Skocz do zawartości

Zlot Gigantów - Bednary 2011 - Day 2 - foto


Irek350
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, widziałem go na żywo w Ostrowie (chyba to ten sam), ładny był...

 

Jak to się stało?

Na zdjęciach nie wygląda aż tak strasznie.

 

P.S:

 

To ten?

 

http://rc-ostrow.pl/galeria/image?format=raw&type=img&id=373

 

http://rc-ostrow.pl/galeria/image?format=raw&type=img&id=393

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były zawody w strącaniu balonów, pilot skupiony na zadaniu nie wziął poprawki na bliskość ziemi no i stało się... Myślę, że do tego zadania dobrze by było gdyby przy pilocie stała druga osoba doświadczona znająca możliwości pilota i modelu która by ogaraniała cały teren i ogólną sytuację w powietrzu z uwzględnieniem bliskości ziemi. Dzień wcześniej w innym zadaniu pilot rozbił duży model.

Wniosek nasunął mi się gdy podczas tych zawodów piloci naruszali strefę bezpieczeństwa włącznie z lataniem nad publicznością co na każdym pikniku/zlocie odrazu zakończyło by się najmniej pouczeniem lub zakończeniem latania...

No i przyszłościowo to co podoba mi się na pikniku Żar, taśma czy namalowana strefa dla pilotów "w locie" aby nie było ich rozchodzenia się gdzie się podoba... wszyscy piloci w jednym miejscu, szeregu czy też przytuleni do siebie ;) a nie jeden na trawie drugi na pasie startowym 20m dalej. Dwóch mistrzów to kręciło się 360' razem z modelem! zajmując cały teren dla modeli i lekko po za granicą widzów!

Zlot jak co roku rewelacyjny nie licząc kilku niedociągnięc bezpieczeństwa, w jednym miejscu mieliśmy kilkanaście modeli gigantów w większości akrobaty, trzy jety i mój ulubieniec PZL Kruk z silnikiem gwiazdowym.

 

Organizatorzy zapewnili zaplecze sanitarno gastronomiczne, można też było sobie kupić fajne pamiątki odznaki, naszywki co kto lubi. Gwoździem programu była oczywiście Grupa Akrobacyjna Żelazny którzy przepięknie zadymyli niebo serduszkami i innymi fikuśnymi wywijasami ;) Pierwszy raz ustawili się chłopacy z ATTP.pl miłośnicy holowania szybowców oczywiście nie małych ;p gruba się rozrasta i bardzo dobrze, bo w polsce brak jest grup specjalizujących się w różnych dziedzinach modelarstwa lotniczego, świat modelarski nie kończy się tylko na F3A i 3D...

Pragnę gorąco podziękować oragnizatorom za imprezę i do zobaczenia na kolejnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również byłem, lecz tylko drugiego dnia. :cry: Za dużo nie ma co opisywać, gdyż kolega DJDIT zapewnił już relację tekstową a kolega Irek350 zobrazował nam ten piknik.

Niemniej szkoda tej Extry no i gratulacje dla pilotów którzy dali świetne widowisko. :)

 

A GA Żelazny to już czapki z głów. ;D

 

Również mam parę zdjęć, co prawda robione cyfrówką ale wyglądają jak by kalkulatorem je zrobiono.

 

Ale jeśli ktoś chętny to zarzucam link:

IV Ogólnopolski Zlot Gigantów 05.06.2011 Bednary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie czy dobrze widzę, że będziesz u nas w NT na 6 rc air show? Na reszcie coś się będzie działo pod względem holowania :) Zawsze jest tylko 1 pilatus do holowania i raptem 4-5 szybowców. Kolega ze Słowacji co roku wozi ze sobą 3.8m Swifta ale jeszcze nie dane było mu u nas polecieć. Zawsze to on siedzi za sterami holownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę podrzuć go, lepszy taki niż żaden. :mrgreen:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=i9HFHN5spQM

 

Proszę Cię bardzo ;) Specjalnie do Ciebie. Jak będziesz chciał żeby wysłać Ci na maila to napisz mi Twój mail na priv. Niestety w kiepskiej jakości jak też krótki ale to co chciałeś widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku oczywiście że będędziemy w NT, atmosfera jaka jest na tamtym lotnisku jest rewelacyjna. Przyjadę z Wilgą i zapasową holówką oraz z szybowcami, a tam gdzie ja tam i mój nieodłączny przyjaciel SKAZOO ze swoją flotą, tak że będzie trochę holowania. :mrgreen:

A i w Tarnowie też będziemy obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.