Skocz do zawartości

Hitec Optic 6 SPORT


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu aparatury. Nie dalej jak miesiąc temu na Polski rynek weszła nowa aparatura -Optic 6 SPORT. Jeszcze zanim usłyszałem o tym nadajniku ,byłem zdecydowany na zakup Zwykłego Optica 6. Niestety jest to nowa aparatura ,i raczej ciężko znaleźć o niej jakieś informacje :(

Podaję link do nowego Optica

http://modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=18_19&products_id=3537

Oraz do starego

http://perfecthobby.pl/index1.php?idtowar=234

Od razu rzuca się w oczy że nowy optic ma pamięć 10 modeli ,a stary tylko 7. Poza tym atrakcyjny wygląd nowego nadajnika zachęca do kupna. Co myślicie ? Kupować ?

 

ps. Od razu zaznaczę że nie będę latał skomplikowanymi szybowcami ,śmigłowcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Od razu zaznaczę że nie będę latał skomplikowanymi szybowcami

Dobra dobra, poczekamy zobaczymy :)

Zestaw fajny - trzy "55" i odbiornik mikro. Samo to warte 200 zł.

 

EDIT:

Ale z drugiej strony - Hitec - Optic 6 - bez serw kosztuje 565.00zł http://modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=18_19&products_id=2725

a po dołożeniu 5 sztuk TP-90 to wychodzi niecałe 665. Ale masz podwóną przemianę i 2 serwa więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optic 6 Sport to można nazwać... zestaw dla ubogich(odchudzona wersja) :D , jeżeli radio ma być z firmy Hitec i faktycznie na lata to zwykły OPTIC 6 bedzie najlepszym rozwiązaniem

 

Plusy i minusy Optic 6 Sport:

 

+ Nowocześniejszy wygląd niż jego poprzednik

+ 10 pamięci modeli

- Mały wyświetlacz

- Radio odchudzone z przełączników(do zaawansowanych modeli przelaczniki są ważne)

- Radio nadaje tylko w PPM

- Wydaje mi się, że ma odchudzone również menu

 

Plusy i minusy Optic 6 (zwykły)

 

+ Duży wiświetlacz

+ Dużo przełączników

+ Radio nadaje również w PCM

- Pamięć na 7 modeli

 

Myśle że warto dołożyć te pare groszy i zakupić zwykłego optika. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc uwagę że to na początek i nie do heli i skomplikowanych szybowców, to

- bak PCM to żadna strata, bo ze względu na cenę odbiornika rzeczywiście z tego głównie helikopterowcy korzystają, ew. ktoś kto ma bardzo duży i cenny model

inna sprawa, że w opisie piszą o tym opticu sporcie, że obsługuje też QPCM (i ma failsafe)

 

BTW. Co to za funkcja "reflex" - wie ktoś?

 

Najbardziej mi brak tych przełączników i suwaków po bokach. Ja zacząłem z nimi kombinować już od 2-giego modelu. Jakbyś chciał podłączyć aparat do samolotu, to mogą już być schody (nie wiem co robią te dwa przełączniki, które zostały, czy to kanały, czy dual rate).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wyświetlacza to w Opticu 6 był olbrzymi , tylko nie wiem po co bo te 3 litery i 3 cyfry można by spokojnie wyświetlić na 3 razy mniejszym wyświetlaczu i też były by czytelne.

Skoro nadal wyświetla takie spakowane informacje do 3 liter to mały wyświetlacz jest raczej lepszy i bardziej czytelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc myślę że zakupię Optica SPORT :) Więc we wtorek muszę wykonać telefon do sklepu i się dokładnie dopytać "co i jak".

edit:

Z tego co wyczytałem ,to nadajnik ma pakiet 7.2 v :shock: Więc będzie możliwość zasilania li-pol ,li-jon -pakietami zrobionymi z akumulatorów do laptopów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cena ,kolego cena

Już nie przesadzaj. MX-12 komplet z 1 serwem std kosztuje 650 zł. Dokupisz 3 mini serwa za 70zł, będzie 720 (albo i trochę mniej, jeżeli sklep sprzeda Ci zestaw bez tego serwa). To raptem jakieś 20% więcej. A aparaturę kupujesz "na lata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graupner posiada akumulator 1700mAh a hitec tylko 600mAh

Bzdura, od dobrego roku w Opticu są acu 1300mAh.

 

Generalnie ja bym wziął normalnego Optica, niż tego sporta. Ma więcej funkcji (przełączników) co się przydaje, a także większy wyświetlacz - ktoś tu napisał że mieści tyle samo, ale większy jest czytelniejszy - gdy będziesz chciał zerknąć na timer żeby wiedzieć czy akumulator ci się nie kończy to docenisz tą większą czytelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitec OPTIC 6 kosztuje 429 zł, jest bez kwarcu bez odbiornika i bez serw

Graupner MX-12 bez wyp. kosztuje 489 zł

 

Graupner MX-12 z wyposazeniem odbiornik R700, serwo, wyłącznik, koszyczek, para kwarców kosztuje 649 czyli wychodzi na to ze za 160 zł masz dodatkowo odbiornik wart 180 zł, kwarce wart ponad 60-70 zł, serwo wart około 45-50 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowie z różnych doświadczen, i dużo moich kolegów powie, że mx-12 jest lepszy od optica, sam mój tata miał optica 6 i przezucil sie na mx-12 ze wzgledu że miał zaklucenia na opticu, a na mxie już ich nie ma no i menu bogatsze jest.

 

Bzdura, od dobrego roku w Opticu są acu 1300mAh.

 

a MX 1700mAh. 500mAh różnicy to nie jest mało. Ja jakoś kupiłem optica coś na początku lutego, i dostałem 600mAh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ok 650zl mozna miec kompletny zestaw optica, a to ze na mx nie lapiesz zaklucen, to najpredzej przez to ze zmieniles kanal, albo miales trefny odbiornik. Sam latam na sanwie, znajomi maja i hitecka i graupnera, wiec nie chce niczego zachwalac. Wszyscy przescigaja sie w tym ze jego radio jest najlepsze. Polowa ludzi ma radia z full bajerami a wykorzystuje tylko podstawowe funkcje, uwazam ze jest to przerost formy nad trescia. Kiedys spotkalem sie z podobna opinia, ze ludzie maja radio za pare tys zl a lataja nim deproniakami nie dalej jak 100m od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Graupner ma moc wyjsciowa 1,5W a Hitec około 300miliwatów, to jak może nie być zaklucen na hitecu! Graupner / JR to porządna firma, ich produkty przynajmniej trzymają sie kupy, a nie to co hitec , optic 6 wyglada.. jak zabawka!

 

Po drugie, ja aktualnie nie mam mx-12 ale kiedys mialem mx-12 i optica, i wiem co lepsze i żywotniejsze, jak już kupić aparature to lepiej te pare groszy dołożyc i miec porządną a nie zabawke.

 

Wystarczy tylko fotke zobaczyć, i nawet małe dziecko powiedziało by co lepsze.

 

Graupner / JR MX-12 http://www.splusowo.pl/allegro/mx12/1.jpg

 

Optic 6 http://www.opelastra.cz/skylady/foto/optic6.jpg

 

P.S MX-12 ma dodatkowo 10 pamięci wolnych, i podczas lotów, jak w opticu zacznie pipać, że poziom naładowania akumulator jest słaby (9,2V) to juz nawet czasami jest za pózno na wyladowanie, a w MX latałem jak napięcie było 7.1V i dalej latałem bez żadnego problemu (chociaż do takiego niskiego napięcia nie polecam latać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.