Skocz do zawartości

RC przegląd modelarski 11/2006


olo

Rekomendowane odpowiedzi

Może jednak pogadamy o zawartości tej gazety.

 

Prenumerowałem to pismo przez pierwsze pół roku jego istnienia na rynku

wydawniczym...

W tej chwili czytam tę pozycję będąc na zakupach w Empiku...

Dla mnie to wydawnictwo nie przedstawia żadnej wartości merytorycznej...

Artykuły zamieszczane na jego łamach nie wnoszą nic nowego do mojej wiedzy i doświadczenia modelarskiego...

Zabrzmi to może nie skromnie...tak wiem... Ale dlaczego z branżowej prasy niemieckiej czy angielskiej oraz np. czeskiej zawsze zainteresuje mnie jakiś artykuł...? Z każdego numeru FMT dowiaduję sie czegoś nowego o sprzęcie modelarskim, technikach warsztatowych itp...

Bardzo fajnym czasopismem był wydawany w Bydgoszczy kwartalnik pt. "przegląd modelarski"... Niestety zniknął z rynku... Podobno z powodu "machlojek" finansowych.

W tym czasopiśmie były opisy nowych technologii modelarskich, sprzętu itp.

Jak dziś pamiętam serię wspaniałych artykułów o silnikach benzynowych Zenoah.

Rysunki, wymiary, wykresy osiągów z różnymi tłumikami itp...

 

A w omawianym czasopiśmie?

Depron, szuwarek i kupa reklam... Nie wiem jak Wam ale mnie RC przęgląd nie odpowiada...

Pozostaję jednak z nadzieją że kiedyś i w tej pozycji znajdę coś dla siebie...

A wtedy zaprenumeruję i zagłębię się w czeluściach nie znanej mi wiedzy modelarskiej...

Oby stało sie to jak najszybciej...

CZego Wam i sobie życzę...

 

Oglądałeś ten numer o którym napisałem ?

 

 

Prawie całkowicie się z Tobą nie zgodzę i wcale nie zamierzam być promotorem tej gazety na tym forum a "przegląd modelarski" ten stary z Bydgoszczy nie był taki hapy

 

Narzekasz bo wydałeś kasę i nic tam nie było interesującego to może nie trzeba było prenumerować tylko obejrzeć jak się podoba biorę jak nie to zostawiam

 

Jest kilka lepszych gazet wiem o tym doskonale

 

FMT ma więcej reklam

 

Dla FMT do raczej nie napiszesz artykułu a tu jak najbardziej jeżeli oczywiście chciałbyś to zrobić i miał coś do napisania i pokazania to że masz uczulenie na depron nie znaczy że inni też.

 

Niektórzy z naszych kolegów mają świetnie opracowane graficznie,opisane projekty swoich modeli nawet lepsze od tych z gazety nie wiem czy próbowali i czy mieli takie zamiary ale wg. mnie można to spoko tam publikować.

 

Czy aby na pewno czytałeś stary przegląd modelarski i to co tak Cię interesowało o silnikach Zenoah sądząc po pewnych radach w jednym wątku to chyba tylko na tych się znasz silnikach bo na innych benzyniakach to już niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
bo kto z nas robi modeliki na gumeczkę? :lol::lol::lol::lol::lol:

Może w przyszłości dla swojego wnuka np.ja bo do tego czasu zapomnę jak takie rzeczy się robi i będę musiał sobie przypomnieć .

To że my mamy dostęp do internetu nie znaczy że każdy będzie go miał to skąd wtedy się nauczy robić modele a od czegoś trzeba zacząć np, od takiego modeliku na gumkę a jak przeczyta obejrzy,gazetę to coś będzie na ten temat wiedział.

Czy Ty całą swoją wiedzę o modelarstwie zdobyłeś tylko poprzez internet ? Chyba nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przegląd modelarski" ten stary z Bydgoszczy nie był taki hapy

 

Że jaki nie był?

 

Narzekasz bo wydałeś kasę i nic tam nie było interesującego to może nie trzeba było prenumerować tylko obejrzeć jak się podoba biorę jak nie to zostawiam

 

Stać mnie na to...

 

 

FMT ma więcej reklam

 

W stosunku do objętości pisma - mniej...

 

Czy aby na pewno czytałeś stary przegląd modelarski i to co tak Cię interesowało o silnikach Zenoah sądząc po pewnych radach w jednym wątku to chyba tylko na tych się znasz silnikach bo na innych benzyniakach to już niekoniecznie.

 

Masz rację... Zawsze dysponowałem porządnym markowym sprzętem...

Nigdy nie zabawiałem się w przerabianie byle g... z podkaszarki...

 

 

 

P.S.

To był chyba wątek o czasopiśmie modelarskim... Przerodził się niestety w bicie piany...

Personalne wycieczki olo są chyba nie na miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz OLO, gumówki dla dzieci były kiedyś, gdy nie było dostępu do radia balsy i tym podobnych, my się na tym wychowaliśmy, a teraz w dobie chinolków i podobnych temu deproniaków żadne z moich podopiecznych nawet nie chce spojrzeć na coś takiego, a przy dzisiejszych cenach najprostszego radia nikt nie będzie budował gumówki, nasza dzisiejsza młodzież ma dostęp do wszystkiego i myslę że nawet z lenia to nie zrobi takiego modelu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz OLO, gumówki dla dzieci były kiedyś, gdy nie było dostępu do radia balsy i tym podobnych, my się na tym wychowaliśmy, a teraz w dobie chinolków i podobnych temu deproniaków żadne z moich podopiecznych nawet nie chce spojrzeć na coś takiego, a przy dzisiejszych cenach najprostszego radia nikt nie będzie budował gumówki, nasza dzisiejsza młodzież ma dostęp do wszystkiego i myslę że nawet z lenia to nie zrobi takiego modelu :?

 

Zgoda co do tej młodzieży i jej dostępu do wszystkiego tylko potem czyta się pytania naszej młodzieży stawiane na forum i w odpowiedzi sugeruje się delikatnie żeby zrobił coś prostszego ,bezpieczniejszego ,żeby poznał zasady i zdobył jakieś doświadczenia a potem rzucał się na ,,głębokie wody modelarstwa " :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma o co toczyć piany, jakie mamy wydawnictwa traktujące o RC każdy widzi, daleko nam do wydawnictw traktujących o modelach platikowych ( siedzę też w plastiku ). Wartośc merytoryczna pism o RC pozostawia wiele do życzenia, sam nim coś kupie to wpierw to dokładnie oglądam w empiku. I tak jest chyba ze wszystkimi gazetami ( no istnieją wyjatki ). Spójrzcie na Modelarza, szlag mnie trafia jak widzę że połowa każdego numeru poświecona jest praktycznie na reklamy Małego Modelarza. Czy można inaczej ?. Można, można bez sponsorów, można bez reklam opierając sie tylko o konkrety. Przykład ?. Mam takowy, istnieje pismo Okręty Wojenne - znane i bardzo cenione poza granicami naszego kraju od wielu lat. Dlaczego ? - konkrety, znane nazwiska , super zdjęcia, cała masa interesującej wiedzy historycznej.

Fakt ze wydaje to mój szwagier Jarek Malinowski. :)

A może zebrać grupę ludzi i zacząć pisać samemu.

 

Mam nadzieję że nie posądzicie mnie o jakowąś reklamę czy coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, można bez sponsorów, można bez reklam opierając sie tylko o konkrety

 

Mozna tylko po co?

Reklamy w tego typu czasopiśmie są potrzebne!

Po pierwsze po to aby można było finansować druk czasopisma i całą oprawę techniczną,a po drugie dla tego żeby czytelnikom ułatwić dostęp do firm z branży.

 

 

 

Spójrzcie na Modelarza, szlag mnie trafia

 

Mnie też... Ale weź pod uwagę że jest to czasopismo wydawane przez LOK.

Czyli organizację z natury niekomercyjną...

Mało tego... organizację z poprzedniej epoki... działającą w podobny sposób jak 30lat temu... Nie spodziewajmy sie więc po tej pozycji "wodotrysków"...

 

 

 

A może zebrać grupę ludzi i zacząć pisać samemu.

 

 

Jeżeli masz na to czas to proszę bardzo...

Pozostaje jeszcze kwestia finansowania takiego przedsięwzięcia...

 

Niestety nie widzę w dzisiejszej rzeczywistości jakichkolwiek możliwości na utrzymanie i samofinansowanie takiego wydawnictwa...

Ilość firm modelarskich działających na naszym rynku nie pozwala na wiarę w utrzymanie pisma z reklam opłacanych przez te firmy.

Dochody ze sprzedaży samego pisma także nie są "kokosowe" w stosunku do kosztów jego wydawania...

 

Przygotowanie do druku, druk i kolportaż takiego czasopisma jak omawiane i w takim nakładzie to koszt ok 17 000zł...

 

 

Wartośc merytoryczna pism o RC pozostawia wiele do życzenia

 

Hmm... Ciekawe dlaczego?

 

Otóż odpowiedź jest b. prosta...

RC przegląd jest wydawnictwem komercyjnym i swoją treścią musi zaspokajać potrzeby rynku.

 

W epoce wszechobecnego depronu i innych podobnych "materiałów" pisanie o silnikach benzynowych i skomplikowanych nie możliwych wręcz do wykonania dla przeciętnego "depronoluba" konstrukcjach laminatowych czy drewnianych byłoby samobójstwem ekonomicznym...

 

Jestem jednak przekonany że za kilka lat doczekamy się czasopisma na miarę FMT czy chociażby czeskiego RC Modely albo RC Revue...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jednak przekonany że za kilka lat doczekamy się czasopisma na miarę FMT czy chociażby czeskiego RC Modely albo RC Revue...

 

Napisz na czym opierasz swoje przekonania ,kto to nam napisze .

 

 

Olo.... zmartwiłeś mnie.... Myślałem że zostaniesz redaktorem naczelnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jednak przekonany że za kilka lat doczekamy się czasopisma na miarę FMT czy chociażby czeskiego RC Modely albo RC Revue...

 

Napisz na czym opierasz swoje przekonania ,kto to nam napisze .

 

 

Olo.... zmartwiłeś mnie.... Myślałem że zostaniesz redaktorem naczelnym...

 

Proszę jednak o odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz na czym opierasz swoje przekonania ,kto to nam napisze .

 

Jest w naszym kraju jeszcze wielu modelarzy ze "starej gwardii"...

Jest także wiele "młodych wilków"-osób młodych, które mają ogromną wiedzę na temat modelarstwa...

 

Dlatego uważam że problem nie leży "kto nam to napisze" tylko:

Dla kogo - oprócz np. mnie albo Marex'a oraz kilku innych kolegów...

 

Po co pisać dla nas skoro 99% czytelników to początkujące dzieci albo/i

"depronoluby"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest w naszym kraju jeszcze wielu modelarzy ze "starej gwardii"...

Jest także wiele "młodych wilków"-osób młodych, które mają ogromną wiedzę na temat modelarstwa...

 

 

Dzięki za odpowiedż .

 

A Ty jesteś ze "starej gwardii" czy "młodych wilków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.