Skocz do zawartości

Hitec Optic 6 SPORT


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

2SC4735 wg noty ma pasmo do min. 180 MHz, a typowo do 250, więc nie widzę problemu z użyciem go przez JR (rzeczywisty producent MX-ów) nawet w "amerykańskim" paśmie 72MHz. Kolejna rzecz - ten tranzystor ma średnio 1.8W ale przy 12V. Przy zasilaniu z 9.6V to już będzie trochę mniej, pewnie bliżej 1W.

Poza tym moc doprowadzona a wypromieniowana - tikicaca, to do ciebie :) - to 2 różne sprawy. Przepisy określają moc wypromieniowaną. I to chyba nawet mierzoną nie na antenie, tylko w jakiejś tam odległości.

 

wszystkie graupnery są z górnej półki

Sebastian, weź nie przesadzaj. Taki Graupner|JR X-412 to nie jest żadna górna półka.

Graupner - tu nie ma się o co spierać - robi (albo w zasadzie to JR robi dla niego, kiedyś robił Grundig) porządny sprzęt RC. Ale półek to oni maja kilka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

hehe nie no x412 to .. to nie jest aparatura tylko przyrząd hehe, ogólnie po za 1-2 wyjatkami modelów radia z firmy graupner, reszta jest naprawde bardzo solidnie wykonana, mam jeden zestaw graupnera na 35MHz, był on kupiony jakieś 20 lat temu przez mojeg tate w niemczech, Aparatura to Graupner 317 i odbiornik(odbiornik nie pamietam jaki to model) ta aparatura i ten odbiornik działa do dziś, zasięg ma większy niż nie jeden hitec chociaż ze to jest już stare radio. Poprostu Graupner i JR to chyba najlepsi producenci nadajników i odbiorników, hitec znów ma serwa najlepsze no i na ich odbiorniki również nie ma co narzekać, futaba.. hmmm nie wiem czym oni się wyróżniają, może odpryskająca farbą w 9CAP? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym moc doprowadzona a wypromieniowana - tikicaca, to do ciebie :) - to 2 różne sprawy. Przepisy określają moc wypromieniowaną. I to chyba nawet mierzoną nie na antenie, tylko w jakiejś tam odległości.

 

Zgadzam sie :) , bo wlasnie o taka moc nam chodzi. Sadze ze jest to raczej niemozliwe aby pomiedzy nadajnikami praktycznie z tej samej klasy byly takie rozbieznosci w mocy wyjsciowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym moc doprowadzona a wypromieniowana - tikicaca, to do ciebie :) - to 2 różne sprawy. Przepisy określają moc wypromieniowaną. I to chyba nawet mierzoną nie na antenie, tylko w jakiejś tam odległości.

 

Zgadzam sie :) , bo wlasnie o taka moc nam chodzi. Sadze ze jest to raczej niemozliwe aby pomiedzy nadajnikami praktycznie z tej samej klasy byly takie rozbieznosci w mocy wyjsciowej

 

Tej samej klasy?? mam śmiać się czy płakać?.. pozostawiam to bez komentarza, może od razu powiedz że sie nie znasz na elementach(układach) nadajnika, albo przestaniesz mówić takie bzdury, wiele wiele osob potwierdzi że Optic nawet nie leżał koło mxa, wystarczy poczytać na forum inne tematy lub poczytać strony związane z tą tematyką, albo poprostu zapytać jakiejś innej osoby która miała optica i mxa i co według niej bylo lepsze. Nie chce sie tutaj kłócić ale po prostu nie które osoby mnie do tego zmuszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz mu nie wciskam nie chciał kupić to nie, sam zrozumie po kilku miesiącach pracy że lepiej było jednak tego mxa zakupić.

 

A to że mam racje to wynika tylko i wyłącznie z mojego doświadczenia na temat nadajników a posiadam je (nie chwaląc się) dosyć wielkie.

 

Mój kolega ma Eclipsa 7, właśnie tydzien temu zamowil na cyberfly mx-12 i jest bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że mam racje to wynika tylko i wyłącznie z mojego doświadczenia na temat nadajników a posiadam je (nie chwaląc się) dosyć wielkie.

 

No jak na 15 latka to masz mniemanie o sobie że mała bania. Chłopcze nawet gdybyś od kołyski zajmował się radiami to jeszcze do pięt tu nie dorastasz co niektórym forumowiczom.

 

Kojot ma racje. Takie sprawy trzeba kończyć śmiechem bo inaczej się nie da :devil: :devil: :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że mam racje to wynika tylko i wyłącznie z mojego doświadczenia na temat nadajników a posiadam je (nie chwaląc się) dosyć wielkie.

 

No jak na 15 latka to masz mniemanie o sobie że mała bania. Chłopcze nawet gdybyś od kołyski zajmował się radiami to jeszcze do pięt tu nie dorastasz co niektórym forumowiczom.

 

Kojot ma racje. Takie sprawy trzeba kończyć śmiechem bo inaczej się nie da :devil: :devil: :devil:

 

Ta odpowiedź pozostawie bez komentarza, poprostu nie będe się kłócić z osobami nie poważnymi.

 

Własnie ostatni raz wypowiadałem się w tym temacie, chłopak po czasie sam zauważy, że źle zrobił.

 

 

PO TO JEST OPCJA EDYTUJ ABY MOŻNA BYŁO EDYTOWAĆ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

z tego wątku wynikałoby, że masz Sebastianie także wieloletnie doświadczenie w zakresie elektroniki i wiesz dokładnie o czym piszesz, jednak wydaje się wskazane byś nabył trochę wiedzy i nie wciskał modelarzom "ciemnoty" w zakresie parametrów tranzystorów i mocy nadajników z tym związanych bowiem w takim kontekście jedno do drugim ma niewiele wspólnego. Porównaie mocy nadajników 1,5W i 300mW wydaje się także wyczytane ze specyfikacji technicznej,ale niestety "bez zrozumienia". Po takich tekstach powstaje totalny galimatias pojęć, który jest nie do zrozumienia dla wielu modelarzy, którzy nie są specami "jak Ty" w elektronice.

Widzę, że chciałbyś podjąć merytoryczną dyskusję w tym zakresie, zapraszam, poważnie.

 

e_techman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

z tego wątku wynikałoby, że masz Sebastianie także wieloletnie doświadczenie w zakresie elektroniki i wiesz dokładnie o czym piszesz, jednak wydaje się wskazane byś nabył trochę wiedzy i nie wciskał modelarzom "ciemnoty" w zakresie parametrów tranzystorów i mocy nadajników z tym związanych bowiem w takim kontekście jedno do drugim ma niewiele wspólnego. Porównaie mocy nadajników 1,5W i 300mW wydaje się także wyczytane ze specyfikacji technicznej,ale niestety "bez zrozumienia". Po takich tekstach powstaje totalny galimatias pojęć, który jest nie do zrozumienia dla wielu modelarzy, którzy nie są specami "jak Ty" w elektronice.

Widzę, że chciałbyś podjąć merytoryczną dyskusję w tym zakresie, zapraszam, poważnie.

 

e_techman

 

Tak, posiadam wieloletnie doświadczenie z zakresu elektroniki, i wiem o czym dokładnie pisze, i nie wciskam żadnych kitów z zakresu elektroniki i koncówek nadawczych,dowiedziałem się z bardzo pewnego źródła iż hitec posiada 300mW a Graupner 1,5, mój ojciec zajmuję sie naprawą nadajników i chyba wie jakie części do niego wkłada! Cóż ja poradze, nie którzy sie znają nie którzy nie, trzeba się również tym interesować a nie tylko czytać.

 

Może jednak bys się nie wstydził i podał swój prawdziwy nick z forum? bo jak widze to twój pierwszy post na tym koncie. Zresztą nie mam czasu juz odpowiadać w tym temacie, wole zrobić coś bardziej pożytecznego - polatać :mrgreen:, ja już uważam ten temat jako zakonczonym, autor juz zdecydował, że kupuje Optica sporta, życze mu oczywiście zadowolenia z nowego sprzętu, a że nie skorzystał z mojej opcji - trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.