Skocz do zawartości

Lotnisko Niesułowice - kolo Olkusza/Trzebini


LQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dane na temat lotniska:

 

Długość pasa: 450 m (mierzone samochodem)

Szerokość min: ~30 m ( miejscami sporo szerzej mierzone krokami)

Położenie pasa - wschód-zachód lub odwrotnie jak kto woli :)

 

Na lotnisku nie ma żadnego wpisowego ani opłat za korzystanie - trzeba się tylko zebrać razem wykosić trawę i doprowadzić lotnisko do stanu używania - ze względu na swoje rozmiary na lotnisku mogą startować i lądować praktycznie każdej wielkości modele RC.

Pierwsze 200m pasa zostało już wykoszone - ustalam przez kogo - bo facet którego numer telefonu widnieje na tablicy lotniska tez nie wie przez kogo :)

Jest dużo miejsca do parkowania - dobry dojazd.

 

Miejsce gdzie trzeba skręcić jadąc od Olkusza drogą na Trzebinie tam gdzie biały golf

Dołączona grafika

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f6b7f744a3eb0e0c.html

Widok ze środka pasa w stronę drogi - widoczna wykoszona przednia część pasa.

Dołączona grafika

Widok z początku pasa (od strony drogi) w połowie długości pasa stoi mój golf ledwo juz widoczny :)

Dołączona grafika

Widok z końca wykoszonej części w stronę końca pasa (ok polowa długości pasa)

Dołączona grafika

Widok z końca pasa w stronę drogi

Dołączona grafika

Ta mała biała kropka :) na końcu pasa to mój golf - stoję w połowie długości pasa.

Dołączona grafika

Filmik pokazujący lotnisko i okolice

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=7pAkntGyWLw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za ogarnięcie tematu, fajnie to zrobiłeś.

 

Lotnisko powstało parę lat temu dzięki inicjatywie i ciężkiej pracy paru ludzi. Nr. tel który znajdziecie na tablicy to nr. pana Jacka Łydki który jest najbardziej odpowiedzialny za projekt ( modelarz, instruktor motolotniowy ).

 

Tak jak napisano, opłat za korzystanie z lotniska nie ma ale jest parę prostych zasad :

-jeśli ktoś chce korzystać regularnie to powinien zaangażować się w utrzymanie pasa, niestety w latach ubiegłych kończyło się na tym że gdy przychodziło co do czego to rąk do pracy brakowało i inni potem wpychali się na tzw. "krzywy ryj". W efekcie mieliśmy w 3-4 osoby dużo więcej pracy niż jakby każdy wpadł i choćby zebrał troszkę trawy z pasa po koszeniu ( o innych pracach typu wkopywanie tablic itp. nie wspomnę ).

 

Tak więc jak ktoś chce korzystać zapraszamy ale prosimy czasem wziąć też ze sobą kosiarkę i "przejechać" choćby kawałek pasa pod modele RC ( cudów nie wymagamy ale jak widać że lotnisko zarasta np. w okresie przed/po sezonie to wykosić kawałek szerokości pasa i długości 30m chyba da radę )- najlepsze miejsce do latania modelami RC jest na początku pasa gdzie kończy się równa trawa a zaczyna wykoszone ściernisko bo są tak drzewa tylko za "plecami" latającego a przed jest przejrzyście i można bezpiecznie polatać.

 

-NIE JEŹDZIMY PO PASIE, jest zrobiona droga dookoła pasa z dojazdem pod sam pas gdzie można spokojnie się rozładować i mieć wszystko pod ręką a nawet parking gdzie można postawić auto w cieniu.

 

-Nie śmiecimy.

 

-Zachowujemy minimum kultury osobistej i jeśli jedziemy na lotnisko zabieramy ze sobą kulturalne towarzystwo (pewnie można zrobić grilla, posiedzieć, ale pas startowy to nie miejsce do picia i tym podobnych akcji )

 

-Zachowujemy minimum bezpieczeństwa i nie stwarzamy groźnych sytuacji ( nie wpuszczamy dzieci na pas, psów, osób postronnych ). Pamiętajmy dodatkowo że jest to "lotnisko" nie tylko dla modeli RC ale również motolotni, lotni, paralotni czasem małych samolotów itp... tak wiec umożliwmy również im spokojne lądowanie na pasie.

 

-Wypadałoby się chociaż wcześniej skontaktować z innymi modelarzami i przedstawić lub coś w tym guście jeśli ktoś chce regularnie korzystać z lotniska ( jakoś dać znak o swoim istnieniu i chęci korzystania ). Wolelibyśmy uniknąć sytuacji że przyjeżdżamy na lotnisko i ktoś się na nim rządzi jak u siebie i wyprawia nie wiadomo co, wszak na początku jest się gościem a potem członkiem pewnej grupy co jest dość zrozumiałe ( dodam że grupy ludzi bardzo otwartych i pogodnych ;)).

 

 

To by było chyba na tyle, można powiedzieć standard życiowy.

 

ps. zasadnicza powierzchnia lotniska to oczywiście "miękka" trawa na wywalcowanym terenie, to co widać na niektórych zdjęciach to wykoszone w większości przeze mnie rok temu ciernie żeby utworzyć rezerwowy kawałek pasa do lądowania motolotniami i do latania nad tym modelami.

 

Na koniec możecie na moich filmikach zobaczyć jak wygląda lotnisko w którym miejscu i jak da się tam latać modelami ( chodzi o ilość miejsca jaką daje lotnisko ) np. tym :

 

 

ps. my szturm na lotnisko zaczynamy niebawem... od sierpnia będziemy prawie codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

jakieś 2 tygodnie temu kupiłem model skylady 3 i moje pierwsze loty odbyły sie właśnie na tym lotnisku.Myślałem że w Olkuszu nie ma miłośników rc a tym bardziej nie myślałem że modelaże z okolic będą przyjeżdżać na to lotnisko jeżeli będzie organizowany jakiś zlot/impreza to napewno postaram się przyjechac żeby nawet ppatrzeć jak ktoś inny lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro tj. 12.08.11 kolo godziny 17 planuje pojawić się na lotnisku z kosiarką wykosić trawę pod mniejsze modele - zakupiłem 4 litry paliwa do kosiarki jeśli ktoś jest chętny to zapraszam. Później zamierzam polatać na lotnisku modelem Easy-Cub-a zapraszam chętnych do wspólnego latania.

Może w nadchodzący długi weekend zrobimy jakiś mały piknik modelarski - ja zajmę się przygotowaniem lotniska - reszta we własnym zakresie.

 

Pozdrawiam i czekam na informacje od chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po dwóch dniach koszenia lotniska (dziś też szalałem tam z kosiarką :) ) wykosiłem 45 metrów pasa na szerokości 25-30 m na minimalna wysokość na jaką kosi moja kosiarka - teraz trawka jest jak na polu golfowym :) - niebawem wrzucę fotki.

Dziś starowałem moim Easy-Cub-em z pasa bez żadnych problemów - wykonałem sześc startów i lądowań - jestem bardzo zadowolony nie spodziewałem sie ze pas jest aż tak rowny :) opłacało się poświecić 4 godziny na koszenie i 4 litry paliwa do kosiarki.

 

Pozdrawiam i zachęcam chętnych do wspólnych lotów - kontakt przez PRIV.

 

Wrzucam obiecane fotki - fotki pokazują lotnisko po pierwszym dniu koszenia.

Teraz jest znacznie lepiej - po pierwszym dniu mój Easy-Cub nie był w stanie wystartować z płyty lotniska jak bylo po drugim dniu pisałem wyżej.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jutro jeśli pogoda pozwoli zabiorę na lotnisko aparat fotograficzny - zrobię aktualne fotki w dobrej jakości jak prezentuje sie trawka po drugim dniu koszenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W ostatni długi weekend sporo się działo na naszym lotnisku - lotnisko odwiedziło kilkunastu modelarzy - odbyło się wiele lotów najróżniejszymi modelami zarówno elektrykami jak i spalinowymi - dziękuję wszystkim za odwiedzenie lotniska oraz wspólną zabawę - zachęcam do kolejnych odwiedzin.

Mam fotki oraz filmiki które postaram się wrzucić w wolnej chwili na forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

Miałem przyjemność być jednym z tych kilkunastu. Lotnisko jest świetne już teraz, a ma jeszcze niewykorzystany potencjał ;). Spotkałem się z bardzo przyjaznym przyjęciem ze strony bywalców, choć przyjechałem pierwszy raz i to bez załączników ;)

Szczególne podziękowania dla LQ za przygotowanie pasa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.