Skocz do zawartości

PLIKI MPEG-4 jak to ugryść


darek.3333

Rekomendowane odpowiedzi

kolega wczoraj przyniósł super kamerkę na lotnisko o wysokiej jakości super hiper i pokazywał potem filmy na swoim laptopie. Jakość była powalająca ale skopiowałem sobie te pliki i u siebie nie mogę ich odpalić - zgłasza , że muszę mieć pełną wersję Nero8. Windows Media Player nie odtwarza tych plików i nie można ich wkleić do Movie Makera czyli nie można w razie czego wyedytować. Filmy nagrywane są z kabiny szybowca Puchacz podczas widokowych lotów pasażerskich i miały być szybko przetwarzanie i wręczane pasażerowi po locie. Trudno oczekiwać , że wszyscy pasażerowie będą mieli specjalistyczne oprogramowanie aby odtworzyć swój film. Może ktoś ma pomysł jak to uprościć , umożliwić edytować i przetworzyć na normalny plik odtwarzany Windows Media Playerem? Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję ściągnąć K-lite Codec Pack i nie powienieneś mieć żadnego problemu z odczytaniem formatu MPEG-4 oraz wiele innych na WMP. Sam kożystam z tych kodeków od wielu lat i stanowczo mogę je polecić.

Jeżeli natomiast chcesz je przekonwertować na inny format np. .avi to pierwszy leprzy program jaki wyskoczy w googlach. Niestety podejżewam, że taka operacja może trwać bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też poszukać innego playera i uruchomić przez "otwórz za pomocą...".

Ja używam KMplayera - freeware

http://www.dobreprogramy.pl/The-KMPlayer,Program,Windows,12538.html

 

I jak na razie nie miałem problemów z żadnymi formatami. Nero też mam, choć nie full i jak dotąd nachalnie próbuje mi odtwarzać jako pierwszy wszystko nowe i nic mu się jeszcze nie udało. ;)

 

Też polecam K-lite codec pack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie podłączę się pod temat.

Poszukuje jakiegoś programu w którym będę mógł obrobić mp4, czyli wyciąć niepotrzebne fragmenty filmu wstawić tekst ilustrujący oraz dodać jakiś podkład muzyczny.

Wiem że tego jest pełno ale ja nie mam kompletnie żadnego doświadczenia ponieważ dopiero kilka dni temu nabyłem GoPro.

Czy te w/w proponowane programy mają takie możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

 

http://www.dobreprogramy.pl/Obrobka-i-konwersja-wideo,Kategoria,Windows,105.html

 

Generalnie jeżeli masz Windows, to powinieneś mieć też Windows Media Maker w programach (standardowa aplikacja). Ma co prawda ograniczony gust co do łykanych formatów, ale można film przekonwertować na coś dla niego strawnego, wyedytować i zrobić film.

 

Całkiem wygodny program dla początkujących, łatwo dodawać napisy. Sporo osób na forum, korzysta z tego potworka. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszukuje jakiegoś programu w którym będę mógł obrobić mp4, czyli wyciąć niepotrzebne fragmenty filmu wstawić tekst ilustrujący oraz dodać jakiś podkład muzyczny.

Sam korzystam z tego http://www.nchsoftware.com/videopad/index.html ma jedną wielką zaletę, duże możliwości przy wręcz banalnej obsłudze. 15-minutowa zabawa pozwala odkryć większość potrzebnych narzędzi bez zaglądania do dokumentacji czy helpa.

Wersja bezpłatna ma kilka ograniczeń, ale jeżeli zdecydujesz się na pełną to jest relatywnie bardzo tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madrian stronę z dobrymi programami znam tylko programów jest tam tyle, że nie wiadomo co wybrać. Zainstalowałem już ze 3 ale żaden nie dał zakładanego efektu. Windows Media Maker ma małą wadę nie łyka mp4 (no przynajmniej mój) a konwertowanie do postaci zjadliwej u mnie troooooooooooooooche trwa.

 

moriq

Konrad_P napisał/a:

oszukuje jakiegoś programu

:mrgreen:

Dzięki już go ściągnąłem i właśnie czegoś takiego szukałem.

Musze tylko popróbować jak połączyć dwa filmiki w jeden i dodać podkład dźwiękowy. Jak się uda to pewnie się zdecyduje.

 

Ale gdyby jeszcze ktoś chciał się podzielić swoimi doświadczeniami to chętnie posłucham. :D Jak mam wywalić kasę to chciałbym być przekonany że dobrze robie. No chyba że są jakieś darmowe, byłoby jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie dwóch filmów w jeden jest bardzo proste, dodajesz oba filmiki do biblioteki mediów (to po lewej na górze) i umieszczasz je w takiej kolejności jakiej chcesz na linii czasu. Na granicy filmików możesz dodać efekt przejścia, albo zwykłe łagodne przez płynną zmianę jednego w drugi albo przez jakiś bajerancki efekt :)

Muzykę dodajesz tak samo, najpierw do mediów po lewej na górze a potem przeciągasz na linię czasu (gdzieś niżej pod linią czasu dla video).

Fajna sprawa jest taka, że możesz edytować obwiednię dźwięku, czyli zrobić że muzyka narasta powoli, wyciszyć niepotrzebne gadanie na filmie itp. Jak coś pytaj, postaram się pomóc w kwestii obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.