Skocz do zawartości

Krotka prezentacja - Barakuda Modellot


Marcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kupilem ten szybowiec i mam kilka pytań dotyczących głównie wyposażenia. Chciałbym wmontować w niego silnik z zapasem mocy, żeby szybko wchodził na wysokość, z której dałoby radę złapać termikę.

Jaki silnik polecacie? (turnigy wydają mi się korzystne cenowo, ale nie wiem jaki dokładnie)

Jakie serwa? (myślałem o HS 125 mg na klapy i lotki i HS 85 mg na motyla) Czy jest jakaś tańsza opcja? Albo lepsza w podobnej cenie?

Pakiet planuję Li-pol 3 albo 4 cele w zależności ile mi się zmieści. (Jakieś sugestie?)

Regulator jeszcze nie wiem jaki, wszystko zależy od reszty komponentów.

Jeszcze pytanie dotyczące pokrycia płata. Czym pomalować, żeby nie dokładać za dużo wagi i dobrze zabezpieczyc?

Proszę o sugestie i uwagi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Marcin, a co sądzisz o tym jakbym za łącznikiem jednak wyciął luk i tam zamocował serwa. Nie osłabi to konstrukcji kadłuba za mocno? Jak oceniasz wytrzymałość kadłuba na spływie skrzydeł?

Wymiana lipola na 4S wiązała by się u mnie z wymianą silnika- ale teraz finanse mi na to nie pozwolą. Mam silnik MEGA 22/30/3E i nie wiem czy mogę pod niego podpiąć lipola 4S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Na tym silniku latam na 4s...... Prąd - trochę ponad 60A w/g Eagletree, czasy włączeń silnika nie przekraczają 20s - bez problemu 2 rok ! Popatrz na specyfikację tego silnika na stronie producenta !

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem? Według specyfikacji silnika wydaje mi się ,że silnik jest pod 3 -lipola.

 

wymiary: fi 36 x 53.5mm

średnica ośki: 5mm

zasilanie: 6-30 ogniw Ni-xx (i równoważna napięciowo ilość ogniw Li-xxx); zalecana ilość ogniw to 10 x Ni-xx lub 3 x li-xxx

waga: 220g

KV: 1030 obr/V

zastosowania: silnik zalecany głównie do napędu bezpośredniego modeli akrobacyjnych o wadze 1.5-2.3kg, elektroszybowców 1.5-3.0kg

prąd: do 70A

opór wewnętrzny: 32mOhm

ilość zwoi: 3

 

i regulator taki Dołączona grafika

 

Silnik MEGa 22/30/3E + regularor jak wyżej+ lipol 4S 14,8V ........wytrzyma to rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja ten silnik 22/30/3E "katuję" pakietem 3S ze śmigłem Aeronaut 14x8" - pobór prądu - 70A.

Model motoszybowca ciągnie na wysokość 300 m w kilkanaście sekund. Na pakiecie 4s powinno być jeszcze lepiej - tylko należy zmniejszyć średnicę i skok śmigła, bo inaczej można usmażyć silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.