Jump to content

Zlot Gigantów - Bednary 2011 - Day 2 - foto


Irek350
 Share

Recommended Posts

Były zawody w strącaniu balonów, pilot skupiony na zadaniu nie wziął poprawki na bliskość ziemi no i stało się... Myślę, że do tego zadania dobrze by było gdyby przy pilocie stała druga osoba doświadczona znająca możliwości pilota i modelu która by ogaraniała cały teren i ogólną sytuację w powietrzu z uwzględnieniem bliskości ziemi. Dzień wcześniej w innym zadaniu pilot rozbił duży model.

Wniosek nasunął mi się gdy podczas tych zawodów piloci naruszali strefę bezpieczeństwa włącznie z lataniem nad publicznością co na każdym pikniku/zlocie odrazu zakończyło by się najmniej pouczeniem lub zakończeniem latania...

No i przyszłościowo to co podoba mi się na pikniku Żar, taśma czy namalowana strefa dla pilotów "w locie" aby nie było ich rozchodzenia się gdzie się podoba... wszyscy piloci w jednym miejscu, szeregu czy też przytuleni do siebie ;) a nie jeden na trawie drugi na pasie startowym 20m dalej. Dwóch mistrzów to kręciło się 360' razem z modelem! zajmując cały teren dla modeli i lekko po za granicą widzów!

Zlot jak co roku rewelacyjny nie licząc kilku niedociągnięc bezpieczeństwa, w jednym miejscu mieliśmy kilkanaście modeli gigantów w większości akrobaty, trzy jety i mój ulubieniec PZL Kruk z silnikiem gwiazdowym.

 

Organizatorzy zapewnili zaplecze sanitarno gastronomiczne, można też było sobie kupić fajne pamiątki odznaki, naszywki co kto lubi. Gwoździem programu była oczywiście Grupa Akrobacyjna Żelazny którzy przepięknie zadymyli niebo serduszkami i innymi fikuśnymi wywijasami ;) Pierwszy raz ustawili się chłopacy z ATTP.pl miłośnicy holowania szybowców oczywiście nie małych ;p gruba się rozrasta i bardzo dobrze, bo w polsce brak jest grup specjalizujących się w różnych dziedzinach modelarstwa lotniczego, świat modelarski nie kończy się tylko na F3A i 3D...

Pragnę gorąco podziękować oragnizatorom za imprezę i do zobaczenia na kolejnej ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Squa

Również byłem, lecz tylko drugiego dnia. :cry: Za dużo nie ma co opisywać, gdyż kolega DJDIT zapewnił już relację tekstową a kolega Irek350 zobrazował nam ten piknik.

Niemniej szkoda tej Extry no i gratulacje dla pilotów którzy dali świetne widowisko. :)

 

A GA Żelazny to już czapki z głów. ;D

 

Również mam parę zdjęć, co prawda robione cyfrówką ale wyglądają jak by kalkulatorem je zrobiono.

 

Ale jeśli ktoś chętny to zarzucam link:

IV Ogólnopolski Zlot Gigantów 05.06.2011 Bednary

Link to comment
Share on other sites

Krzysztofie czy dobrze widzę, że będziesz u nas w NT na 6 rc air show? Na reszcie coś się będzie działo pod względem holowania :) Zawsze jest tylko 1 pilatus do holowania i raptem 4-5 szybowców. Kolega ze Słowacji co roku wozi ze sobą 3.8m Swifta ale jeszcze nie dane było mu u nas polecieć. Zawsze to on siedzi za sterami holownika.

Link to comment
Share on other sites

Proszę podrzuć go, lepszy taki niż żaden. :mrgreen:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=i9HFHN5spQM

 

Proszę Cię bardzo ;) Specjalnie do Ciebie. Jak będziesz chciał żeby wysłać Ci na maila to napisz mi Twój mail na priv. Niestety w kiepskiej jakości jak też krótki ale to co chciałeś widać ;)

Link to comment
Share on other sites

Wojtku oczywiście że będędziemy w NT, atmosfera jaka jest na tamtym lotnisku jest rewelacyjna. Przyjadę z Wilgą i zapasową holówką oraz z szybowcami, a tam gdzie ja tam i mój nieodłączny przyjaciel SKAZOO ze swoją flotą, tak że będzie trochę holowania. :mrgreen:

A i w Tarnowie też będziemy obowiązkowo.

Link to comment
Share on other sites

Super że są jakieś filmiki, to nic że kręcone z aparatów i tak można zobaczyć jak przebiegał start.

Dziękuję panowie za te filmiki. :D Jeżeli nie macie nic przeciwko to umieszczę do nich linki na stronie ATTP.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.