Skocz do zawartości

Rozczarowująca znajomość


madrian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skuszony ceną, i mając potrzebę na lekkie i tanie urządzenie rejestrujące obraz z kamery, nabyłem na znanym portalu aukcyjnym E...coś tam ;) Takie oto urządzenie:

 

2 CH Mini CCTV Camera Video SD Card DVR CCTV Recorder

 

http://cgi.ebay.com/2-CH-Mini-CCTV-Camera-Video-SD-Card-DVR-CCTV-Recorder-/280672675776?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D209019879056143543#ht_6300wt_698

 

Jest to urządzenie wpinane między kamerę (odbiornik w naszym wypadku), a monitor/telewizor. Zapis odbywa się na kartach SD.

 

Po zaledwie 2 tygodniach pokazało się w skrzynce awizo, za które dostałem na poczcie za darmo, dużą paczkę.

Wewnątz znajdował się szary, tekturowy karton. Jedynie mała nalepka z nazwą ustrojstwa wskazywała na rodzaj zawartości.

W środku, karton szczelnie wypełniony pianką, w której pływało urządzenie, kabel A/V potrójny, zasilacz 12V 0,5A DC oraz przejściówka na "nasze" gniazdka. Zresztą bardzo słabej jakości.

Zasilanie urządzenia przez wtyk typu Jack z plusem w środku. Urządzenie spokojnie pracuje na lipo 3S. Sprawdzone.

 

Po rozpakowaniu prezentu czas na testy. I tu pierwszy ZONK. Urządzenie zapisuje filmy wyłącznie w rozdzielczości 320-240. Mało tego - z prędkością 12 klatek na sekundę.

Maszynka korzysta z monitora, jak z systemu OSD - funkcje menu i ustawienia wyświetlają się na monitorze.

Klawiatura jest 9-cio przyciskowa: 4 strzałki do poruszania się po menu, przycisk potwierdzający z ładnym napisem "OK". Oraz 4 przyciski funkcyjne:

MODE - tryb nagrywania lub odtwarzania nagrań.

DISP - akurat zapomniałem...

MENU - wiadomo

SNAP - to samo co REC.

 

Menu pozwala na zmianę systemu PAL/NTSC, wybór nagrywania filmów lub robienia zdjęć. oraz mnóstwo ustawień do funkcji wykrywania ruchu kamery.

 

To może by się dało przeżyć, ale chyba mi się coś popsuło. Po chwili nagranie się wyłączyło.

Spróbowałem raz jeszcze - znowu... Popsute, czy jak?

Zaglądam do instrukcji (angielska), a tam na ostatniej stronie, malutka rameczka:

Długość nagrywanego filmu, ustawiona domyślnie na 10 sekund"

:shock:

Łatwej możliwości zmiany, tzn. z poziomu menu - nie ma.

Może dałoby by coś pogrzebanie w oprogramowaniu, ale ja dziękuję.

 

Jedyne co działa jako tako to drugi tryb nagrywania - robienie zdjęć.

Rozdzielczość 640-480. Naciśnięcie przycisku SNAP, powoduje zrobienie zdjęcia.

 

Podsumowując - szkoda kasy. Filmy są 10-cio sekundowe, choć z włączoną funkcją wykrywania ruchu na maksymalną czułość, Zapis zaczyna się na nowo po jakiejś sekundzie.

 

Efekt jak oglądanie bardzo kiepskiej kamery przemysłowej.

Urządzenie zdecydowanie nie nadaje się do naszych celów.

 

Na szczęście mam plan B, czyli breloczek, który już jedzie. Zapis będzie więc na razie z osobnej kamery w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://cgi.ebay.com/2-CH-Mini-CCTV-Camera-Video-SD-Card-DVR-CCTV-Recorder-/280672675776?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D209019879056143543#ht_6300wt_698

Po rozpakowaniu prezentu czas na testy. I tu pierwszy ZONK. Urządzenie zapisuje filmy wyłącznie w rozdzielczości 320-240. Mało tego - z prędkością 12 klatek na sekundę.

 

Zaglądam do instrukcji (angielska), a tam na ostatniej stronie, malutka rameczka:

Długość nagrywanego filmu, ustawiona domyślnie na 10 sekund"

W sumie to to wszystko było w opisie aukcji napisane (oprócz tych 10s). Czasami zanim się coś kupi (zwłaszcza z Chin) warto trochę na ten temat poczytać. :) Na szczęście nie wtopiłeś zbyt wiele..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mam plan B, czyli breloczek, który już jedzie. Zapis będzie więc na razie z osobnej kamery w modelu.

Co prawda brelok to nie to samo co nagrywarka ale będziesz bardzo zadowolony z niego jesli mowa o HD720p Ja go już mam i wczoraj zdażyłem zrobić film z ostatniego lotu STRATOSA. Dla mnie jakość extra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.