Jump to content

Jakie składane śmigło?


darstar2
 Share

Recommended Posts

Witam

Proszę o poradę, jakim składanym śmigłem można zastąpić śmigło SF 10x4.7 śmigiełko ma pracować z silnikiem Turnigy C2410 - 600 Pytam, bo po pierwszych lotach moim ToTo 1 złamałem już 4 śmigła i myślę, że składane wytrzymało by dłużej.

Link to comment
Share on other sites

To normalne. Przy lądowaniu "na punkt", śmigło złamiesz zawsze. A składane jest droższe.

Przy lądowaniu normalnym - wyłączaj silnik na tyle wcześniej, by był unieruchomiony przy przyziemieniu. Pracujący silnik też zawsze złamie śmigło.

 

Jeżeli masz stałą piastę - pomyśl o piaście mocującej śmigło na gumkę. Zmniejszy

 

Ale jeżeli chcesz całkiem wyeliminować ryzyko (no przynajmniej w 90%), to może warto pomyśleć o modelu z napędem pchającym?

Link to comment
Share on other sites

Gdzies byl temat jak dobrać śmigło składane no i tam wydedukowano ze optymalne jest o cal mniejsze niz dedykowane śmigło stale. Czyli jak masz 10x4.7 to składane bedzie 9x4.7. Poza tym warto zaprogramować hamulec. Kiedys tego nie zrobilem i nawet składane nie chcialo sie złożyć. Hamulec nawet przy stałym śmigłe takze ratuje je przed złamaniem.

Link to comment
Share on other sites

Używasz propsavera? W moim Toto 1 jak do tej pory na kilkanaście lotów trafiły mi się dwa mocniejsze krety w krzakach (krzaki mają szczególną właściwość przemieszczania się, jak się nie patrzy na nie tylko na model i potem znienacka wyskakują tuż przed nosem akurat na kursie podejścia do lądowania), ze dwa lżejsze krety (a w zasadzie nieplanowane i mocno nieudane lądowania) w wysokiej trawie i dwa przeciągnięcia po starcie zakończone centralnym upadkiem na nos na wykoszoną trawę i ani raz nie udało mi się złamać śmigła. Mam śmigło mocowane na dwa oringi (jeden wydawał mi się niepewny) do propsavera i za każdym razem działało to właściwie, tzn śmigło spadało z piasty, ale żadna krzywda mu się nie działa.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wszelką pomoc ale po przeanalizowaniu kosztów i moich umiejętności zdecydowałem się na zakup propsavera i nowej partii śmigieł, do tej pory śmigło mocowane było na sztywno mam nadzieje że zmiana mocowania pomoże. To moje pierwsze latanie i dopiero się uczę model trochę wzmocniłem, przeżył już kilka ładnych kretów ale nadal lata tylko każdy kret to nowe śmigło i trochę mnie to wkurza.

 

Jeszcze raz dzięki. :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.