Skocz do zawartości

[P] Plany Wicherka 50


Jedrula

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko nie wiem jak się wziąć za to przeskalowanie.

Znjadź plany w DXF i po prostu skalujesz do wymiarów jak w książce W.Schier'a 'Miniaturowe Lotnictwo'.

Jeśli nie znajdziesz planów to po prostu wydrukuj jakie masz (25) i przerysuj z wymiarami 50.

Dla ułatwienia zeskanowałem Ci stronę z proporcjami:

Dołączona grafika

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam schemat przeskalowywania "Wicherka" na podstawie "10". Według tego schematu możemy sami sobie narysować plan modelu w dowolnej skali. Wymiarem podstawowym jest cięciwa płata "l".

Reszta to arkusz papieru, ołówek i kalkulator.

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z tego, co sam osobiście widziałem, mogę wszystkich zapewnic, że oryginalne plany WICHERKA 50 , jako modelu wolnolatającego, były dostarczone wraz z książką odla modelarzy lotniczych (czarna okładka) wydanej w 2-giej połowie lat 60-tych. Wraz z planami WICHERKA 50 z tyłu tej książeczki były zamieszczone jeszcze plany WICHERKA 25U oraz jak na owe czasy trudnego zawodniczego modelu akrobacyjnego. Kiedyś posiadałem tę ksiązeczkę z planami , ale ktoś mi ją "podwędził'.

Pozdrawiam serdecznie,

talent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.