Jump to content

Legnica i okolice (nie WRO)


kankrz
 Share

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 7 years later...

Jestem z okolic Lubina. Latam na lotnisku w Niemstowie. Jest tu 600m pasa trawiastego. Idealnie!

Ostatnio ogladalem fajna lake w Prochowicach. Rowniez fajne miejsce

Skad dokladnie jestes?

Link to comment
Share on other sites

Od lutego mieszkam w Złotoryi i jeśli chodzi o wieksze miasta to najbliżej mi do Legnicy.

Do tej pory zawsze latałem w swoim rodzinnym miescie w Rawiczu ale juz coraz rzadziej tam jestem stąd szukam miejsc w okolicy do latania.

Link to comment
Share on other sites

To troszke daleko. W Legnicy na lotnisko niestety wjazd jest zabroniony (mandat juz zaplacilem).

Masz w okolicy jakas fajna łąkę do latania?

Modelarze z L-cy lataja aktualnie w okolicach Chocianowa - Pasternik. Miejsce bardzo fajne ale rowniez spora odleglosc od Zlotoryi

Link to comment
Share on other sites

Narazie nie rozglądałem się za miejscem w Złotoryi, jeśli się okaże że w Legnicy zbytnio nikt nie lata to wtedy poszukam.

 

Co do Niemstowa rozumiem że jest to lotnisko należąca do aeroklubu??? 600 m pasa super sprawa, latacie często tam ??? Bo akurat przez Lubin co jakiś czas jezdze, więc mógłbym podjechać zobaczyć jak ono wygląda.

Link to comment
Share on other sites

W Niemstowie jest lotnisko dzierżawione z pola rolnego przystosowane pod prywatny samolot. Z modelarzy jestem tylko ja, pozostali lataja paraglinding'ami z napedem. Jest pogoda i chwila czasu - latam. Zapraszam!

886-215-802

Link to comment
Share on other sites

Paweł w Legnicy jest spora grupa lataczy i to niezłych byłych zawodników z Areoklubu Lubińskiego  akrobatami latają na lotnisku w Legnicy na którym już nikt nie gania poza motocyklistami po 200kmg i samochodziarzami którzy trenują nie wiadomo co. W soboty i niedzielę latają na lotnisku wszystkim co mają a w Pastewniku robią często pikniki kilku dniowe zaczynają często już w czwartek do poniedziałku ale tam głównie szybowce. Mamy lądowisko w Starym Jaworze pomiędzy drogą na Piotrowice ST Jawor a zalewem Słup. latają na górce za Rogożnicą i to jest grupa dość często spotykana o ile tylko pogoda dopisuje. Władek   

Link to comment
Share on other sites

Akurat w Jaworze jestem prawie codziennie bo tu dojeżdżam do pracy więc jeśli ktoś lata w okolicach i dałby znać kiedy to na pewno podkechalbym poznać miejscowych.

 

A odnośnie lotniska w Legnicy na którym latają modelarze to gdzie ono mniej więcej się znajduje ???

Link to comment
Share on other sites

Witaj Dawid lotnisko w Legnicy jest z prawej strony zaraz na wjeździe od Jawora za rondem  na światłach w prawo i najlepiej Jedź do następnych świateł i skręć w prawo ale nie do Castoramy tylko zaraz w lewo lotnisko będziesz widział i z pompowanym namiotem jest wjazd na płytę. W Jaworze możemy się spotkać i pogadać co i jak. Władek

Link to comment
Share on other sites

Nie wiedzialem ze w Legnicy mozna juz wjechac na lotnisko!! Super! Przyjade do Was niedlugo na wspolne latanie.

Czy mozesz podac dokladniejsze miejsce ladowiska w Starym Jaworze?

Link to comment
Share on other sites

Na wysokości cukrowni jadąc droga obok mercedesa wjedziesz na most przez Nysę Szaloną za nim po 250-300m będzie skręt w prawo przez mostek na siurku i to za linią wysokiego napięcia jest byłe lotnisko sanitarne ogrona łaka 350x2000m, kierunek to Piotrowice Chełmiec Złotoryja .

Link to comment
Share on other sites

Myślę że bardzo chętnie mógłbym podjechać do Jawora zobaczyć jak tam ladowisko wygląda i przy okazji porozmawiać. Myślę że najszybciej mi podjechać w weekend bo od poniedziałku do piątku pracuje. Odezwę się jak jakiś weekend będzie mi pasować to mam nadzieję że uda się zgadamy.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.