Jump to content

wtyczka nauczyciel-uczeń Futaba T10C


mati1988k
 Share

Recommended Posts

Możesz zrobić sam. Wkładasz w gniazdo jakieś pasujące sztyfty (np. z jakichś innych wtyków, części komputerowych, etc) Na takiego "jeża" nakłuwasz kawałek papieru, który odizoluje Cię od powierzchni gniazda w aparaturze. Następnie szpaclówką epoksydową, lub dowolną żywicą, zagęszczoną, by nie płynęła oklejasz dokładnie, wystającego z gniazda jeża ze szpilek. Tak by końce pinów wystawały z żywicy. Po związaniu zywicy, wyjmiesz dokładnie pasujący wtyk. Zerwiesz papier, a żywicę opiłujesz do żadanego kształtu. Masz dokładnie pasującą wtyczkę. Metodą tą dorabiałem wielokrotnie różne wtyczki. Zawsze działały doskonale.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :) Chyba będę musiał niestety zrobić tak jak mi radzisz, bo futaba ma jakieś własne standardy i nie mogę nigdzie znaleźć takiej wtyczki do kupienia :(

 

Mam pytanie odnośnie tych pinów

 

Dołączona grafika

 

Co oznacza pin V+ Switched ? Czy jeżeli radio będzie pracowało jako master to muszę go używać?

No i czy pin V+ to + zasilania zamontowanego w nadajniku ? Mogę go używać do zasilania swojego układu ?

Link to comment
Share on other sites

Końcówka w sumie mi nie potrzebna, więc nie ma co kasy liczyć. Przesyłka to 2-3zł więc szkoda zachodu z przelewami. Napisz mi adres na bskon1[at]gmail.com to postaram się wysłać, jak zdążę to jeszcze dziś.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Hej.

 

Troszeczkę odkopie temat ale mam pytanie. Jeżeli chciałbym podłączyć futabę 10C (nauczyciel-uczeń) to czy we wtyczce muszą być zwarte piny 4 i 5? Czy mogę radio włączać włącznikiem?

 

Chodzi o to, że za pomocą mikrokontrolera chciałbym odebrać sygnał PPM z radia i odesłać go do radia ze zmienionymi dwoma kanałami.

 

Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.