Skocz do zawartości

Supergee w wersji Low-tech


hornet20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem przedstawić swoje pierwsze DLG, wykonane w wersji low-tech.

Akku - 4x 350mAh

Odbiornik Hitec Optima

Serwa - Tower-pro sg50 4szt

Napęd lotek - RWD

Napęd ogona na plecionce kewlarowej i gumce :)

 

Skrzydło zalaminował kolega Krzysiek W, wiec choć jedna cześć modelu została zrobiona zawodowo. Rurka nawijana na segmencie od wędki (węgiel jednokierunkowy 3x plusz szkło 50tka), kadłub na pozytywie ze styroduru (rękaw węglowy plus szkło 50tka), do wykończenia powierzchni użyłem "tulejek" z palców od rękawiczki jednorazowej na rdzeń, oraz gumki "przeciw życiu" od zewnątrz laminatu, całość owinąłem taśmą klejąca i wyszło w miarę ok.

 

Waga:

Skrzydła po laminowaniu ok 130g, po sklejeniu polówek i włożeniu serw 190g, waga całego modelu do lotu miedzy 290 a 305g w zależności od pakietu (rozmiaru, niektóre mi nie chcą do noska wchodzić i konieczne jest dodatkowe doważenie.

 

Pierwsze loty (nalot pierwszego dnia około pol godzinki przy rzutach na lotnisku i ok 40min na żaglu - Fort Bodzów):

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

pierwsze już wyciągnięte wnioski:

Nie trzeba się starać żeby polatać, ale aby polatać fajnie jednak przydaje się duuużo dokładności. Laminowanie przy użyciu epidianu+tff wychodzi strasznie ciężkie (łączenie skrzydeł i laminowanie serw). Do systemu "RDS" nie nadają się typowe cienkie Bowdeny (typowe czyt. czerwone + białe + drut stalowy), zbyt sprężynuje drut przez co lotka czasem flatteruje przy rzucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zrobić tzw top drive

wlasnie o to chodzi... mysle ze nawet klasyczne rozwiazanie byloby calkiem OK, ale chcialem sprobowac jak dziala RDS. Musze przyznac ze wyglada ladnie, ale jednak klasyczny popychacz wydaje sie byc duzo sztywniejszy. Teraz przerabiac tego juz nie ma sensu, ale w kolejnym skrzydle zrezygnuje juz z tego rozwiazania

 

Na dzien dzisiejszy powychodzily niestety niedorobki:

kilka newralgicznych punktow:

-koncowki skrzydel, juz wzmocnione weglem

-ster wysokosci - polamany podczas rzutu, zalaminowany z podwojnym weglem na srodku

-ster kierunku, ten typ tak ma;)

 

Jeszcze jedno bardzo wazne spostrzeżenie, nie znalazlem niestety nigdzie na forum wskazowki ktora mowilaby po ktorej stronie steru kierunku powinno byc ciegno a po ktorej gumka ;)

Otóż:

Jak zwykle jesli sa dwie mozliwosci wybralem ta zla. Ciegno powinno znajdowac sie po przeciwnej stronie niż kołek na skrzydle. W przeciwnym wypadku ster kierunku ktoy powinien kontrowac rotacje modelu podczas wyrzutu niestety poddaje sie (gumka sie naciaga) i model wywala sie na plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.