Skocz do zawartości

Serwa w modelu benzynowym


MironRC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Model: Su-26 2,1m

silnik: Chińczyk 56cm

serwa: Hitec HS-645 MG

regulator napięcia: Dualsky 8L,

pakiet do serw: LiPo 1500mAh 7,4V,

zapłon: NiMh 1500mAh 4,8V

 

Sprawa wygląda następująco: gdy silnik nie jest uruchomiony wszystko chodzi jak należy, natomiast jak zacznie chodzić to wspomniane serwa na wysokości wariują nie trzymają neutrum, drżą i ogólnie pracują jak chcą. Im większe obroty tym bardziej głupieją :) Serwa od lotek, gazu, kierunku działają poprawnie przy włączonym silniku. Ktoś wie o co tu może chodzić?

 

PS: jeżeli źle sformowany temat mogę zmienić, żeby łatwiej było innym to wyszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dualsky 8L,

W prawdzie nie w moich dużych modelach ale u kolegi ten "sprzęt siał strasznie".Zasil instalację na próbę np . nicd lub nimh bez regulatora, jak pomoże to ten regulator jet przyczyną drgań i zakłóceń.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest odległość między odbiornikiem a zapłonem ?

min 40cm, odbiornik AR7000

 

W prawdzie nie w moich dużych modelach ale u kolegi ten "sprzęt siał strasznie".Zasil instalację na próbę np . nicd lub nimh bez regulatora, jak pomoże to ten regulator jet przyczyną drgań i zakłóceń.Pozdrawiam

spróbuje, ale mam ten regulator w innych modelach i nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wyeliminować wine zapłonu zamień miejscami np. lotki- wysokość w odbiorniku i sprawdz, choć nie podałeś co to za serwa, czy wszystkie jednakowe? Jeśli tylko zakłócenia są na wysokości to sprawdzając na zamiane mozesz wyeliminować wade serw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

siemanko!

 

dalej walczę z zakłóceniami, dzisiaj wyeliminowałem winę regulatora i innych serw, pozostaje tylko jedna teoria: serwa Hitec HS-645 MG się nie nadają po prostu, dlaczego? nie wiem, może to tylko u mnie taki przypadek. Zmieniam je i zobaczymy co będzie dalej.

 

EDIT: serwa Hitec wymieniłem, łącznie kabli skróciłem, po odpaleniu silnika wszystko gra, wychodzi więc na to że to była wina serw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.