz do zawartości

Hitec Optic 6 SPORT


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja również optowałbym za Graupnerem MX12 ponieważ:

- większa moc nadawcza, wcale nie bez znaczenia bo coraz cześciej pojawiają się miejsca gdzie "kopie"

- produkt Niemiecki, czyli zza Odry, a to jest niedaleko, serwis, części itp łatwiej osiągalne

- funkcjonalność i wygląd, znana marka produkująca od lat sprzęt RC

 

Oczywiście nie bez znaczenia jest też powszechność występowania sprzętu na lotnisku, łatwiej się połączyć kablem Uczeń-Trener z takim samym nadajnikiem, ale to już sprawa lokalna, trzeba się wywiedzieć czy ktoś ma podobne radio i będzie chętny do pomocy na początku.

Kolega modelarz bawiący się samochodami od ponad 25lat na hiteca powiedział "a co to za firma :shock: Graupner, Futaba, Webra to znam o Hitku nie słyszałem"

Poza tym po szperaniu na RCGroups naczytał się o błędach w oprogramowaniu Hiteka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na RCGroups, największy na świecie producent urządzeń RC to właśnie Graupner. Drugi JR (a też robi sprzęt dla Graupnera :)), trzecia Futaba.

Osobiście chyba też bym dołożył te kilkadziesiąt złotych do MX-12 (ale mam nadajnik Graupner|JR i mogę być nieobiektywny :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po grzyba mu ten timer, skoro i tak na niego nie będzie patrzeć ? :D

A jeśli to ma sygnalizować np. upłynięcie 10 minut lotu i mówić "czas lądować" - to przecież taki minutnik właśnie do tego służy. Pilot nastawia sobie czas, włącza, startuje model i po x minutach słyszy sygnał.

Natomiast timer łącznego czasu lotu w MX-12 jest wbudowany, o ile pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

sebarc -Próbujesz wmówić innym swoje zdanie. Jak dla mnie np. przy opticu 6 SPORT mx-12 wygląda jak zabawka :) To kwestia gustu ! A jeśli chodzi o kabel trener-uczeń -myślę że nie będzie mi on potrzebny ,a jeśli nawet to większość osób z którymi latam ma HITECA. Poza tym nie mam zamiaru latać skomplikowanymi modelami ,nawet nie wiem czy kiedykolwiek polecę spalinką -narazie mnie to wcale nie kręci ! Ja preferuję raczej małe modele :)

 

Edit: A jeśli mam wybierać między starym a nowym -wybieram SPORT'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wiosne okazyjnie kupilem uzywanego optica. chcialem mx12 ale byly niedostepne.

ten optic nie jest taki zly. ma kupe mikserow i co dla mnie wazne ma 2 timery.

mechanika drazkow bardzo dobra (na mx12 tez latalem i drazki podobnie chodza).

co do mocy sie nie wypowiem bo nie wiem ale z zasiegiem nie mam problemow (latam elektrykami)

wyswietlacz duzy ale ze sladowa iloscia informacji.

 

co do wykonania samej elektorniki to wydaje mi sie ze tu jest najwiekszy problem. otoz spadl mi kiedys na beton. okazalo sie ze wszystko dziala z wyjatkiem gniazda symulatora. rozebralem i znalazlem luzny tranzystorek smd.

kiepska techologie montazu maja skoro odpada element ktory wazy tyle co nic i jest przylutowany 3 nozkami.

 

jesli optic kosztuje 430zl a mx12 490zl bierz mx12. ja dalem ok 300zl z duzym pakietem stan idealny z folia na wyswietlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do zasięgu to 10 metrów na zamkniętej antenie a 120m to chyba róznica jest...

 

Z ciekawości sprawdziłem na szybko zasięg na swoim Opticu. Zasięg conajmniej 50 metrów na złożonej antenie - odbiornik w pokoju na parapecie wewnętrznym - dalej nie miałem jak sprawdzać - skończył się parking i nie widziałem żony na balkonie dającej znać, czy jeszcze działa :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graupner MX-12, ma wieksza moc nadawczą(

Tu sie nie zgodze.Jakies trzy tygodnie temu robilem testy na skanerze na nadajnikach optic 6,flash 5 i mx 12.Po odejsciu na 25m ze zlozonymi antenami slupka kanalu graupnera prawie nie bylo widac, a hitecow jedynie sie nieznacznie skrucily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graupner MX-12, ma wieksza moc nadawczą(

Tu sie nie zgodze.Jakies trzy tygodnie temu robilem testy na skanerze na nadajnikach optic 6,flash 5 i mx 12.Po odejsciu na 25m ze zlozonymi antenami slupka kanalu graupnera prawie nie bylo widac, a hitecow jedynie sie nieznacznie skrucily.

 

no nie....moj tata jest elektronikiem, naprawia radia od około 8 lat, więc wie że optic ma dużo dużo mniejszą moc od MX

 

Prosze

 

http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/2/S/C/4/2SC4735.shtml

 

To jest koncówka mocy MX-12

 

Optic ma 300miliwatów (nie pamietam linka do danych podzespołu)

 

Nawet jeżeli wlacze 2 radia na 2 takich samych kanalach to jednoczesnie mx zakrywa sygnał optica i na mxie normalnie sie steruje chociaż jest dalej od nadajnika optica a optic poprostu jak byłby wylaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do zasięgu to 10 metrów na zamkniętej antenie a 120m to chyba róznica jest...

 

Z ciekawości sprawdziłem na szybko zasięg na swoim Opticu. Zasięg conajmniej 50 metrów na złożonej antenie - odbiornik w pokoju na parapecie wewnętrznym - dalej nie miałem jak sprawdzać - skończył się parking i nie widziałem żony na balkonie dającej znać, czy jeszcze działa :rotfl: .

 

Ja mierze zasięg jak model jest położony na trawie, parapet wysoko zazwyczaj jest a im wyżej odbiornik tym wiekszy zasięg przecież.

 

mam radiostacje pracująca na 35MHz i nadajnik mx-12 było słychać w radiu w odległosci 3-4km a optica już było cicho na 1,5km, ale oczywiscie na otwartej antenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graupner ma moc wyjsciowa 1,5W a Hitec około 300miliwatów,

przepisy nie dopuszczaja do uzytku nadajnikow o mocy wiekszej od 500mV. Wszystkie nadajniki modelarskie mieszcza sie w tej granicy. Powyzej tej granicy sa traktowane jako radiostacje, i podlegaja innym przepisom, wiec nie wiem skad Twoje dane o 1,5W :)

 

I moze edytuj wczesniejsze posty zamiast tworzyc nowe, bo po to jest ta opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebarc, po pierwsze dobrze ci radzą używać opcji EDYTUJ i nie naskakuj za to.

 

Po drugie to czy radio A jest lepsze od radia B to rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Ja ci powiem że Optic6 jest lepszy od MX-12 bo ma timer, ale powiem ci że najlepsze radio na świecie to MC-19, bo takie posiadam i też powiesz że gadam głupoty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to koncówka mocy która dziala na 27Mhz(na 35MHz również dziala taki tranzystor) jest w MX-12 lub mx-16, jak masz te radio to rozkręc sobie obudowe i na pierwszej malutkiej płytce gdzie jest moduł syntezy lub tam gdzie wkladasz kwarc na takim czarnym dosyc grubym elemencie ujrzysz napis 2SC4735 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.