Skocz do zawartości

Lotnisko Niesułowice - kolo Olkusza/Trzebini


LQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie po zimowej przerwie.

 

Lotnisko powoli wraca do życia mamy za sobą już kilka wiosennych spotkań i lotów.

Najbliższe latanie planuję miedzy 6-9 kwietnia jeśli pogoda i wiosenne wiatry pozwolą na loty.

Płyta lotniska nie uległa zniszczeniu w czasie zimy - nikt nie rozjeżdził jej quadem :)

 

 

Czołem! Spieszę zameldować o wyniku kontroli pasa wieczorem 20-go kwietnia: stan nadal dobry ;). Jutro (w niedzielę) do południa przewidywane też raczej dobre warunki lotne. Nic, tylko przyjeżdżać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich z okolic Olkusza. Czy w najbliższych dniach ktoś się wybiera na lotnisko w Niesułowicach?

Mam do oblatania U Can Do, jako że to mój pierwszy spaliniak i zamontowana w nim osa coś chętnie gaśnie wolałbym skonsultować regulację z bardziej doświadczonym kolegą.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z okolic Olkusza. Czy w najbliższych dniach ktoś się wybiera na lotnisko w Niesułowicach?

Mam do oblatania U Can Do, jako że to mój pierwszy spaliniak i zamontowana w nim osa coś chętnie gaśnie wolałbym skonsultować regulację z bardziej doświadczonym kolegą.

Dzięki i pozdrawiam.

 

Chetnie przyjadę pokibicować :) niestety w regulacji spalinówek nie mam doświadczenia, latam elektrykami daj znać jak bedziesz wybierał sie na lotnisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w najbliższym czasie planuję udać sie na lotnisko z kosiarką spalinową celem doprowadzenia pasa do stanu pola glofowego :) wszystkich zeinteresowanych wspolnym koszeniem i ewentualnym Grilem przy okazji :) proszę o kontakt - warunek konieczny sucha trawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wczoraj razem z kolegą johnny_b_goode wspólnymi siłami wykosiliśmy lotnisko przygotowując go tym samym do sezonu 2012.

Po 3h wspólnej pracy efekt jest bardzo dobry - kosiliśmy na minimalną wysokość na jaką kosi moja kosiarka.

Poszerzyliśmy i znacznie przedłożyliśmy pas względem tego co było wykoszone w zeszłym roku - tym samym zapraszamy kolegów z większymi zabawkami :)

Zaraz po koszeniu johnny_b_goode odbył kilka kontrolnych startów oraz lądowań na pasie - jego Gemini Multiplexa spokojnie startuje oraz ląduje z pasa.

Dziś ja testowałem lotnisko swoimi modelami - mogę śmiało powiedzieć ze oddajemy go do lotów :P

 

Poniżej fotki z koszenia - zapraszamy do wspólnej zabawy.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla LQ za udostępnienie swojego prywatnego sprzętu i poświęcenie czasu kolejny raz. Jak wiemy, LQ w zeszłym roku przygotowywał pas samodzielnie i to w dużo trudniejszych warunkach. Bezinteresowność coraz rzadziej spotykana w dzisiejszych czasach.

Starty i lądowania faktycznie bezproblemowe, nawet dla mniejszych modeli, ale to prawdopodobnie wyłącznie zasługa mojego absolutnego mistrzostwa pilotażu. ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla LQ za udostępnienie swojego prywatnego sprzętu i poświęcenie czasu kolejny raz. Jak wiemy, LQ w zeszłym roku przygotowywał pas samodzielnie i to w dużo trudniejszych warunkach. Bezinteresowność coraz rzadziej spotykana w dzisiejszych czasach.

Starty i lądowania faktycznie bezproblemowe, nawet dla mniejszych modeli, ale to prawdopodobnie wyłącznie zasługa mojego absolutnego mistrzostwa pilotażu. ;):)

 

Nie ma jak skromność :)

 

Niestety w weekend ma się popsuć pogoda wiec raczej nie polatamy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiera się ktoś w sobotę na lotnisko?

 

Ja sie wybieram ale raczej w sobotę wieczorkiem kolo 17 - warunek lekki wiatr lub jego brak :) niestety moje modela nie latają za dobrze przy dużym wietrze.

Ale chętnie wpadnę popatrzeć jak masz ochotę polatać spaliną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w godzinach wieczornych tzn kolo 18 wybieram się na lotnisko polatać.

Zakupiłem dwa pakiety i mam zamiar je przetestować w mojej piankowej katanie.

Ciekawi mnie jaka będzie różnica w lotach po zdjęciu 100g wagi z modelu - przedtem latał na 2200 mAh

Turnigy NanoTech 1000mAh 3S 45C/90C 11,1V

Zippy Compact 1000mAh 35C/45C 3S 11,1V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Kilka dni temu w kolegą Tomkiem wykosiliśmy po raz kolejny tym razem na dwie kosiarki sporą część pasa pod modele.

Koledzy motolotniarze pięknie wykosili cały pas (wielki szacun dla was) bodajże kosiarką talerzową - można więc powiedzieć ze my nanieśliśmy tylko poprawki długości trawy na interesującym nas odcinku pasa :)

Dołączona grafika

Tomek niestety nie zalicza tego dnia do najbardziej udanych - jeden mały błąd a kłopotów cała masa.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=6KchPTerw7E&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

(moto)Szybownicy! Wpadajcie na lotnisko rano w niedziele, ew. w soboty. Nie zapominajcie o okularach i krzesełkach.

 

Przy okazji proponuję nieoficjalny, towarzyski i amatorski ranking długotrwałości lotu "Last One Down". Bez podziału na klasy i typy. Po prostu, kto dłużej MOŻE ;) Proszę chwalić się swoimi czasami, kontroli nie ma, układ dżentelmeński.

 

W ostatnią niedzielę miałem okazję znowu latać wspólnie z kolegą (odzew proszę na forum!), który na jednej baterii wylatał ok. 1h 15min. elektroszybowcem o rozpiętości 1600mm. A warunki były raczej średnie. Moje czasy były do tej pory zawsze gorsze, zatem: #1: 1h15'. Póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z kronikarskiego obowiązku ;p... dziś odbyło się spontaniczne spotkanie naszej "grupki" ( tj. ja,Łukasz, Johnnhy ) na hałdach/piaskach w Bukownie :). Latały dwa skrzydełka ( jedno full fpv z gopro ) i jedno zapierdzielaka klasyczny + klasyczny, piękny motoszybowiec Janka :).

 

Lotnisko w Niesułowicach również nadaje się do latania, pas jest w miarę wykoszony i spokojnie można latać.

 

Tak więc coś tam się dzieje, okoliczni modelarze coś tam działają, jak ktoś jest w stanie bezpiecznie wystartować/wylądować i ma czym latać to zapraszamy bo kontaktowania się w tym wątku ;) ( ja tutaj mega rzadko zaglądam, koledzy częściej ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.