Jump to content

Jak lata Nano-Jet MiG-15 ARF - Robbe ?


Recommended Posts

Zakładasz konto na https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/webscr?cmd=_home-general&nav=0

Potem robisz tam przelew w złotówkach ze swojego konta bankowego, następne robisz "przewalutowanie" na dolary i po zakupach w hobbycity robisz przelew z paypal już w dolarach.

Połowa tego forum kupuje w tym sklepie ze względu na cenę. Oczekiwanie na paczkę od tygodnia do 3.

Polecam sklep!

Link to comment
Share on other sites

Potem robisz tam przelew w złotówkach ze swojego konta bankowego, następne robisz "przewalutowanie" na dolary i po zakupach w hobbycity robisz przelew z paypal już w dolarach.

 

A po co takie kombinacje?? Jest łatwiejszy i szybszy sposób. Trzeba powiązać swoją krtę debetową z PayPall i po sprawie.. Żadnych przelewów z konta na konto, tylko bezpośrednia zapłata za zakupy..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ostatecznie zdecydowałem się na taki model. http://imageshack.us/photo/my-images/204/img07652.jpg/ . Kupiłem go tu http://www.perfecthobby.pl/detale.html?id=1311 . Świetny model. Można ostro polatać, ale można też się zrelaksować bardzo wolnym i spokojnym lotem. Z wyłączonym silnikiem samolot potrafi pięknie szybować. Model jest produkowany w różnych kolorach, ale polecam wersję z białymi statecznikami pionowymi, ponieważ bardzo pomagają w ocenie położenia modelu z dużej odległości. Zastosowałem silnik E-MAX GF2210/20 (taki polecili mi w sklepie i jestem z niego bardzo zadowolony), który daje duży zapas mocy i śmigło APC 7x5 E. Akumulator Dualsky 11,1V 1,0Ah 30C/5C wystarcza na ok. 13 minut akrobacji, albo do 25 minut w przypadku latania w stylu motoszybowca. Można zastosować nawet większy akumulator, ponieważ z przodu musiałem i tak dołożyć 25 gramów balastu. Warto zastosować wzmocnienie skrzydła płaskownikiem węglowym 5x1 mm., tym bardziej, że masa modelu wyszła większa niż przewiduje instrukcja, tj. ok. 390 g. Nie polecam pilotom mało doświadczonym tylko ze względu na trudny start. Z powodu braku klasycznego usterzenia model jest niesterowny dopóki nie nabierze prędkości, więc lubi przy starcie zanurkować. Dlatego trzeba go wyrzucać prawie pionowo i błyskawicznie korygować wysokość. Przy mocnym silniku radzę najpierw poćwiczyć starty na niepełnym gazie. Po wystartowaniu latanie, jak i lądowanie to sama przyjemność. Polecam.

Link to comment
Share on other sites

No i trochę się ubawiłem.

Ostatnio sam skierowałem oczka w stronę odkurzaczy, czytam, tytuł postu ciekawy, treść może ku czemuś dojdzie i jest finał,

tylko że zupełnie nie na temat.

Tak wiem, każdy ma prawo zmienić zdanie, tylko że ostatnio czegoś na forum szukałem i obserwuję ogólną tendencję, tytuły niekoniecznie nawiązują do tręści, a ta niekoniecznie coś wnosi.

Szanujmy swój czas wzajemny, nabijanie postów nie ma sensu.

Może zrobić dział pt. mój model, czy mój nabytek, gdzie każdy zadowolony z nowej zabawki adept będzie mógł się pochwalić, a w działach dotychczasowych skoncentrować się na recenzjach modeli, wymianie doświadczeń i uwag.

Dla porównania podam rcgroups, które bardzo cenię i często zaglądam, pod postem nawiązującym w nazwie do konkretnego modelu z dużym prawdopodobieństwem znajdują się informacje o tym modelu, a nie o rakietach, samolotach czy kosmitach :lol: .

 

Przepraszam autora wątku że posłużył do takiej polemiki, mam nadzieję że jak na prawdziwego hobbystę podejdzie do sprawy lekko i będzie latał i cieszył się z latadełka ;)

 

Pozdrawiam

 

Viper

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem Viper czy zauważyłeś, że w nazwie działu są nie tylko odrzutowce, ale również skrzydełka i kaczki :lol2: . Poza tym Twoje uwagi są chyba zaadresowane nie tylko do mnie, ale do wszystkich, którzy się wypowiedzieli w tym temacie. Pytałem o właściwości Mig-a, a otrzymałem rady na temat sposobu kupowania, o co wcale nie miałem pretensji :rotfl: .

Link to comment
Share on other sites

Niezły, ale nie żałuję, że kupiłem Swifta. Lepiej się mieści na tylnym siedzeniu Seicenta :rotfl: Ciekawe jak Kiler spisuje się w powietrzu. Myślę, że dobrze byłoby we własnym zakresie nieco zmodyfikować kadłub; obniżyć jego przód, a na akumulator zrobić zagłębienie w skrzydle.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.