Skocz do zawartości

Lotnisko Niesułowice - kolo Olkusza/Trzebini


LQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, że wpadliście! Latało się fajnie, Wasze skrzydła Tzagi (Zagi? Cagi? ЦAГИ?) latają znakomicie, bez dwóch zdań. Okoliczni mieszkańcy będą przekazywać z pokolenia na pokolenie legendę o tym, jak to kiedyś u nich latało prawdziwe FPV...

Miejscówka w Bukownie jest niewątpliwie ciekawa (przestrzeń, noszenia), jednak jest to latanie "na dziko", co powstrzymuje mnie przed założeniem osobnego wątku na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 8 miesięcy temu...

Zwiedziony pogodą w Krakowie przyjechałem dzisiaj na lotnisko w Niesułowicach a tu śnieg po kostki i woda zasuwa po drodze. A już chciałem się pochwalić, że rozpocząłem sezon wiosenny w Niesułowicach B) Na moje oko jeszcze ze 2 tygodnie miną zanim da się polatać w sensie wejść i wyjść suchą nogą z lotniska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich pilotów rc chciałbym zacząć podniebną przygodę z lataniem motoszybowcem jestem z Bukowna kupiłem używany sprzęt aparatura graupner mx-16s i motoszybowiec phoenix jakby ktoś był chętny mi pomóc poskładać i oblecieć był bym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pilotów rc chciałbym zacząć podniebną przygodę z lataniem motoszybowcem jestem z Bukowna kupiłem używany sprzęt aparatura graupner mx-16s i motoszybowiec phoenix jakby ktoś był chętny mi pomóc poskładać i oblecieć był bym wdzięczny

Gratuluję wyboru! Ja niestety przed lipcem pewnie nie pomogę, bo teraz mieszkam 1000km od B-wna, ale na tzw. piaskowni (wzdłuż drogi na Bór) bywali i latali (i ja z nimi) w weekendy dwaj fajni goście z Jaworzna, którzy na pewno doradzą i pomogą, o ile w tym sezonie będą latać. Jak już wcześniej wspomniałem, piaskownia jest dobrym miejscem do latania, można nawet próbować latania na zboczu przy wschodnim wietrze. A jeśli nie, to koledzy latający w Niesułowicach na pewno chętnie przyjmą nowego adepta, a zwłaszcza, jeśli ma kosiarkę spalinową! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam koledzy :D znalazłem post i widzę że lotnisko w Niesułowicach żyje i to bardzo dobrze. Tydzień temu zacząłem przygodę z latanie i do tego pory miałem aż dwa loty w Osieku na polach, ale jak tu taka miejscówka to wpadnę na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Tak jak kolega wyżej napisał czy lotnisko jest czynne? w sensie aktywne, gdyż chętnie bym usłyszał kilka dobrych rad odnośnie pilotażu no i może ktoś dałby radę pomóc oblaać mój modelik elektryka - dwa wypadki już przeżył obawiam się, że trzeciego już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem tam wczoraj i dzisiaj, nadleśnictwo bądź inna duszyczka wykosiła i trawa jest nawet niska. Szybowcem lądowałem bez problemu, w jednym miejscu jest wykoszony pas prawdopodobnie kosiąrką na jeszcze niższą trawę, prawdopodobnie pod modele ktoś wykosił. Ogólnie na tą chwilę da się tam latać bez problemu i póki niska trawa to zachęcam do przyjazdów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.