Skocz do zawartości

Spalinowa Błyskawica by Bzik


bzik4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W starym RC przeglądzie znalazłem plany depronowej Błyskawicy II, wiem z autopsji że jest to bardzo udana i posłuszna konstrukcja a że jakiś czas temu zacząłem przygodę z metanolem i rycyną :wink: postanowiłem zrobić ją z balsy i wsadzić motorek ASP .09

Z budowy mam tylko kilka zdjęć

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

kadłub to skrzynka z czterech desek balsy stateczniki i stery konstrukcja z patyczków, skrzydła wycięte ze styroduru z dźwigarami sosnowymi i bagnetem z rurki węglowej 10mm

oklejone papierem śniadaniowym a następnie folią Oracover. Serwa 2xSG90 i 3xHK 9g pakiet 1000mAh 4xAAA i odbiornik Corona 2,4Ghz

RTF bez paliwa waży 650g - myślę ciężko :cry: ale..

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

... dziś odbył się oblot, trochę kłopotów z silnikiem, gasł i parskał ale wreszcie udało się wystartować Lata bajecznie jest bardzo posłuszny i trudny do przeciągnięcia, a lądowanie polega na klapnięciu z opuszczonym ogonem. Zdjęć z latania nie mam bo jak zwykle sam latałem :roll: Jest to pierwszy model o którym mogę z całą odpowiedzialnościa powiedzieć że jest bardzo ładny i dlatego musiałem się nim pochwalić na forum :P O mały włos do oblotu by nie doszło bo w trakcie uruchamiania silnika śmigło ugryzło mnie w palec, obroty były dość duże i skończyło się czterema ranami ciętymi, problem zatamowania krwawienia został najpierw rozwiązany za pomocą kilku chusteczek higienicznych i gumki recepturki ale okazał się mało skuteczny więc użyłem modelarskiego opatrunku w postaci taśmy pakowej i dzięki temu dotrwałem do zakończenia lotów. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to polatałem :D Pojechałem na lotnisko z nową baniuszką paliwa do którego dodałem 100ml rycyny z apteki. Tankowanie, odpalanie, start i latanie do opróżnienia zbiornika, a potem następnego i tak cztery razy :jupi:

Czyli wszystko się wyjaśniło, przyczyną gaśnięcia silnika było paliwo z zeszłego sezonu. Teraz Błyskawica lata tak jak jak to sobie można wymarzyć :wink: Następnym razem wezmę ze sobą jakiegoś filmowca żeby uwiecznić podniebne harce biało czerwonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek996, a długo latasz na tym paliwie? Mi smarki na kadłubie aż tak bardzo nie przeszkadzają :wink:

 

EDIT

16.05.2011

W sobotę i niedzielę polatałem :D wypaliłem 9 zbiorników - zbiornik wystarcza na 12 minut latania na pełnym gazie. Ciąg jest odrobinę mniejszy od masy modelu co pozwala na wykonywanie (w moim przypadku nieco nieudolnych) podniebnych akrobacji. Pakiet wystarcza na 2 godziny latania. Pierdzenie po niebie to jest TO! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak wypalę kilka zbiorników to mierzę napięcie na pakiecie jak jest w okolicach 4V przy obciążeniu to zmieniam na drugi :D Jak latałem na 35MHz to wymieniałem pakiet gdy zaczynały się pojawiać zakłócenia :P ale nie polecam tego sposobu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.