Skocz do zawartości

RC przegląd modelarski 11/2006


olo

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru lat jak już można zajrzeć do gazety przed jej kupnem to kupuję z naszej prasy modelarskiej {dużego wyboru to my nie mamy} tylko te numery w których znalazłem coś mnie interesującego.

Dziś kupiłem RC przegląd bo :

1 cz. art. Leszka Podgórskiego pt ,,Fly Baby samolot i model" skala 1:3,5 ,rozp.2,44 m silnik benz.30 cm

dalszy ciąg Budowa lotniczych makiet RC pt.,,Skalowanie rysunków"

W sumie jak dla mnie całkiem ciekawy nr, i pewnie kupię wszystkie numery z budową Fly Baby

 

Jest jeszcze planik i opis budowy rekreacyjnego górnopłata z depronu na bezszczotkę i opisy z budowy z zestawów elektryków Zlin 50-LS i U CAN DO 3D EP Flight Flex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
mozesz mi zrobić skany tego górnopłacika ??

 

Motyl napisz że napisałeś to z rozpędu i bez zastanowienia bo inaczej pomyślę że masz coś do mnie i chciałeś mnie wpędzić w kłopoty.

Przecież ten modelarz który napisał ten artykuł skopał by mi tyłek za coś takiego .

Może nawet należy do tego forum ,bo czemu nie i miał zamiar na dniach gdy gazeta już wyszła w Elektrykach pokazać nam swój model. Dopiero by się żdziwił gdybym go wyprzedził i zrobił to pierwszy.

Nie chcę Ciebie pouczać ale jeżeli masz pod avtarem JA TU PILNUJĘ to pilnuj nas i pilnuj siebie żebyśmy mogli tu razem bez kłopotów działać .

 

Skanera naprawdę nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo na admina!!

Ty sobie żartujesz a ktoś pomyśli ze pod ja pod Motylem dołki kopię.

 

fakt jest faktem ze 8 zl mozna czasem wydac,

mam skaner i mam ten numer ale nie bede robic co troszke potepiam

Następny szybki się znalazł .

Widziałeś ten nr. na oczy ? śmiem twierdzić że nie bo chyba nawet pierwszy numer nie kosztował 8 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie. Ten / i wcześniejsze/ n-r kosztuje w kiosku 12 zł, ale warto. Dla obniżki kosztów, ja to od początku prenumeruję.Duży modeli z tego Baby! Może moja 29cm benzynka z szeroką bużką by do niego pasowała? :D Wiecie, że działowi "tartaczki" patronuje Marek Szulen? Modelarz pierwszego sortu! I fotka na stronie "Od wydawcy" jakaś mi znajoma... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze na plany 1:1 to raczej nie mamy co liczyć i żeby to zbudować trzeba będzie samemu sobie plan narysować korzystając np. z PM bo taki numer z planem tego samolotu wydano i jest tam jeszcze wersja dwupłat Bi Baby.

Ale jest to świetny wzór i materiał poglądowy co i jak zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomyślałem że chcesz skan planu i jakbym się pośpieszył i miał skaner to bym Ci to wysłał.Ja mogłem mieć kłopoty a Ty napisałbyś byś wtedy sorry stary ja chciałem tylko fotki.

Niech i tak będzie dzięki za odpowiedź i na koniec prośba pisz trochę precyzyjniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, moment, zaraz. Rozumem obawy OLO'a ale skoro RC daje plany jako wkładkę to chyba po to żeby wszyscy modelarze mieli. Wiadomo, nie każdego stać na pisemko albo nie ma czasu na czytanie. Więc w tym przypadku nie zachodzi łamanie praw autorskich. Więc chyba można skanowac, kopiować, powiekszać , wprowadzić jakieś zmiany w kontrukcji itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, moment, zaraz. Rozumem obawy OLO'a ale skoro RC daje plany jako wkładkę to chyba po to żeby wszyscy modelarze mieli. Wiadomo, nie każdego stać na pisemko albo nie ma czasu na czytanie. Więc w tym przypadku nie zachodzi łamanie praw autorskich. Więc chyba można skanowac, kopiować, powiekszać , wprowadzić jakieś zmiany w kontrukcji itd itd.

 

Nie ma wkładki z planami jest planik,zwymiarowany, rysunek na stronie na ostatniej stronie art.

 

Może jednak pogadamy o zawartości tej gazety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak pogadamy o zawartości tej gazety.

 

Prenumerowałem to pismo przez pierwsze pół roku jego istnienia na rynku wydawniczym...

W tej chwili czytam tę pozycję będąc na zakupach w Empiku...

Dla mnie to wydawnictwo nie przedstawia żadnej wartości merytorycznej...

Artykuły zamieszczane na jego łamach nie wnoszą nic nowego do mojej wiedzy i doświadczenia modelarskiego...

Zabrzmi to może nie skromnie...tak wiem... Ale dlaczego z branżowej prasy niemieckiej czy angielskiej oraz np. czeskiej zawsze zainteresuje mnie jakiś artykuł...? Z każdego numeru FMT dowiaduję sie czegoś nowego o sprzęcie modelarskim, technikach warsztatowych itp...

Bardzo fajnym czasopismem był wydawany w Bydgoszczy kwartalnik pt. "przegląd modelarski"... Niestety zniknął z rynku... Podobno z powodu "machlojek" finansowych.

W tym czasopiśmie były opisy nowych technologii modelarskich, sprzętu itp.

Jak dziś pamiętam serię wspaniałych artykułów o silnikach benzynowych Zenoah.

Rysunki, wymiary, wykresy osiągów z różnymi tłumikami itp...

 

A w omawianym czasopiśmie?

Depron, szuwarek i kupa reklam... Nie wiem jak Wam ale mnie RC przęgląd nie odpowiada...

Pozostaję jednak z nadzieją że kiedyś i w tej pozycji znajdę coś dla siebie...

A wtedy zaprenumeruję i zagłębię się w czeluściach nie znanej mi wiedzy modelarskiej...

Oby stało sie to jak najszybciej...

CZego Wam i sobie życzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Przemku co ja z prasy modelarskiej kupuję i powtórzę, że jest to SFM , AMT i czasami FMT /jak załączą jakies interesujące mnie plany/. Są to, moim zdaniem, gazety na najwyższym , modelarskim , poziomie, który chyba też bierze sie z wieloletnich doświadczeń i istnienia na rynku tych wydawnictw. Nasz rodzimy RC jaki jest, każdy widzi i np. taki artykuł o modelu do fotografowania z powietrza, to była moim skromnym zdaniem zupełna klęska w świetle tego , czego dokonał w tej materii, zupełnie samodzielnie, bez żadnych /dosłownie!/doświadczeń modelarskich, mój synek. I wcale, proszę, nie myślcie, że sie nim , czy jego osiągnięciami tutaj chwalę, ale takie są po prostu fakty, b. łatwe do zweryfikowania. Natomiast ten artykuł, wywody i rozwiązania tam prezentowane były więcej niż mizerniutkie. Z drugiej strony np. cykl artykułów o silniczkach elektrycznych, tych trójfazowych, dla mnie , całkowitego laika w tej materii, był bardzo pouczający. Tak więc wszystko Przemku się zgadza. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i jednym to czasopismo będzie się bezkrytycznie podobać, dla innych , tak jak dla Ciebie, modelarza z ponad 20-to letnim stażem modelarskim, niezbyt wiele, albo i wcale - cennych informacji się tam znajdzie. A pożyjemy i zobaczymy , jak będzie to czasopismo ewoluowało , chociaz może "ewolucja" to słowo już zakazane...i nic się już nie zmienia? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czasu do czasu jednak zaglądam na półkę w sklepie a nóż może coś ciekawego się tam znajdzie :)

 

 

to takie sprostowanie żeby nikt nie pomyślał że jestem BEEEEEEe, a to że gazeta przestała być interesująca to sami widzicie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.