Skocz do zawartości

Jak podłączyć dwa silniki bezszczotkoew pod jeden kanał?


wiesiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po konsultacji z fachowcami z Lasu Kabackiego, którzy orzekli iż nawet amerykańskie szyfry jednorazowe, są prostsze do złamania, ale jednak dali radę odczytać to co miałeś na myśli.

 

Otóż w takim modelu, podłączenie pod jeden kanał silnika nośnego i napędowego nie ma za bardzo racji bytu. Silnik nośny powinien być sterowany osobno, najlepiej na stałym poziomie, żeby cały czas utrzymywać poduszkę i ciśnienie. Zaś silnik napędowy powinien mieć możliwość zmiany ciągu, żeby móc pewniej manewrować modelem. Ostre manewry lepiej robić przy małej prędkości. Czasem warto model zatrzymać w miejscu itd.

 

Po drugie, nie ma dwóch identycznych zestawów regulator - silnik (bo o tym, że każdy silnik musi mieć własny regulator to zapewne wiesz). Co za tym idzie, mimo tego samego sygnału sterującego, mogą się obracać z różnymi prędkościami. A to już może być źródło problemów.

Dlatego silniki powinny być na osobnych kanałach, żeby można było je wytrymować. Na wspólnym kanale, zmiany dotyczą obu silników, więc także tego, który ma właściwe obroty.

 

Poza tym, musisz się zastanowić, jak chcesz zrealizować zasilanie sterowania - czy ma być z BEC któregoś regulatora i którego, czy niezależne od układu napędowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za odpowiedź

Myślałem że zadaje jakieś trywialne pytanie więc się nie rozpisywałem.

Dlaczego na jednym kanale?

otóż zmniejszenie siły nośnej na poduszce powoduje większe tarcie( poduszka podłoże)

czyli mniejszą prędkość i o wiele łatwiej toto zatrzymać.

Jak się zastanowić to właśnie ma sens.

Ale do rzeczy

przy zbyt dużych obrotach silnika poduszki i napędu bardzo trudno tym sterować tak mi się wydaje, a czasu aby nauczyć się tym latać bardzo mało.

Więc jeden akumulator dwa BEC-e jeden kanał?

dwa akumulatory dwa BEC-e jeden kanał? ( w tym przypadku co z różnicą gdy jeden z akumulatorów wyczerpie się szybciej od drugiego?)

czy jeszcze jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego można podłączyć do jednego kanału, ale muszą być dwa regulatory w przypadku bezszczotkowców. Mam w gotowym modelu poduszkowca połączone przez producenta do jednego regulatora dwa silniki - ale szczotkowe. To rozwiązanie oszczędnościowe ;) ale męczące i niedoskonałe. Podnoszący jeszcze nie rozkręcił się i nie podniósł a już napędowy pcha. Lepiej rozdzielić je na osobne kanały, do osobnego sterowania.

Dwa kanały, z jednego regulatora wypiąć czerwony kabelek z plusem. I zasilać z jednego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz kto ma szczęście :?:

:rotfl:

Tylko.... ja mam szczęście :lol:

Robię to na własną odpowiedzialność.

Już nie łączę 4 BEC równolegle, ale 2 jak najbardziej - wynika to raczej z mojego szacunku dla symetrii, niż rzeczywistego zapotrzebowania na prąd.

Na razie udaje się, ale najprawdopodobniej do czasu - pewnie kiedyś będę żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.